• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    CHAJIM
    CHAJIM --- ---
    KACIR: :DDDD to máš recht...a taky, kdo tu akci sponzoroval:DDDD
    KACIR
    KACIR --- ---
    CHAJIM: Jak jsem koupil, tak prodávám, ono záleží na tom, na co to byli odborníci - jestli na pivo nebo na marketing piva... :-)
    CHAJIM
    CHAJIM --- ---
    KACIR: kdo to vybíral?
    krom tmavejch, jaks správně podotkl, to jsou samý divnosti. teda když pominu kozla, ale to je spíš průměr, než nadprůměr...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pivovarští odborníci z 24 pivovarů, sladoven i škol rozhodli o nejlepších pivech z produkce pivovarů v České republice.

    Světlý ležák
    1 Starobrno Medium (pivovar Starobrno)
    2 Kozel Medium (pivovar Velké Popovice)
    3 Hostan Hradní (pivovar Hostan ze skupiny Starobrno)

    Světlé výčepní pivo
    1 Braník světlý (pivovar Staropramen)
    2 Zubr Gold (pivovar Zubr)
    3 Kozel světlý výčepní (pivovar Velké Popovice)

    Tmavý ležák
    1 Primátor Premium Dark (pivovar Náchod)
    2 Postřižinské tmavé (pivovar Nymburk)
    3 Granát tmavý (pivovar Černá Hora)

    Tmavé výčepní pivo
    1 Janáček tmavé (pivovar Janáček)
    2 Dark výčepní tmavé (pivovar Litovel)
    3 Krušovice černé (pivovar Krušovice)

    Více zde: http://ekonomika.ihned.cz/c1-22166810-nejlepsi-piva-starobrno-branik-i-nezname-znacky


    Tmavý ležáky - plně souhlasím, všechny tři jsou imho mňam, Braník jako vítěz, to je trošku neuvěřitelný, ale budiž, ale přece černý Krušovice jsou prázdný a nezajímavý, z kolika piv se posuzuje, to jsem se nedočet...
    Nevíte někdo, jak taková soutěž funguje? Pivovary dodaj soudek samy? Nejpovedenější várku?
    Navíc - méně známá značka je tam imho jen janáček, tak beru článek s rezervou...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    no tak ho skladuj pri teplote kolem 2 supnu, von ti bude v podstate jeste zrat
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    je to gambáč plzeň a Vendelín což je nefiltrovaný http://www.pivovary.info/prehled/vendelin/vendelin.htm
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    to sou pak ty lednice celkem rozumnej napad........je to filtrovany pivo?
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    HERRICH: tohle je dlouhodobější řešení - pivo se skladuje v místnosti která má přes 20 stupňů, odtamtud se to i žene do trubek a poté chladí pod pípou ale to bohužel nestačí...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    asi bych to resil zapujcenim pikolika----malej vycep s chlazenim...imho nejlevnejsi verze ikdyz nevim, kolik za to treba na pohotovosti chtej.....moc to nebude, ale zaloha asi bude pecka
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    nemáte někdo nápad jak by se co nejlevněji dalo chladit 4-5 sudů piva? napadlo mě nakoupit pár starších ledniček (čím větší tím lepší) a sudy do nich nacpat. Mrazák je už trochu moc se mi zdá... dík za nápady
    KACIR
    KACIR --- ---
    Dnes v 18:00 přátelé piva po celém světě přípitkem uctí památku britského publicisty a světoznámého znalce a propagátora piva Michaela Jacksona, který zemřel na konci srpna v Londýně. Pražští ctitelé kvalitní a poctivé chmeloviny se k přípitku sejdou v Šalandě Pivovarského domu.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Asi bych radsi volil mistra sládka než ten 10 litrovej soudek...
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    KACIR: to je jedna z možností... rozhodujeme se ještě po linii zájezdu...
    KACIR
    KACIR --- ---
    MUFLONEK: Bude s tím mít táta trpělivost? Bude ho to bavit?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Mám dotaz a docela to spěchá.o) Přemýšlíme nad dárkem otcovi k 50. narozeninám...

    Jedna z myšlenek je domácí mikropivovar? Má tady prosím s tím někdo zkušenosti?
    Jaký doporučujete přístroj? Co dalšího k tomu dokoupit?
    Koukala jsem se na http://domacimikropivovary.cz/?action=productDetail&pid=12875 a uvažujeme o tomto: http://domacimikropivovary.cz/?action=productDetail&pid=12881
    a nebo pak http://www.beermachine.cz/index.php?id=1 - ale tam se mi zdá, že to pivo se nestáčí do lahví, ale pije rovnou ze sudu?

    Můžete prosím poradit? .o)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Byl jsem překvapen - v Makru v Praze na Černým mostě maj pivo od Primátorů včetně 24 Double a anglického Pale Ale, a taky třešňový a medový pivo z Pivovarské bašty Vrchlabí. To třešňový už tam ale maj se slevou, protože mu končí expirace, takže předpokládám, že už ho tam příště nevezmou...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    jo tam sem nedavno byl, maj ho moc dobrej
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    Hm Březňák třetí.o) Tak to si asi skočím zítra na oběd do Cípu a na jednoho.o))))
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ale verim tomu ze se v nasem narode se najde hodne blbecku, co tam pudou jenom kvuli tomu /ot
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    to je sice hezky, ale protoze se chci vyvarovat posttraumatickymu soku, nikdy tam nepudu........maj smolika, halt nemuzou obsahnout veskery zakaznictvo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam