• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    GODY
    GODY --- ---
    ZELENYCAJ: Ale normalne jsi mi nasadil brouka do hlavy, pro jistotu se az dolezu domu kouknu, abych nekecal.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Od Karla mam jenom nejaky etikety.
    GODY
    GODY --- ---
    ZELENYCAJ: No a kdyby jsi treba sbiral tacky, tak vis, ze tenhle slogal byl na tackach Karla. Tedy Piva.
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Kudy tece, tudy leci, to se mi zase vubec nespojuje s pivem - to je totiz reklamni slogan myho domaciho napoje, becherovky:)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    Saccharomyces uvarum is a species of yeast that is believed to originate as a hybrid of S. cerevisiae and S. monacensis, because of its amphiploid genome. It is a bottom-fermenting yeast.

    uvarum je jenom mene zname jmeno

    http://en.wikipedia.org/wiki/Saccharomyces_uvarum
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    Mam dojem, ze dneska se Saccharomyces carlsbergensis zarazuje jako poddruh S. cerevisiae, tedy S. cerevisiae carlsbergensis . Jinak, na pohled vypadaji uplne stejne.
    XETH
    XETH --- ---
    book!
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    a na ledinovy kameny, prave to lecim
    FACELESS
    FACELESS --- ---
    jj, pivo je dobry proti jatrum
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    pivo jest lek!
    SMAZAK
    SMAZAK --- ---
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    JOSEF_K: vseobecne do CK tanku je uzivan tento kmen, o velikosti to IMHO neni
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    http://www.beerresearch.cz/vupsSBK.htm
    No, není to krásný ústav:)?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    http://www.svim.dk/ol.htm

    Sice to bude patrně dánsky, ale obrázky hezké:)).
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HERRICH: Ono je taky celkem možný, že jsem to zmotal a podlouhlejší jsou drožďárenský:).

    Jinak, pokud jsem to dobře pochopil, tak díky zvětšujícím se objemům ck tanků se vyšlechtila ona nová kultura, která využívá spodní kvašení a současně zvládne tlak v té obří nádobě??
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    book!
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    bier!
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    jo tak to si muzem podat ruce, ja uz jsem tak 4 roky z oboru
    hansenky se pouzivaji stale ale jen v klasicke technologii, dlouho vydrzej, akorat je potreba se o ne starat, pokud ji dobre properes, tak ani nesmrdi
    protoze by nevydrzely obrovskej tlak vodniho sloupce, byla vyslechtena nova odruda (jak sem rek, mam dojem ze Jacobsen, jeste upresnim) ktera ten tlak vydrzi a pracuje i pri jinych, vyssich teplotach (dle myho nazoru prasecina)
    co se obrazku tyce, tajhle jsem je nasel, ale jsou dost mrnavy, nevim, ktery jsi myslel, ze maj bejt podlouhlejsi, ale kdyz porovnas dro. a piv. kvasinku tak piv . je kulatejsi, s tou gumou to sedi, protoze po prokvaseni se zacnou spojovat a sedimentovat
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    HERRICH: Já už jsem nějakou dobu mimo zdroj informací, takže moc nevim, co se všechno děje. Každopádně vím, že hansenky se využívaly především, protože dlouho vydržely, takže se daly bez větších problémů používat opakovaně a hlavně nesmrděly. Jinak, co se obrázku týče, tak, co si z mikroskopu pamatuju, se moc nelišily. Byly jen trochu podlouhlejší a při větším zvětšení byla patrná větší vrstva kvasničné gumy.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    krom toho, dneska jsou uz Hansenky pomalu vytlacovany jinym druhem, kterej se pouziva do CK tanku, mam dojem ze jsou to Jacobsen, ale hansenky v klasicky technologii porad jsou.........
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam