• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk


    "Chces si hrat na stiny? Tak teda poslouchej, kamo; pak si to preber a pouc se z toho co nejvic,
    ponevadz nevedomost zabiji rychlejc nez kulovej blesk."
    ~ Ess El El, hadi saman

    Tak jdem na to:

    >> Labka.cz : Project Shadowrun
    >> GM: Overdrive
    >> Postavy
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: no ja sem mel spis dojem, ze se moc krafe a malo hraje, coz znova dokazu timhle prispevkem.
    Naposled se mi dobre hralo prave s Chorchem a Obrazkem, obcas s Kubou. Afrika. Vzdycky kdyz jsi tam byl Ty nebo Hroch, tak z toho bylo navazeni do chorcheho v auditech a hromada hadek o tom, co kdo myslel tim co rek a kdo jak hral. Ale mozna je to subjektivni dojem zejo.
    Sak zahrajem v MSL a bude. Popravde zas az tak me hrani posledni dobou nelaka, sedim 18h denne u kompa a pak si radej jednou zacas dam pivo a par panaku, nez se dohadovat s x lidma, jetli prijdou, neprijdou. Clovek si pak neco vymysli a prijdou dva ze ctyr, procez to pak nezahrajes. Tak udelas neco jinyho a jeden z tech dvou ti pak vynada, ze to bylo prilis akcni... na takovy chovani nikdo neni zvedavej a je to obecne problem, ze hraci GM do hrani moc kecaj, ze jak by chteli, aby se hralo, pripadne gm zas kecaj hracum do toho, jaky si muzou a nemuzou udelat postavy. Neni to pak domluval, ale hadka o to, kdo vic muze rozhodovat...
    nejak se mi to ani nechce definovat, proste mi to nevyhovuje.
    Zas jako hral jsem s Wrigleym, kerej udelal klasickou chybu, ze za 5h herniho casu se nic nestalo, tak jsme si museli vymyslet s Obrazkem vlastni zapletku a vlastne bychom si ji i sami odmastrovali, jen on nam do toho pak zas kecal ;]
    Kdysi to bejvalo dobry, ze jsem masteroval svuj Seattle, kerej byl podle dvojkovejch pravidel, ton udavala pravidla, vycestovat se nedalo. Hrala se kampan, takze vsichni uz meli nejakej cas postavy a znaly svet.
    Ted sefuje kazdej kdo ma v prdeli diru, kazdej ma jinej svet a jinak pojima zaklady, vsichni hraci hrajou u vsech gamemasteru... jedine co z toho vznika, tak bordel, kerej pak prave vede k tomu, ze hraci rikaj GM co ma delat a opacne, misto aby jim GM rekl, takovahle je situace co delate a oni by neco delali.
    Jakoze posledni hrani, kdy chcipnul obrazek se mi docela pozdavalo, takovy normalni to bylo, dobrej zacatek kampane, postava, co byla na picu chcipla sama od sebe, ani jsem ji k tomu nemusel nutit.
    Jenomze pak okolo toho bylo hromada kecu, kdy obrazek mlel, ze to nebylo fer a Hroch, kerej tam vubec nebyl prisel sem do auditka a vyprudil, ze semnou by teda nehral, kdyz tak nefer zabijim postavy... no proste keci plna prdel. Mozna by pomohlo proste resit postaru bez nyxu, teda prides s postavou v danej cas na dany misto, mas kostky, tuzku a papir. Mas 6h casu a nebudes odchazet pred koncem ani neprijdes pozde. Prijdes aspon 2x za sebou a 2x za sebou se stejnou postavou. Potom s Tebou hraju.
    Jenomze to je utopie.
    Navic hrani pres tejden je debilni, ze vsichni jsou utahani a nasrani z worku, roztekani a mimo. Nez se neco zahraje, jde se domu, pac vsichni chcou byt o pulnoci v posteli. Taky se hraje po hospodach, furt se musi ven na speky nebo na ciga... to proste neni konstelace na hrani.
    Chce to zacit v sobotu ve tri odpoledne a zkoncit za 12h ve tri rano, hrat se ma doma, kde se muze kourit a pit...
    je jasny, ze pak se mi ten run nelibi. ale holt uz nejsme studenti na kolejich, ale zaprdenci od kompu a o weekendech radej chlastame nez hrajem run, nebo tak nejak.

    Ale ty keci jsou to co mi vadi vazne hodne a proto jsem si stezoval na Hrocha, kerej je tim naprosto typickej a na Tebe, protoze se hadas s kazdym a s chorchem si nedas pokoj ani kdyz uz nehraje... wopruz. howg.
    msl. hrani 12h u vina, cigar a shitu.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: No ja nevim, Mistre, ale vetsina hrani s tebou, kteryho jsem se posledni dobou ucastnil, byla celkem marna. A to hadani uz taky neni, co byvalo. Jeho zlaty vek proste nenavratne odesel s Chorchem a ted uz jsou to jenom takovy odlesky drivejsi slavy. Obcas s dojetim vzpominame...
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    OVERDRIVE: hele k tomu doomtrooperu tam mas link pod obrazky a tam si muzes proklikat par set karet - co je podstatne, v pravem hornim rohu vidis korporacku, ten levi symbol znamena bojovnik... rozhodne kybertronic sou dobry cybe-bio psychousi a jinak sem ted out of prag, ale jinak to vidim na pokracovani s wrigleym (pokud teda neni prioriata nejaka cisla) po vanocich/novem roce, pravidelneji - jak se ukazuje, se sorbakem ci hrochem se bude hadat porad nekdo (driv to byl kofrank, pak ja, ted je to atom... cas od casu jako vsuvka mlok;)

    - doomtrooper tema mi pride docela fajn - jasna *svetla* i *tmava* strana a kolem 5-7 korporacek (tim cislem si nejsem jist, mozna je korporacek 5 a s tema 2 sem prisel na cislo 7)

    +v auditku cyberpunk nejen slovy, ale i obrazem... bylo uz behem casu nalinkovano more obrazku z doomtroopra, warhammera ci i cistyho sr;)


    malicko nechapu ty dalsi motivy, uz jich zas tak moc kolem neni... (max kultovni gameska SYNDICATE, co me napadla hned)
    ze zacatku sem te chapal tak, ze chces hrat SR treba s doomtroopr skinem - jinak je tu samozrejme i auditko o warhammeru, cas od casu tam nekdo nejake figurky i prodaval, ale to je strasna palka, piplacka a za 1 zahrani to nestoji :o)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vidim to na rozehrani nove hry, jenomze s Prazskejma naninkama je nuda aj shadowrun, protoze se furt hadaj a krafou se Sorbakem a Hrochem v cele, tak asi budu muset pohledat novy hrace... co tak este nalinkovat nejaky dalsi veci hmm?
    Staci mi nazvy, traba si uz pak najdu na torrentech, klidne i ten doomtrooper, warzone, nekromundu....
    Cim vic tim lip, stejne to enbudu cist vsecko, ale aspon kvuli napadum.


    Vsecko to vyzaduje modely? Neexistuje nejaka ohne clovece nezlobse varianta?
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    PRAWITZ: za todle taky dik

    PRAWITZ: tak je tomu uz snad 10let, co sem to obcas zahral... a nerikam, ze vse bylo ok a ten biotroll - uz sem to nasel;) a ty velke chranice ramen melo opet hlavne Bratrstvo...
    lec mi favoriti sou Kybertronic;o)



    a pak 2panacci z inkvizice


    ci tady zastupce dark side a technologie


    pripadne zbytek karticek a motivu: http://www.toshirovo.com/doomtrooper/?dt=title
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    CHORCHE: Doomtrooper je desna nuda, tohle jsem nikdy nemel ani tendence zkouset, i kdyz Paul Bonner ma hodne dobry styl ilustraci. Vic me zaujala Warzone, ale celkove mi to vzdycky prislo jako hrozna vykradacka 40.000-takove ty monstrpostavy s obrovskymi chranici ramen a plamenometem v jedne obourucakem druhe ruce-ale Dark Symetry celkem rules, nemrtve legie se docela povedly(aspon teda prvni varka modelu, dalsi verze uz za moc nestaly, a pak to slo stejne do kopru). Btw biotroll je legie, ne bauhaus.
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    OVERDRIVE: tohle je asi nejlepsi on-line zdroj informaci-mas tam kompletni historii, popis vsech kapitul hvezdne pechoty, typologii osidlenych planet atd atd... http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_Page
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    warhammer 40k je docela super, lec sourcy a deskovou hru sem moc nezkoumal... a kdyz sem hraval, tak sem to sjizdel nejvic za marinu - dobre hlasky i korporacka jak stehno
    doomtrooper byl taky fajn (ale je to davno a hral sem to parkrat cvicne; proti tomu sme mel prioritu Magic a i par zarezu;) - skoda, ze uz si na to nevzpomenu, Bauhaus a jejich Biotroll byl ok a pak nejaka ta kyber korporacka s nadopovanejma uchylama typu Vince Diamond - jo pribeh a realie fajn, herne to bylo ale stejne povetsinou Bratrstvo X Legii

    pokud ma nekdo k tomuhle jakakoli PDF, tak bud balik ci do posty, dekuju (tyka se hlavne w. 40k a doomtroopru)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    PRAWITZ: jo taky bych nebyl proti hrani tohohle sveta, konecne cele SinCity bylo presne navrzene podle Warhammeru 40 000. Jen bych potreboval pro inspiraci co nejvic videt a cist, takze pokud mas nejake zdroje sem s nima... Taky treba Necromunda, Doomtrooper...
    Co se me ale tyce, tak rozhodne nejsem pro praci s modely i kdyz by to znamenalo, ze by odpadnul typ hracu dementu, co pro hrani neudelaji ani to, ze by u sebe meli denik postavy a kostky, ale modelarina me proste nebavi natolik, abych se ji venoval kvuli tomu, abych pak moh pro sve vojacky vymyslet jmena a osobni deniky.. zas jako pokud bys Ty delal modely a ja je jako GM moh pouzivat, tak to uz by byla zas asi jina.
    Porad bych moc chtel nejake Tve vlci jezdce z klasickeho warhammeru, ale to asi vis, co? ;]
    [och ta hrozliva prichylnost ke vsemu, kde se objevuji vlci, nejlepe v kombinaci s nemrtvymi, mrtvymi a technologiii, tusim se tomu rika fetisismus]
    PRAWITZ
    PRAWITZ --- ---
    OVERDRIVE: Me treba v posledni dobe hodne bere svet warhammer 40.000-technologie jako nabozenstvi(adeptus mechanicus a jeho techpriests:), emperor jako nesmrtelny vladce a buh v jedne osobe, inkvizice jako vsechno co si pod tim predstavis-mozna ne cyberpunk jak je obvykle vniman, ale retro s kabely a draty nacpanymi v hlave docela urcite:))
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: hele ja o tom nikdy neslysel, co to je?

    JVMLOK: co ja vim, tak cp2020 je puvodne prvni edice shadowrunu, neexistovala nikdy jednicka, az dvojka.
    Veskera cyberpunkova cast je odvozena imho z Gibsona a reality [ to jsou ty srandicky, jakoze deck se jmenuje Cybershack Radio nebo tak nejak a ono je to puvodne jmeno kramu, kam si Phreaci z LA chodili kupovat soucastky na sve rucne postavene pocitace. stejnetak je prave prevzata myslenka korovych bomb, nozu pod nechty, vsesmysloveho vysilani...] v originale navic sedi i terminologie gibsonova s terminologii Shadowrunu 2. Zakladni pravidla Shadowrunu vysla o rok pozdeji nez neuromancer tusim, nechce se mi to ted dohledavat, kazdopadne je to tusim 1980.

    Jinak ano Stearling pouzil termin cyberpunk, dokonce i on oznacoval v nejakem rozhovoru Gibsona za mesiase cyberpunku a poetu techniky, z toho je prave Neuromancer neonova bible cyberpunku imho ;], jinak neonova byla pak i sada prepisu CP2020 veci pro Shadowrun, coz byly takovy ty podomackyu vyrobeny neotestovany sourcebooky, kery pak UZASNE zkompiloval MALEJ DRAK, pokud si pamatujete.... a propos nemate nekdo ten kompilat MALEHO DRAKA? Moc moc bych to chtel, bylo tam vsecko uzitecne pro dvojky i s kusy pravidel ze sourcebookuu a ruznejma povidkama.
    Cim dal vic uvazuju, ze bych se vratil s hranim ke dvojkam, maj lepsi atmosferu a hraci vznikli na techle pravidlech jsou zabavnejsi ;]
    Zas takovej pokrok ty ctyrky nejsou a moc se do toho mycha realita, ma to malo cyberpunkove pozadi, moc to pripomina takovej lepsi dnesek. Vic me laka hrat v prostredi, ktere sice neni tak technologicky dokonale, je trosku srandovni, ale celkove je takove stylovejsi. Je to asi jako hrat verneovky z meho pohledu. Jasny, ze dnes je dokonalejsi sf, ale stejne ma Verne vetsi potencial.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: Kdyz uz marid audran, tak musis dat dokopy vsecky dily, tj When the gravity falls, Fire in the Sun a Exile Kiss, pricemz cely komplex ti da dohromady pomerne depresivni obraz toho, jak se Marid z nezavisleho detektiva stane loutkou, pak oddanym vazalem a nakonec i dedicem Friedlander beje a svobodu a nezavislost navzdycky vystrida zodpovednost a povinost. Navic je ta knizka nadherne napsana v duchu islamu a bez fundamentalismu je tam dobrej vhled do mentality orientu...

    BTW. mam za sebou dve rady Ghost in the shell: Stand Alone Complex a je to naprosto vyborne. Shadowrun podle me apriori nevychazi z Neuromancera ale z Earthdownu prevedenyho do dalsi konvexni casti cyklu magie...ale 1.ed chvili koexistovala s CP2020 a vzajemna inspirace je neodiskutovatelna. A CP2020 je podle me perfektne provazany prave s Ghost In The Shell...

    (btw. prvni pouzil termin cyberpunk Bruce Sterling ve sbirce Mirrorshades, kterou daval dokopy s Gibsonem) a prave Sterling a jeho Schismatrix je podle mne mnohem odvaznejsi vizi nez Neuromancer. koneckoncu si myslim ze to je prima inspirace pro system shock, minimalne pro dvojku...

    SORBAK
    SORBAK --- ---
    MACLINKS: A to je proti jinym Gibsonovo kniham Neuromancer jeste selanka...
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    no on neuromancer se necete moc dobre je to takovy slozity uz si to moc nepamatuju ale vim ze tam byl chvilema zmatek kde se co deje v kyberprostoru co ted a co v minulosti a uz si ani nepamatuju o co tam slo jen ze tam byla nejaka zenska co mela pod vinove rudymannechtama cepele nozu a ze hlavni hrdina mel v zilach nejaky mikrosačky s jeden takze nemohl neposlechnout :) ale vím ze se mi to libilo :D
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: Jak vypalit Chrome maji btw v Luxoru za nakych 200 kc
    HIPPO42
    HIPPO42 --- ---
    OVERDRIVE: Spajdře když už jsme u těch knih co Procházkovy Tvůrci času?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    no vzhledem k tomu, ze shadowrun je vlastne napsanej prave podle neuromancera, tak je to temer jasne.
    termin cyberpunk vlastne vznikl jako reakce na "bibli cyberpunku" Neuromancera.
    Stejne je to zvlastni, jak strasnejch lidi tuhle knizku necetlo nebo o ni jen slyselo a pritom cyberpunk je pro ne jasne znamej a danej termin.
    Jsem sberatel knih s CP tematikou, takze pokud by neko mel nejaky zajem, tak sice nepujcuju takove poklady jako je Neuromancer, potazmo Rauvolfuv preklad Vypalit Chrom, ale jsem schopen ledasco doporucit.


    Znate treba Kdyz pritazlivost selze a druhy dil Ohen ve slunci?
    Kdysi jsem podle toho udelal shadowrun "Burn in hell", kerej si asi budou pamatovat ekeri zucastneni. Bylo to samozrejme jeste v kombinaci s prvnim dilem Sin City.
    Tehdy probehla ta klasika s uchylem, ktereho vzrusovalo, kdyz mohl lidi znasilnovat pres datove, na neural napojene ozhrani. Potiz byla v tom, ze Burkharuv elf Martin Casper nemel jine neuralni rozhrani nez Smartlink, takze znasilneni, kere by normalne trvalo par neprijemnych minut se trosku protahlo, diky pomalemu datovemu spojeni a utrepni si mily britvak prozil asi v rozsahu dvaceti let ;]
    To ze mu pak urizli ruku, uvarili si ji a pred jeho ocima ji napul snedli, uz byla jen takova tresnicka na dortu. ;]
    MACLINKS
    MACLINKS --- ---
    jj neuromancer byl drsnej pokud si spominam tak to byl takovej prvni shadowrun v knizce ktery sem objevil :)

    co se tyce idoru nejsem si ted jisty obe knizky sem cetl strasne davno ale nejsem si jisty jestli to tam melo vyznit jako idol ona proste byla idol a nazyvali ji idoru :)

    jinak udajne se idoru ma prapracovat do anime :)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    no jo. ja si dal Tachikomu na vylete a myslim ze jsem dustojne zakoncil vcerejsi den. salut...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ses kultista :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja si kvuli tomu este vedu i auditka ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam