• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ses kultista :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja si kvuli tomu este vedu i auditka ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    napodobne ;]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    :) ja si na tech kecech vylozene ujizdim :) a este kdyz mam obecenstvo... jojo proto asi delam GM :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    interpretace interpretace jedne zajimave inspirace :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: jj, tusim mas recht, takhle nejak to bylo...
    zajimavy, mapada me, ze v dobr, kdy jsem psal o AI co se se snazi implantovat do mozku kouzelnika, aby tak ziskalo druhou pulku vedomi, magicke, aby se stalo dualni a tedy metalidskou, tak jsem asi jeste IDORU necet. kazdopadne vim, ze se mi IDORU nelibilo jako knizka, ale jako vytah je to dobry ;]

    Imho gibsonovi hodne slusej povidky, neuromancer byl zasadni bod zlomu a dal uz pak stavi na pruraznych myslenkach neprurazny dej... ale mozna se pletu a neco mi unika [napriklad uzasny jazyk... ano, poetika, ano... no a tak... ale stejne Burnin Chrome a Neuromancer... z Count Zero jen woodoo AI, z Mona Lisa Overdrive jen ma prezdivka a z Idoru Tvuj vytah ;]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: :) fakt se snazim si vzpomenout presne ale budu to muset docist, uz si to taky nepamatuju :) a cim vic se snazim si vzpomenout tim vic si toho nepamatuju.

    No kazdopadne in general: Rei Toei jako Idoru je krome toho, ze je SW agent taky odraz tuzeb a prani, plnici a uskutecnujici ty nejtajenejsi mylsenky v metaforach srozumitelnejch jenom vnimajicimu subjektu, nema obektivni formu. Kazdymu ukazuje to co chce videt. je to "chodici" emanace splnenyho prani. Musi tudiz mit obrovskou schopnost porozumet lidskejm snum a touham. a nekde hlubopko mezi marketingovou statistikou a uzasne adaptabilnim SW systemem vzniklo uvedomeni sebe sama a svych vlastnich tuzeb a prani. Od toho se pak odviji jeji vztah s Rezem jako protipolem, clovekem z masa a kosti, kterej je presnym opakem (Laney nedokaze na Reze zachytit nodal point protoze Rez v podstate v datech neexistuje, vzdycky jedna prostrednictvim nekoho jinyho, managementu, Blackwella etc) a tudiz existuje pouze a jen jako clovek z masa a kosti. snatkem s nim se Rei snazi dosahnout duality...postupuje cilevedome a manipuluje okolnostmi, zmanipuluje transfer nanoasembleru a zije v interakci s komunitou Otaku ve Walled City (kteri ji v podstate stvorili). to vsechno znamena ze projevuje inteligenci, coz v kontextu jeji existence nemuze znamenat nic jinyho nez AI...

    ale budu to muset docist, je pravda ze tohle je ciste subektivni interpretace toho, co ve me ta knizka zanechala...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: to jsem nepobral, prava ty dali gibsony nemam rad, takze nevim, uz jsem to roky necet, ale Rei Tomei je nejakym vysledkem AI?
    Vysvetlit prosim [sice jsme tu OT, ale je to moje auditko a tahle debata me bavi, takze jen dal...]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    a vidis? stejne si budu myslet to co pedtim, i kdyz to je mozna je stal muj subektivni pocit...at uz je totiz Rei Toei mytologicka nebo medialni bytost, stale sjednocuje dualni povahu ducha a hmoty (dokonceni procesu sebestvoreni v nanoassembleru v All tommorow`s parties) a jako takova je pro me bozskou bytosti pritomnou ve fyzickem svete. mluvim ted o manifestaci AI. Artifical Inteligence jako inteligentni entita vytvorena clovekem...co jineho je buh?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: no on je tam asi obecne problem, ze Japonska mentalita nerozlisuje bozke/lidske [viz vnimani cisare napriklad] a neoddeluje artificial od naturall... takze v evrpopskem kontextu je to samozrejme jinak, pokud mluvis o bohu a cloveku, tedy o idolu a uctivanem.

    jinak doporucuju koupit napriklad Nabozenstvi Japonska, coz je docela extremne obsazna vedecka prace na tohle tema, jen aby nedoslo k milce... ono totiz Shinto primarne uctiva bohy tvurce, tzv KAMI. Samozrejme existuje i legenda o prvnim stvoreni, je to neco s hrudkou blata vytazenou z more [aneb o hrudce hnisu nalezene jednoho rana v podpazdi]. Takze Shinto samozrejme ma IDOLy.
    Nicmene IDORU je primarne, pokud tomu dobre rozumim, vnimano v medialnim slova smyslu, neco jako u nas hvezda [platna, pop muzic...] typicke idoru sve doby byl Michael Jackson.
    Nepouziva se to v nabozenskem slova smyslu, alespon co jsem o terminu cetl ja.

    Ale muzem se zeptat treba v japonskem auditu, urcite nam reknou vic. Pripadne mam par kamosu v ty zemi, tak pokud bude potreba abych mel zase pravdu, sezenu si ji ;]]]
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: jde toliko o me chapani pojmu IDORU. tudiz je ciste subektivni a jako takovy ho samozrejme pred cesko japonskym slovnikem neobhajim...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: ja chapu idoru a idol jako trosku odlisny pojmy. neni to o tom, ze by znamenaly neco jineho, ale o silu toho vzrazu, evropskej idol je o neco plytci nez japonsky idoru, vcetne chapani vyznamu danou kulturou. v evrope se idol hodne pouziva v sepeti s nabozenstvim, i kdyz do kultury taky zasahuje, je to ale preneseny. Idoru si sebou nese hodne shinta, tj idoru je obekt beznyho sveta, ale vnimanej s obrovskym presahem. pro sinto nestoji bozske bytosti mimo realitu, jako je to mu v evropskych nabozenstvich. proto ma ten pojem mnohem vetsi silu. je to bozska bytost a pritom soucast realne prozivanyho sveta. naopak idol je jen bud duchovni predstava nebo materialni zobrazeni, ale nespojuje oba svety...

    co se tyce vkusu, ja mam IDORU moc rad a co si myslis ty je mi vicememne jedno. Kazdej hleda inspiraci jinde. Jestli napises neco lepsiho, tak si to taky prectu a mozna i rad se k tomu vratim, jako k idoru uz asi po 5te. A co se vydani tyce, mam Berkley edition 1997...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: neco jsem nepochopil?


    idoru

    An idoru is a virtual (computer-created) media star. If real pop music stars sometimes seem to become the conception of their producers' dreams, perhaps it would be simpler to start from scratch and design your own media star to perform (think of a fully-developed hologram singing and dancing before tens of thousands of insane fans in Central Park), be interviewed by Rolling Stone , and even evolve and grow older! The idea is explored in the novel, Idoru , by science-fiction writer William Gibson.




    A pokud vim, tak cz-jp slovnik, ktery jsem podchytil tusim u Ozzyho rika, ze idoru je slovo vznikle jako prevzata podoba slova IDOL.

    Takze hovno si nech na vlastni prah a pohledej radej cz-jp slovnik.


    Pokud vim, gibson ma novou knihu a vsechny tri dily bridge trillogy jsou dopsane, prelozene a na trhu. To ze jsou prelozene blbe je vec jina. Klidne si dej origo, zrovna Idoru neni takovej HC, dokonce jej i vlastnim v luxusnim vydani i kdyz jen kvuli obalce, pac je to vazne sracka ;]


    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: IDORU zanamena idol asi jako ruze znamena HOVNO. Navic tezko cist Idoru bez dokonceni...All tommorow`s parties. A s ceskejma prekaldama se fakt nezatezuju :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ani picu, jediny co se unas da cist z gipsona je vypalit chrom v Rauvolfove prekladu a pak Neuromacer v Neffove, zbytek je na dost mizerne urovni takze to nema ani cenu.
    Navic Idrou je sracka imho uz od Gibsona, je to dobry jednom v aktualni situaci, kdy v japonsku se resila ekonomicka bublina a zaroven virtualni herci a tak... no ne ze bych se na myspace nejmenoval overdrive_idoru, ze, ale spis e mi libilo, ze idoru znamena IDOL ;]

    O hak nam je lepsi si precist neco poradnyho jinde. Jinak pamatujete si, kdyz mela jeste Tori pravidelne nastaveny status HAK NAM, WALLED CITY? ;]
    Ted miva Somewere over the rainbow ;]
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    BURKHAR: Si to ještě nečet jo? A červenáš se alespoň??? :-))
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    HIENA: Cyvoe, úlet, jdu číst... :o)
    HIENA
    HIENA --- ---
    BURKHAR: trpaslicie mesto, len skoda ze to zburali


    http://en.wikipedia.org/wiki/Kowloon_Walled_City
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HAK NAM
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    walled city, Hong Kong. precti si Idoru :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam