• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    CHAJIM: no už se těším na to slavnostní vyhlášení.o))) Nepojedete někdo? .o)



    KACIR: Mno uvidíme... ten den se mám vidět s Ascarem.o)))
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    Zajímavý nápad: Komunitní pivovar http://www.homebrewing.cz/view.php?cisloclanku=2007100001
    KACIR
    KACIR --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    Info z První pivní tramwaye:

    Zdarec Děti moje !
    Tak ye to tak, yak jsem psal minule. Né fše co jsem měl naslíbeno se mi podařilo dostat do Tramu. Zklamal i Martin ze Sv. Norberta se svým Svatováclavským pifkem, ale chápu ho, o případném předprodeji nerozhoduje on a to ye škoda, neb jinak by jsme si jeho sqosty zde
    v Tramwayi víc užili…
    Ale zase co se podařilo fakt sqěle, ye Slezan z Leskovce. Já ani nevěděl, že něco takového existuje (on tedy, na mojí omluvu, ten pivovárek bude slavit roční výročí až letos v listopadu - více o Slezanu a nejen o něm, se dozvíte od Hadžiho na www.svetpiva.cz v článku Noc a den slezských pivovarů s úžasnými komentáři čtenářů …) a ejhle už mám qasnicovou 13° - 5,0% ve skládku. Narážet ho budu teď v sobotu, neb Láďa - Slezana zařizovatel - dříf nemůže. Ale zase vy to víte s předstihem, že.
    Jo a s předstihem vám ještě napráším dvě zprávy: jednu smutnou a jednu lepčejší. Kterou chcete číst dríf ? No dobrá děti, začnu tou smutnou ať se vám pak po té veselejší rozzáří očekáváním očička. Smutná je, že asi s pravděpodobností hraničící s jistotou končí pivovar Podkováň. Oni tedy všichni zúčastnění hovoří o rekonstrukci, ale znáte to… No maximálně budeme příjemně přeqapeni, že !
    No a teď vidím, yak jste napnuté a až se přestanete strkat a pošťuchovat a woobec se zklidníte, tak vám, děti moje, řeknu tu lepčí zprávu a sice, že se kamarádovi Petrovi podařilo dva soudky podkovářské dvandy zachránit a dopravit do Tramu. No a slavnostní dopíjení (alias pohřeb Podkováně) se bude konat u nás 22.10. letos. Ti pozůstalí z vás, kteří přijdou ve smutečním budou mít první dvě pifka gratis.
    Tak to jsou zatím nejžhavější aktuality.
    V současné době je na štvrté pípě Svijanská Kněžna a to je pitelná paní .

    Jsem s pozdravem:
    Českému pifku zdar !
    Jirka Bejček Stehlíček, První Pivní Tramway - Hospoda roku 2006
    EM303
    EM303 --- ---
    KACIR: :DD
    CHAJIM
    CHAJIM --- ---
    KACIR: :DDDD to máš recht...a taky, kdo tu akci sponzoroval:DDDD
    KACIR
    KACIR --- ---
    CHAJIM: Jak jsem koupil, tak prodávám, ono záleží na tom, na co to byli odborníci - jestli na pivo nebo na marketing piva... :-)
    CHAJIM
    CHAJIM --- ---
    KACIR: kdo to vybíral?
    krom tmavejch, jaks správně podotkl, to jsou samý divnosti. teda když pominu kozla, ale to je spíš průměr, než nadprůměr...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pivovarští odborníci z 24 pivovarů, sladoven i škol rozhodli o nejlepších pivech z produkce pivovarů v České republice.

    Světlý ležák
    1 Starobrno Medium (pivovar Starobrno)
    2 Kozel Medium (pivovar Velké Popovice)
    3 Hostan Hradní (pivovar Hostan ze skupiny Starobrno)

    Světlé výčepní pivo
    1 Braník světlý (pivovar Staropramen)
    2 Zubr Gold (pivovar Zubr)
    3 Kozel světlý výčepní (pivovar Velké Popovice)

    Tmavý ležák
    1 Primátor Premium Dark (pivovar Náchod)
    2 Postřižinské tmavé (pivovar Nymburk)
    3 Granát tmavý (pivovar Černá Hora)

    Tmavé výčepní pivo
    1 Janáček tmavé (pivovar Janáček)
    2 Dark výčepní tmavé (pivovar Litovel)
    3 Krušovice černé (pivovar Krušovice)

    Více zde: http://ekonomika.ihned.cz/c1-22166810-nejlepsi-piva-starobrno-branik-i-nezname-znacky


    Tmavý ležáky - plně souhlasím, všechny tři jsou imho mňam, Braník jako vítěz, to je trošku neuvěřitelný, ale budiž, ale přece černý Krušovice jsou prázdný a nezajímavý, z kolika piv se posuzuje, to jsem se nedočet...
    Nevíte někdo, jak taková soutěž funguje? Pivovary dodaj soudek samy? Nejpovedenější várku?
    Navíc - méně známá značka je tam imho jen janáček, tak beru článek s rezervou...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    no tak ho skladuj pri teplote kolem 2 supnu, von ti bude v podstate jeste zrat
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    je to gambáč plzeň a Vendelín což je nefiltrovaný http://www.pivovary.info/prehled/vendelin/vendelin.htm
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    to sou pak ty lednice celkem rozumnej napad........je to filtrovany pivo?
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    HERRICH: tohle je dlouhodobější řešení - pivo se skladuje v místnosti která má přes 20 stupňů, odtamtud se to i žene do trubek a poté chladí pod pípou ale to bohužel nestačí...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    asi bych to resil zapujcenim pikolika----malej vycep s chlazenim...imho nejlevnejsi verze ikdyz nevim, kolik za to treba na pohotovosti chtej.....moc to nebude, ale zaloha asi bude pecka
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    nemáte někdo nápad jak by se co nejlevněji dalo chladit 4-5 sudů piva? napadlo mě nakoupit pár starších ledniček (čím větší tím lepší) a sudy do nich nacpat. Mrazák je už trochu moc se mi zdá... dík za nápady
    KACIR
    KACIR --- ---
    Dnes v 18:00 přátelé piva po celém světě přípitkem uctí památku britského publicisty a světoznámého znalce a propagátora piva Michaela Jacksona, který zemřel na konci srpna v Londýně. Pražští ctitelé kvalitní a poctivé chmeloviny se k přípitku sejdou v Šalandě Pivovarského domu.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Asi bych radsi volil mistra sládka než ten 10 litrovej soudek...
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    KACIR: to je jedna z možností... rozhodujeme se ještě po linii zájezdu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam