• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: možná :-) .. nejvíc mě baví ten obrázek na stěně :-)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    kluci, koupil jsem si dneska toho Pardála na ochutnání.. zrovna se chladí.. co od toho mám očekávat? dá se? je výbornej, nebo naopak propadák?
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    degustator?
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    Aktuální info z První pivní tramwaye - Gambrinus 10 vystřídal Pardál:

    Zdar Pifkapifci a Pifkapifky !

    Uš mi i vyčítaly (hlavně ony) proč je uvádím aš na druhém místě, ale je vás, holky moje, fakale míň (alespoň co se milek pifka týče) a tak sorráč.


    Na tento mejl jsem se chystal poměrně dlouho. A ejhle je to tady. Oč jde ? O nic menšího než o změnu desiny v Tramu !!! Skoro celou dobu co máme v hospodě štvrtou pípu, tak jsme čelili otázkám : Proč pořád Gambrinus ?, A nechtělo by to změnit ?, Ta druhá pípa Vám kazí dojem z té čtvrté !, Je tolik skvělých desítek a Ty točíš ten Gambrihnus atd., atd. No jo, ono se to hezky radí, když nemáš co ztratit a když Ti Tvá rada nevyjde, tak pokrčíš rameny, žes to jako myslel dobře… Mě, ač se to nezdá, tak pořád výtoč stojí a padá s desítkou a tak jsem byl opatrnost sama a šel na to pomalu a zlehka. Nicméně jsem slíbil už loni a nejenom členům SPP, že po Novém roce s tím něco udělám. A hle první nástřel je tu ! Určitě znáte z reklam, jak se rodil Pardál a tak s tím otravovat nebudu jen musím říc, že ať už je to pravda či není, tak PR co si na to ti Budvaráci najali odvedla sqělou práci !!!. Spíš napíšu jak jsem se k němu dostal. Loni něgdy na jaře byla pravidelná ochutnáfka pif v Piv. domě pod vedením H+H a tam jako přequapení se ochutnával i Pardál. Já z Budějic od Budvarů jsem snad dobrou desinu nepil a tak jsem k tomu přistupoval velmi skepticky… Ale musel jsem konstatovat : Tak jestli vám vydrží tahle chuť i při velkovýrobě, tak klobouk dolů. No a letos v lednu jsem ho ochutnal znovu (hned jak ho uvolnili pro celou ČR) a už s kloboukem dole jsem přivítal Pardála nejdříf na štyrce a gdyž fšem pro hospodu důležitejm štamgastům chutnal, tak jsem utnul Géčko a nasadil tohle zvíře…
    Jak dlouho vydrží bude záležet na vás. Jestli vám zachutná tak, že ho budete chtít ve výběhu na stálo, či mě s ním za čas pošlete se vycpat a já se budu poohlížet po jiném nevycpaném drafci… To fše se teprf hukáže. Jen jedno vím jistě: Géčkem Vaše ctěné chuťové pohárky už otravovat nebudu .
    Jen dovětek. Je mi to na jednu stranu docela líto, co během pár let provedli s (ne)chutí desiny Gambrinusu, (že Pepuško) ale takovej už je asi život, že to co je dobrý dneska nemusí být dobrý za pár let. A to je škoda . Ostatně se přesvědčíme po Pardálofsku co s tou chutí bude za pár let, že…
    O dalších pifkách co budou na štyrce zase jindy. Jen (aby měli vzteka ti co nechodí ) co jsme točili naposled : po STOfkovém úžasném Joe’s Garážofským Freak Outu (dle mne i mnohých štamgastů mnohem lepčí jak Guinness!!!), byl zase po dlouhé době Bitter 11° kvasnicový – ňamina a pak mi dovezl svoji úplně sqělou zlatou vídeňskou 14° Tomáš Mikulica z Chýně !!! Tak to prý byla taky bomba. Já nevím – byl únor, ale kdyš jsem to ochutnal 1. 3., byť z Petky – co mi Martinka zachránila -, tak mi nezbývá než souhlasit. Pak ještě proběhla 28 minutová čepovačka Pepřového pifka od Opatů = Raduna veliká !!!


    Toť fše.
    S pozdravem:
    Českému pifku zdar !
    Jirka Bejček Stehlíček.
    První Pivní Tramway.
    Hospoda sta druhů pif.
    KACIR
    KACIR --- ---
    BATAILLE: V tom článku psali, kdo byl v tý komisi, na druhou stranu, pokud tam byli zástupci velkejch pivovarů, tak imho hodnotili podle komerčního trendu - a když je u nás nejprodávanějším pivem gambrihnus, tak se to bohužel musí odrazit i v hodnocení...
    BATAILLE
    BATAILLE --- ---
    KACIR: Pivex zřejmě vyhlašujou nějací Jihoafričani, jinak to nedokážu pochopit, všechny piva dost pod průměrem
    KACIR: Ta černohoská nefiltrovaná desítka je fakt skvělá, měl jsem ji jen lahvovanou a dost mi chutnala, navíc opravdu byla viditelně zakalená i ve flašce, a ta chuť...
    Jo a ještě tip všem, kteří jezdí kolem Pivovarskýho domu - mají tam teď nově březnovej ležák Märzen a je to opravdu skvostný pivo.
    KACIR
    KACIR --- ---
    JANDOUR: Světlá desítka je samozřejmě světlá, jen je lehce zakalená, na desítku má ale dost plnou chuť...
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    Tu Černou horu můžu potvrdit... Protýká mnou celkem často takže můžu soudit ;)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    hele tak to prrr.. :-) .. na staráč mi nešahejte.. dělal jsem pro ně ve skladu v radotíně a móc mě chutnal..
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    Taková ta jejich klasická desítka, co řikaj, že je nefiltrovaná, ale přitom je skoro normálně světlá? Ta mi nic extra nepřišla.. ..v Království..
    KACIR
    KACIR --- ---
    JANDOUR: No je to divný, zrovna včera jsem ho měl a nuda nuda šeď...

    Ale mimochodem, když už desítky - doporučuju Moravské sklepní nefiltrované z pivovaru Černá Hora - to je mňamka! Je natolik jiné, než ostatní desítky, že není divu, že není mezi oceněnými... :-)
    JANDOUR
    JANDOUR --- ---
    No vono hlavně co tam dělá Staráč, žeo?
    KACIR
    KACIR --- ---
    ZLATÝ POHÁR PIVEX - PIVO 2008

    KATEGORIE SVĚTLÝ LEŽÁK (11-12% EPM)
    VÍTĚZ ZUBR Premium Pivovar ZUBR, a.s.
    2. MÍSTO LITOVEL Premium Pivovar Litovel, a.s.
    3. MÍSTO HOSTAN HRADNÍ STAROBRNO, a.s.

    KATEGORIE SVĚTLÉ VÝČEPNÍ PIVO (DO 10% EPM)
    VÍTĚZ ZUBR GOLD Pivovar ZUBR, a.s.
    2. MÍSTO STAROPRAMEN světlý Pivovary Staropramen, a.s.
    3. MÍSTO ZUBR CLASSIC Pivovar ZUBR, a.s.

    KATEGORIE NEALKOHOLICKÉ PIVO
    VÍTĚZ PRIMÁTOR NEALKO Pivovar Náchod, a.s.
    2. MÍSTO LITOVEL FREE Pivovar Litovel, a.s.
    3. MÍSTO RADEGAST BIRREL Plzeňský Prazdroj, a.s. – pivovar Radegast

    Z tiskové informace:
    Letošního 16. ročníku odborné degustační soutěže piv ZLATÝ POHÁR PIVEX - PIVO 2008 se účastní 21 pivovarů s celkovým počtem 51 značek piv. Soutěž piv probíhá nově ve třech kategoriích - světlé výčepní pivo (20 značek), světlé ležáky (22 značek)a nealko piva (9 značek). Soutěž spolupořádají Veletrhy Brno, a.s. a SNIP & CO, reklamní společnost, s.r.o. Odborným garantem degustací je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze. Soutěž je uznávána pivovarskými odborníky za jedno z nejprestižnějších a nejvýznamnějších degustačních hodnocení piva v České republice.

    Více na http://www.pivnidenik.cz/clanek/3156/Morava-prevalcovala-Cechy-velci-male.htm

    Zubr mě překvapil, že by se tak zlepšil? Kde zůstaly Primátor, Svijany a Bernard?
    KACIR
    KACIR --- ---
    Slovensko - zkuste někde odchytit Kalteneckera z Rožňavy, jeden z mála prosperujících minipivovarů na Slovensku, stáčí do PET flašek a prej to kvalitě neškodí, nevím, zatím jsem okoštoval jen točený zázvorový - teda klasický pivo ochucený zázvorem - a nějak mě zrovna nenadchlo, ač zázvor rád, tak mi to v danou chvíli nepřišlo ideální...

    Jinak Slovensko ať je vděčný za europiva, protože to co tam vařili před revolucí, bylo strašný - Bytča, Šariš, Považan, Urpín, Martinský zdroj, již zmíněný Tatran, no to byly fakt močky, ze slovenskejch se tehdy dal pít jen Zlatej bažant. Mimochodem třetina piva točená v Žilině byl nic moc Ostravar, kterej ale ty slovenský piva překonával s bravurou...
    Na druhou stranu tam byl výběr - v hospodě sice měli na pípě jen jedno pivo, ale mohli jste si dát pivo "studené alebo teplé, kyslé, alebo sladké" - sladké bylo s malým panákem sirupu a ohříváček byl většinou k dispozici. Velká řada místních si pivo dochucovala (dezinfikovala?) panákem borovičky, takže jim asi bylo jedno, co pijou... .-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    K tomu zrychlenýmu kroku - ano, některý pivo je samoser obecně, ale imho většinou je to otázka zvyku na jednu konkrétní značku. Já měl takový problém jedinkrát - jeden lahvový Tatran v roce 1989 - to jsem měl problém doběhnout na záchod, jinak mám asi kachní žaludek, protože mi pivo problémy nedělá (pokud to nepřeženu, ale já se snažím pít mírně, ne na plech :-)) - dost pravděpodobný je, že jsem zvyklej na střídání různejch piv od nefiltrovanejch dobrot až po nudný eurobíry...
    KACIR
    KACIR --- ---
    V ulici, kam jsme se o víkendu přestěhovali, ještě před tejdnem točili Klášter 10 za 17, dnes jsme zjistili, že s ním skončili, protože se za tři čtvrtě roku nechyt, tak šéfová toho pajzlíku přešla na Staropramen, protože G10 maj ve dvou hospách okolo...

    Na Pankrác to bohužel máme přes půl Prahy, jinak ale Kácov jsem, ochutnal a doporučuju.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Ad Nová paka - doporučuju Valdštejna. Dost slušný... Prej se ale Nová Paka oproti minulejm letům zkazila, nevím...

    Hostan Znojmo - jedenáctka ve srovnání s jedenáctkou z Litovle učiněnej patok, podle mých informací se vaří ve Sralobrnu...
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    jo jo.. kde jsou ty časy mládí.. :-) .. když jsem na Trutnovskym festivale za 24hodin (od 11h do 11h druhýho dne) vypil asi 28 piv.. s tim, že jsem asi 8 hodin spal.. musim zamáčknout slzu ;-) ... tak ono to jenom vypadá hrozně.. to se prostě člověk propije do střízlivosti a jenom udržuje tu hladinu v krvi.. průměrně to vychází ani ne na dvě piva za hodinu, to se dá :-) .. nebo dalo, nevim co by to se mnou udělalo teď.. přece jenom jsem už z formy venku :DD
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: no, ona ta 14ka kvalitní byla, což o to, ale holt jsme byli mladí a neklidní to víš :-) ... jsem to pil jak vodu :-) no ale na plech jsem byl slušně teda ;-)) .. když jsme tam přišli, tak tam seděli civiláci (bylo jich asi 5) od nás ze školy a první kelímek zatloukli do stolu a další na to jenom přidávali... seděli tam několik hodin a měli jich tam asi 100.. přišli jsme my s klukama (bylo nás 4) a když jsme odcházeli, tak těch kelímků tam bylo asi 180, z čehož jsme udělali my během dalších několika hodin (už nevim, asi 6ti) asi 50, protože cilvilkáři už byly totál na maděru :D ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam