• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk


    "Chces si hrat na stiny? Tak teda poslouchej, kamo; pak si to preber a pouc se z toho co nejvic,
    ponevadz nevedomost zabiji rychlejc nez kulovej blesk."
    ~ Ess El El, hadi saman

    Tak jdem na to:

    >> Labka.cz : Project Shadowrun
    >> GM: Overdrive
    >> Postavy
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PRAWITZ: jo taky bych nebyl proti hrani tohohle sveta, konecne cele SinCity bylo presne navrzene podle Warhammeru 40 000. Jen bych potreboval pro inspiraci co nejvic videt a cist, takze pokud mas nejake zdroje sem s nima... Taky treba Necromunda, Doomtrooper...
    Co se me ale tyce, tak rozhodne nejsem pro praci s modely i kdyz by to znamenalo, ze by odpadnul typ hracu dementu, co pro hrani neudelaji ani to, ze by u sebe meli denik postavy a kostky, ale modelarina me proste nebavi natolik, abych se ji venoval kvuli tomu, abych pak moh pro sve vojacky vymyslet jmena a osobni deniky.. zas jako pokud bys Ty delal modely a ja je jako GM moh pouzivat, tak to uz by byla zas asi jina.
    Porad bych moc chtel nejake Tve vlci jezdce z klasickeho warhammeru, ale to asi vis, co? ;]
    [och ta hrozliva prichylnost ke vsemu, kde se objevuji vlci, nejlepe v kombinaci s nemrtvymi, mrtvymi a technologiii, tusim se tomu rika fetisismus]
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    OVERDRIVE: Me treba v posledni dobe hodne bere svet warhammer 40.000-technologie jako nabozenstvi(adeptus mechanicus a jeho techpriests:), emperor jako nesmrtelny vladce a buh v jedne osobe, inkvizice jako vsechno co si pod tim predstavis-mozna ne cyberpunk jak je obvykle vniman, ale retro s kabely a draty nacpanymi v hlave docela urcite:))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: hele ja o tom nikdy neslysel, co to je?

    JVMLOK: co ja vim, tak cp2020 je puvodne prvni edice shadowrunu, neexistovala nikdy jednicka, az dvojka.
    Veskera cyberpunkova cast je odvozena imho z Gibsona a reality [ to jsou ty srandicky, jakoze deck se jmenuje Cybershack Radio nebo tak nejak a ono je to puvodne jmeno kramu, kam si Phreaci z LA chodili kupovat soucastky na sve rucne postavene pocitace. stejnetak je prave prevzata myslenka korovych bomb, nozu pod nechty, vsesmysloveho vysilani...] v originale navic sedi i terminologie gibsonova s terminologii Shadowrunu 2. Zakladni pravidla Shadowrunu vysla o rok pozdeji nez neuromancer tusim, nechce se mi to ted dohledavat, kazdopadne je to tusim 1980.

    Jinak ano Stearling pouzil termin cyberpunk, dokonce i on oznacoval v nejakem rozhovoru Gibsona za mesiase cyberpunku a poetu techniky, z toho je prave Neuromancer neonova bible cyberpunku imho ;], jinak neonova byla pak i sada prepisu CP2020 veci pro Shadowrun, coz byly takovy ty podomackyu vyrobeny neotestovany sourcebooky, kery pak UZASNE zkompiloval MALEJ DRAK, pokud si pamatujete.... a propos nemate nekdo ten kompilat MALEHO DRAKA? Moc moc bych to chtel, bylo tam vsecko uzitecne pro dvojky i s kusy pravidel ze sourcebookuu a ruznejma povidkama.
    Cim dal vic uvazuju, ze bych se vratil s hranim ke dvojkam, maj lepsi atmosferu a hraci vznikli na techle pravidlech jsou zabavnejsi ;]
    Zas takovej pokrok ty ctyrky nejsou a moc se do toho mycha realita, ma to malo cyberpunkove pozadi, moc to pripomina takovej lepsi dnesek. Vic me laka hrat v prostredi, ktere sice neni tak technologicky dokonale, je trosku srandovni, ale celkove je takove stylovejsi. Je to asi jako hrat verneovky z meho pohledu. Jasny, ze dnes je dokonalejsi sf, ale stejne ma Verne vetsi potencial.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Kdyz uz marid audran, tak musis dat dokopy vsecky dily, tj When the gravity falls, Fire in the Sun a Exile Kiss, pricemz cely komplex ti da dohromady pomerne depresivni obraz toho, jak se Marid z nezavisleho detektiva stane loutkou, pak oddanym vazalem a nakonec i dedicem Friedlander beje a svobodu a nezavislost navzdycky vystrida zodpovednost a povinost. Navic je ta knizka nadherne napsana v duchu islamu a bez fundamentalismu je tam dobrej vhled do mentality orientu...

    BTW. mam za sebou dve rady Ghost in the shell: Stand Alone Complex a je to naprosto vyborne. Shadowrun podle me apriori nevychazi z Neuromancera ale z Earthdownu prevedenyho do dalsi konvexni casti cyklu magie...ale 1.ed chvili koexistovala s CP2020 a vzajemna inspirace je neodiskutovatelna. A CP2020 je podle me perfektne provazany prave s Ghost In The Shell...

    (btw. prvni pouzil termin cyberpunk Bruce Sterling ve sbirce Mirrorshades, kterou daval dokopy s Gibsonem) a prave Sterling a jeho Schismatrix je podle mne mnohem odvaznejsi vizi nez Neuromancer. koneckoncu si myslim ze to je prima inspirace pro system shock, minimalne pro dvojku...

    SORBAK
    SORBAK --- ---
    MACLINKS: A to je proti jinym Gibsonovo kniham Neuromancer jeste selanka...
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    no on neuromancer se necete moc dobre je to takovy slozity uz si to moc nepamatuju ale vim ze tam byl chvilema zmatek kde se co deje v kyberprostoru co ted a co v minulosti a uz si ani nepamatuju o co tam slo jen ze tam byla nejaka zenska co mela pod vinove rudymannechtama cepele nozu a ze hlavni hrdina mel v zilach nejaky mikrosačky s jeden takze nemohl neposlechnout :) ale vím ze se mi to libilo :D
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Jak vypalit Chrome maji btw v Luxoru za nakych 200 kc
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    OVERDRIVE: Spajdře když už jsme u těch knih co Procházkovy Tvůrci času?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    no vzhledem k tomu, ze shadowrun je vlastne napsanej prave podle neuromancera, tak je to temer jasne.
    termin cyberpunk vlastne vznikl jako reakce na "bibli cyberpunku" Neuromancera.
    Stejne je to zvlastni, jak strasnejch lidi tuhle knizku necetlo nebo o ni jen slyselo a pritom cyberpunk je pro ne jasne znamej a danej termin.
    Jsem sberatel knih s CP tematikou, takze pokud by neko mel nejaky zajem, tak sice nepujcuju takove poklady jako je Neuromancer, potazmo Rauvolfuv preklad Vypalit Chrom, ale jsem schopen ledasco doporucit.


    Znate treba Kdyz pritazlivost selze a druhy dil Ohen ve slunci?
    Kdysi jsem podle toho udelal shadowrun "Burn in hell", kerej si asi budou pamatovat ekeri zucastneni. Bylo to samozrejme jeste v kombinaci s prvnim dilem Sin City.
    Tehdy probehla ta klasika s uchylem, ktereho vzrusovalo, kdyz mohl lidi znasilnovat pres datove, na neural napojene ozhrani. Potiz byla v tom, ze Burkharuv elf Martin Casper nemel jine neuralni rozhrani nez Smartlink, takze znasilneni, kere by normalne trvalo par neprijemnych minut se trosku protahlo, diky pomalemu datovemu spojeni a utrepni si mily britvak prozil asi v rozsahu dvaceti let ;]
    To ze mu pak urizli ruku, uvarili si ji a pred jeho ocima ji napul snedli, uz byla jen takova tresnicka na dortu. ;]
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    jj neuromancer byl drsnej pokud si spominam tak to byl takovej prvni shadowrun v knizce ktery sem objevil :)

    co se tyce idoru nejsem si ted jisty obe knizky sem cetl strasne davno ale nejsem si jisty jestli to tam melo vyznit jako idol ona proste byla idol a nazyvali ji idoru :)

    jinak udajne se idoru ma prapracovat do anime :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    no jo. ja si dal Tachikomu na vylete a myslim ze jsem dustojne zakoncil vcerejsi den. salut...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ses kultista :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja si kvuli tomu este vedu i auditka ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    napodobne ;]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    :) ja si na tech kecech vylozene ujizdim :) a este kdyz mam obecenstvo... jojo proto asi delam GM :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    interpretace interpretace jedne zajimave inspirace :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: jj, tusim mas recht, takhle nejak to bylo...
    zajimavy, mapada me, ze v dobr, kdy jsem psal o AI co se se snazi implantovat do mozku kouzelnika, aby tak ziskalo druhou pulku vedomi, magicke, aby se stalo dualni a tedy metalidskou, tak jsem asi jeste IDORU necet. kazdopadne vim, ze se mi IDORU nelibilo jako knizka, ale jako vytah je to dobry ;]

    Imho gibsonovi hodne slusej povidky, neuromancer byl zasadni bod zlomu a dal uz pak stavi na pruraznych myslenkach neprurazny dej... ale mozna se pletu a neco mi unika [napriklad uzasny jazyk... ano, poetika, ano... no a tak... ale stejne Burnin Chrome a Neuromancer... z Count Zero jen woodoo AI, z Mona Lisa Overdrive jen ma prezdivka a z Idoru Tvuj vytah ;]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: :) fakt se snazim si vzpomenout presne ale budu to muset docist, uz si to taky nepamatuju :) a cim vic se snazim si vzpomenout tim vic si toho nepamatuju.

    No kazdopadne in general: Rei Toei jako Idoru je krome toho, ze je SW agent taky odraz tuzeb a prani, plnici a uskutecnujici ty nejtajenejsi mylsenky v metaforach srozumitelnejch jenom vnimajicimu subjektu, nema obektivni formu. Kazdymu ukazuje to co chce videt. je to "chodici" emanace splnenyho prani. Musi tudiz mit obrovskou schopnost porozumet lidskejm snum a touham. a nekde hlubopko mezi marketingovou statistikou a uzasne adaptabilnim SW systemem vzniklo uvedomeni sebe sama a svych vlastnich tuzeb a prani. Od toho se pak odviji jeji vztah s Rezem jako protipolem, clovekem z masa a kosti, kterej je presnym opakem (Laney nedokaze na Reze zachytit nodal point protoze Rez v podstate v datech neexistuje, vzdycky jedna prostrednictvim nekoho jinyho, managementu, Blackwella etc) a tudiz existuje pouze a jen jako clovek z masa a kosti. snatkem s nim se Rei snazi dosahnout duality...postupuje cilevedome a manipuluje okolnostmi, zmanipuluje transfer nanoasembleru a zije v interakci s komunitou Otaku ve Walled City (kteri ji v podstate stvorili). to vsechno znamena ze projevuje inteligenci, coz v kontextu jeji existence nemuze znamenat nic jinyho nez AI...

    ale budu to muset docist, je pravda ze tohle je ciste subektivni interpretace toho, co ve me ta knizka zanechala...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: to jsem nepobral, prava ty dali gibsony nemam rad, takze nevim, uz jsem to roky necet, ale Rei Tomei je nejakym vysledkem AI?
    Vysvetlit prosim [sice jsme tu OT, ale je to moje auditko a tahle debata me bavi, takze jen dal...]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    a vidis? stejne si budu myslet to co pedtim, i kdyz to je mozna je stal muj subektivni pocit...at uz je totiz Rei Toei mytologicka nebo medialni bytost, stale sjednocuje dualni povahu ducha a hmoty (dokonceni procesu sebestvoreni v nanoassembleru v All tommorow`s parties) a jako takova je pro me bozskou bytosti pritomnou ve fyzickem svete. mluvim ted o manifestaci AI. Artifical Inteligence jako inteligentni entita vytvorena clovekem...co jineho je buh?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: no on je tam asi obecne problem, ze Japonska mentalita nerozlisuje bozke/lidske [viz vnimani cisare napriklad] a neoddeluje artificial od naturall... takze v evrpopskem kontextu je to samozrejme jinak, pokud mluvis o bohu a cloveku, tedy o idolu a uctivanem.

    jinak doporucuju koupit napriklad Nabozenstvi Japonska, coz je docela extremne obsazna vedecka prace na tohle tema, jen aby nedoslo k milce... ono totiz Shinto primarne uctiva bohy tvurce, tzv KAMI. Samozrejme existuje i legenda o prvnim stvoreni, je to neco s hrudkou blata vytazenou z more [aneb o hrudce hnisu nalezene jednoho rana v podpazdi]. Takze Shinto samozrejme ma IDOLy.
    Nicmene IDORU je primarne, pokud tomu dobre rozumim, vnimano v medialnim slova smyslu, neco jako u nas hvezda [platna, pop muzic...] typicke idoru sve doby byl Michael Jackson.
    Nepouziva se to v nabozenskem slova smyslu, alespon co jsem o terminu cetl ja.

    Ale muzem se zeptat treba v japonskem auditu, urcite nam reknou vic. Pripadne mam par kamosu v ty zemi, tak pokud bude potreba abych mel zase pravdu, sezenu si ji ;]]]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam