• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk


    "Chces si hrat na stiny? Tak teda poslouchej, kamo; pak si to preber a pouc se z toho co nejvic,
    ponevadz nevedomost zabiji rychlejc nez kulovej blesk."
    ~ Ess El El, hadi saman

    Tak jdem na to:

    >> Labka.cz : Project Shadowrun
    >> GM: Overdrive
    >> Postavy
    rozbalit záhlaví
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Myslím, že Sin City by se mi nelíbilo určitě, Oldschool Seattle bych _možná_ zvládnul, to by se muselo zkusit. Tady mám poslední postavu, kterou jsem vytvářel (ne, s tou bych nehrál, ta má jinou historii a rozehrané tažení a skupinu a vůbec): https://wiki.gilhad.cz/mediawiki/index.php/LiliTheFerret tady je její historie: https://wiki.gilhad.cz/mediawiki/index.php/LiliTheFerret_history , posuď sám, jestli to není přehnaně sluníčkové na to, abych vůbec zkoušel začít hrát s váma (s jinou postavou udělanou pro vaši skupinu)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BURKHAR: do toho vam nebudu kecat, nevim co se stalo, oba jste do jiste miry kokoti... kazdopadne proto, ze jej mas v ignore, tak nevis, ze napsal, ze hrat nechce a nemuze...
    takze co dal?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    My heart bleeds.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    BURKHAR: Ono je to samo o sobě těžký, když ho mám v ignore.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    OVERDRIVE: S Mlokem nehraju.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: ok

    GILHAD: hralo by se na Vinihradech. Idealne 1x14 dni, vetsinou se to delavalo tak, ze se v Pa vecer zacalo a v So vecer koncilo, ale to se delavalo, kdyz se jezdilo z mesta, takze bych to videl treba tak, ze by se zacalo v So po poledni a koncilo by se tak, aby se stihalo posledni metro kamkoliv... To by se jeste odladilo,

    Setting bych uvedl ja, sam si osaham hrace [teoreticky, pouze divky hracky i prakticky, pokud k tomu dostanu svoleni ;]
    Podle hracu pak urcim level hrani. Bakgroun by ale bylo budto temne SinCity [zkus, mozna tady jeste bude fungovat jako klicove slovo pro search, web under construction, mozna bude uz zitra, zrovna na tom delam, viz : [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: tata to chtel zakazat a byl na tebe zlej -- overdrive 3 dny nespal ] ]
    pokud bych usoudil, ze mi hraci nesedi na SinCity, pak by se hral muj odlschool setting Seattle, pokud bys si o tom chtel nejak udelat predstavu, tak Te zase odkazu na web: http://overdrive.anhedonia.cz/rpg/shadowrun.html

    Pravidla samozrejme 4.0 s tim, ze davam prednost propracovanejsim postavam s pribehem uz do zakladu, pred ciste ciselnymi postavami z generatoru.... tedy ocekavam zodpovezenych 20 otazek a pokud to bude mit smysl, tak individualne povoluju i nejame nadstandardy.
    Je mi uplne jedno jakou postavu si vytvoris, myslim, ze jde zahrat team slozeny jakkoliv.

    Kdyz se treba na tom webu podivas na postavy Tamavenk, Muru, Eva, Jasmina, Vlad, tak uvidis jak jsem resil invencni postavy ja.
    Tamavenk je trebas troll kouzelnik, ktery intuitivne umi [magicky] tozumet elektronice a specializuje se na vyrobu dronu, DIY.
    Muru zas byl kouzelnik, ktery se specializoval na magickou kvetenu, kterouzto lovil a katalogizoval [coz pro gamemastera byla prilezitost ke spouste podivnych magickych eventu, pac s kytkaa v pravidlech nidko moc nepocita ;]
    Vlad byl hacker, zavislak na heraku, asi nejvic normalni postava z toho co jsem hral, kdyz si mel vybrat, jestli prijde o pocitac nebo o ruku, vybral si ruku
    jeho manzelka Jasmina byla devka-spion-hackerka, taky docela normalni postava. zajimavy gear, zajimave osudy... jsou tam tajne kousky v tom gearu, doporucuju prozkoumat...
    EVA - asi moje posledni postava, co jsem jeste hraval [mmchodem ted jsem si uvedoul, ze jsou vsechny asi jeste podle 2.0 v cislech] - specializace na atletiku, pohybovej adept, cisla v tehle oblasti asi tak na urovni vytezu olimpiady. ninja zabijak jakeho asi jeste nikdo jiny nehral. odstranene vsechno ochlupeni, odstraneny pohlavni organy, uplne minilalisticky design na tema clovek. oskliva jak sedum nestesti, extreme krute vykonna.

    Vsechny ty postavy maj nejakej background, tam uvidis, jak se hraly a jak jsem masteroval ja nebo sorbak asi obecne...

    davam prednost barevnosti pred maskacem. nemam rad ciste military runny, nezajimaji me. moje postavy nemaji hodnosti a nepracuji pro vlady a korporace.

    jeden z uvodu budouciho runnu, co se nikdy nestal [podle 4.0 v SinCity, urceno pro jednoho hrace, postava Elfky kouzelnice]: [ OVERDRIVE @ RPG - $HADOWRUN : Seattle - OldGang - Praha/Brno Skype : zajimavy, nikdo needela nic zadarmo ]


    tak a ted dobrou noc
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    GILHAD: (Když přijdu na první schůzku, tak přijdu asi na každou (až na vyjimečné události kvůli kterým by mě bez problému omluvili i v placeném fulltime jobu). Samozřejmě je ještě možné, že během dvou-tří schůzek zjistím, že mi silně nesedí prostředí a pak bych se omluvil a mou postavu by zabila kráva náhodně spadnuvší z orbity, nebo tak něco.)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    OVERDRIVE: Kdy a kde a podle jakých pravidel a jaký je setting? Obecně bych byl pro a pokud mi zadaní sedne, tak s pravidelností nemám problémy.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Ja jsem rqd aktualne ze stiham to co taktak stiham. Sorry.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chodi sem teda nekdo z bandy, ktera by jeste nekdy mohla zacit hrat [pokracovat v hrani?]

    Sorbak urcite, co Burkhar, Bota, Prawitz?

    Co JVMlok, Ty nemas chut zkusit si zahrat podle stare logiky/pribehu?

    Kazdopadne ted po stehovani budu mit domacnost s 2 shadowrunnerama a slibi i Disparity, ze bude hrat... takze 4 domaci, to uz bude dobry, ale porad je tam nejaky misto pro dalsi hrace. Sorbaku, Ty bys zahral i s touhle bandou? Samozrejme masteruju, tomu davam prednost, abych udelal zezacatku estetiku a design, tak jako tomu bylo u old-schoolu, ktery jsem vlastne zalozil a pak uz se na tom skinu chytilo moc pekne hrani jinych gamemasteru, hlavene moc hezke Sorbakoviny.

    To bych chtel udelat zas jednou znovu a asi srat na lidi, co nejsou schopni hrat aspon jednou za 14 dni jedn den o weekendu, protoze pak je to zbytecny srani je shanet a nemuzes se na ne spolehnou, takze nemuzes udrzovat jejich linie... to nechci, ale zahral bych jeste aspon jeden dva OldSchooly...

    Jeste tady psal Gilhad, kteremu jsem jeste proad neodpovedel poradne, co Ty, Ty by sis nezahral, kdyz uz budu zakladat novou bandu?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: net is was and infinite
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    OVERDRIVE: objevujes Ameriku? :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: co je FATE? Klidne sem dej linky na vsechno, co mas.. pripadne, jestli chces muzu Ti nechat kus anhedonia.cz, abys tam moh neco dat

    jinak tyden jsem tu nebyl, ale porad by me zajimalo, jestli se bude hrat... tenhle weekend ne, pac jsem na SK u Hyeny, ale pristi mozna by zas slo...

    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    myslim to mam na GDrivu
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    chcete poslat to FATE?
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Ok, ale ja jsem mel spis na mysli herni system, nez svet.

    To, ze reknes, ze hrajeme Shadowrun v Seattlu a pak je tam vsechno jinak, nez v srcbooku, mi v zasade nevadi.

    Ale porad nechapu, proc musis tu hru (ktera byva casto zabavna, to ne, ze ne) stavet na tak priserne komplikovanym hernim systemu, jako je Shadowrun, kdyz o polovine tech cisel v podstate nevis, k cemu jsou, a na tu druhou pulku kasles? Cele to pak pusobi na hrace (treba ne na kazdyho, ale na me jo) hrozne matoucim dojmem, ma pred sebou osobni denik plnej charakteristik, ale nevi, ktery z nich se gamemasterovi uraci akceptovat a ktery ne. Odtud taky dotaz "hrajeme jeste Shadowrun?"

    Nebo jeste jinak... Proc se porad snazis svuj veskrze volnej a vypravecskej styl nacpat do hodne svazanyho a vicemene hackNslash orientovanyho herniho systemu SR? Vysledkem je podivnej hybrid, kterej sere vsechny. Tebe sere, ze te hraci otravujou s prkotinama, co si vycetli nekde v katalogu/srcbooku a dozadujou se svych bonusu/jinych vyhod, zatimco hrace sere, ze se drbali s postavou a utraceli body za charakteristiky, ktery ty velkopansky smetes ze stolu, protoze se ti do tvych vizi nehodi.

    Aby mohla byt hra hrou, musi panovat konsenzus ohledne pravidel. A to se bohuzel moc nedeje. Myslim si, ze jiny herni system by poslouzil lepe. A hlasim se dobrovolne jako pokusnej kralik :)

    Snad jsem se tentokra vyjadril srozumitelne.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: Potom ale nerozumim tomu, proc chces te hre porad rikat Shadowrun

    Ok, hned dalsi reakce: to je stejna logika, jako bys Dracimu Doupeti prestal rikat Draci doupe hned jak prestanes hrat Jorikovo dobrodruzstvi ne?
    Proc bych se mel pri hrani RPG ridit neci fantasii? Prebral jsem logiku sveta, casouvou linii v hrube kostre, obecne archetypy a obecne prostredi. Staci ne? Je nekde nejakej sourcebook pro SinCity s jeho 8 frakcemi od technokracie kyborizovanych, duchovenstvo radu, chaos magii dracice, toxicke predmestske zony, zny pristehovalcu atd?
    A proc by to nemoh byt porad Shadowurn?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SORBAK: jinymi slovy: Jsi prilis linej cist, nebo ucit se jakykoli pravidla a sourcebooky a nechces se jima nechat svazovat, aby sis mohl delat, co chces.

    Ne, me to proste nebavi cist, nechci tim ztracet cas a nechi podle nich hrat. Nezajimaj me... davam prednost jinym kniham. Kdyz by den mel 40 hodin, mozna bych stihal cist I TYHLE manualy, ale prste ten cas nemam a nechci jej na to obetovat. Pokud si muzu vybrat, tak budu 4h denne po vecerech designovat vlastni sourcebook nez cist neco, co napsal nekdo jiny, vlastne to tak delam celou dobu, proto taky mam stranky shadowrunu a na shadowrun.anhedonia.cz bude brzo wiki, do ktere hodlam postupne nacpat vsecko, co se kdy stalo v ruznych kategoriich od kouzel az po postavy a NPC, v konecnem dusledku asi nejdopracovanejsi sourcebook co jsem kdy udelal bylo SinCity, ale v te dobe uz jsem s nikym nehral, kazdopadne tam jsou nektere ctvrti dopracovane az do urovne ulic, se jsmeny dulzezitych baru a jejich osadek + denniky tech postav a tak... tak a ted budu cist dal.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Mozna by ti lip sedel system Fate...nedavno jsem prispel na vyvoj Fate na kickstarteru, mam ty pravidla stazeny ale jeste jsem to nezkousel. Dost se mi libi ze tam maji sadu karet, Deck of fate, ktery simuluji hody kostkou takze ani nemusis nic hazet. Jenom jsem se s tim moc nemel sanci seznamit, vypada to dost zajimave predevsim proto ze je to settingove neutralni...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam