• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    BRUN
    BRUN --- ---
    Free Image Hosting at www.ImageShack.us

    QuickPost Quickpost this image to Myspace, Digg, Facebook, and others!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    BRUN: fuck da gambrinus !!!
    :-)
    BRUN
    BRUN --- ---
    ha, zajimavy auditko.
    takze jednak doufam, ze je tady dostatek lidi patricich do klubu "fuck da gambrinus"

    dvak nevim, jestli vite, ale privatizace budvaru je na spadnuti... a kdo uhadne, kdo nasadil priblizne petkrat vyssi nabidku, nez je trzni cena pivovaru, vyhrava... ehm, neco proste vyhrava, ale musi si to sam koupit ;))
    ale zase tak vtipny to neni.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Ve Strahovském klášterním pivovaru začíná První setkání českých sládků, budu průběžně informovat ... ;-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Nevím jak časté je podtáčení, ale asi docela časté je, že v pokročilejší hodinu přepíchnou sudy a točí něco levnějšího.
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: Zaujala mě ta zmínka o podtáčení - jak časté to asi je...? Splést si Z s G asi není tak těžké, Z je sice o třídu - ale právě jen o třídu lepší než G, asi si někdy zkusím tzv. slepý test, co jsem schopnej rozeznat já, zázraky nečekám... :-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Článek z HN: "Heineken dobré pivovary neohrozí" - http://hn.ihned.cz/2-23592210-500000_d-82
    LULU33
    LULU33 --- ---
    DNES asi dalsi minuta za rozlite pivo...
    delam v hospode (v Dublinu) a nesla jsem tri piva na BEER GARDEN (venkovni kuracky prostor), no a nak me neposlechly litacky, ktere jdou jednou rukou fakra blbe otvirat...
    mno, kazdopadne to byla debylni Carlsberg shandy a dve 'normal' Carlsberg, tak to tak nezamrzi ze...;))
    - mi ten Carls neprijde - na to, ze 'K výrobě piva byla vyšlechtěna kvasinka Sacharomyces Carlsbergensis Hansen', az tak echtovni pivo teda...
    - uz jenom proto, ze je hodne presycene
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: studovanou devatenáctku? :-)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    SAMMAEL: jako, studenou dvanactku, co vypije pivo za tri vteriny musim mt doma
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KINGFISHER: Právě jsem se zamiloval :)
    CARODEJNICE
    CARODEJNICE --- ---
    Byli jste nekdo v nove udelane expozici v Plzni v Prazdroji? Cca mesic nova trasa? Co si o ni myslite?
    KACIR
    KACIR --- ---
    MIKEX: Jedním ze spolumajitelů je prý i Jiřina Bohdalová... Zajímavou úvahu na Pivním deníku http://www.pivnidenik.cz/clanek/3210/Jeste-jednou-Heineken-a-nas-maly-pivni-rybnicek.htm jste asi četli už všichni...
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    Sem slyšel že Svijany se budou/se prodali někomu většímu... máte někdo něco nebo to je fáma, so si pamatuju z mojí návštěvy tak je vlastnil spolek asi 20 lidí a rozhodovali se jestli zvednou výrobu (modernizovat pivovar, zadlužit se, všechno překopat - kvalita a chuť ohrožena) a nebo se budou držet maxima za současných podmínek a jenom zdražovat (to bylo těch 6-7 let zpátky), se současným nárůstem popularity Svijan na tom možná něco bude...
    LALINA
    LALINA --- ---
    KACIR: g je sila zvyku...taky me dalo velkou praci se z toho dostat...
    brala jsem to tak, ze hlavne na cestach, když jsem nemela naladu experimentovat, tak gecko byla taková jistota...gecko a pochopitelne Plzen.

    jako lahvac po nejakym narocnejsim jidle jsem si kupovala G i ted, tam mi pripada porad docela dobry..ale dneska jsem ochutnala lahvacovýho Pardala (zacali ho u nas prodavat) a myslím, že je to jasny...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Jasně lidi si zvykli, na pivo, kterého mužou vychlemtat i patnáct kousků a pak pomalu ani nenadýchají. Jen prdí, protože je to natlakované CO2.
    Což mimochodem jsem zjistil, že ani onen slavný objev Prazdroje - pivo z tanku - není všude stejný a někde je to dokonce i mírný bolehlav. Nevím jak je to možné.
    PRASOPES
    PRASOPES --- ---
    Co mě ale udivuje je to, že se v ČR roztáčí hlavně desítky. Všude v Evropě si zakládají hlavně na dvanáctkách. Já osobně si myslím, že desítky sou až moc vodový a dvanáctky zase už moc nahořklý. Proto dávám přednost jedenáctce.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Průšvih je, že lidi si na vodový géčka zvykli a dobrý pivo nechtěj - příklad je tady u nás jeden bárek - tři čtvrtě roku tam točili vedle géčka i dobrou desítku Klášter, i když byl Klášter levnější, lidi kupovali o třídu horší G, takže Klášter byl pro neúspěch zrušen - jako na potvoru zrovna v době, kdy jsme se sem nastěhovali... :-(

    Na Heineken v Kutné Hoře a Březnu jsem zvědavej, přece (snad) nevysolili takový peníze jen proto, aby zničili konkurenci a měli kde blíž zákazníkovi vařit tu svou rudou hvězdu... Mimochodem, že se snažej zaujmout zákazníka něčím nezvyklým - Zeleným pivem - to mě přijde docela nadějný, krom toho, že to byl píárkovej tah dokonalej a psali o nich ve všech novinách, tak to byl úkrok z uniformity europiv... Jenže takový speciality můžou dělat image, ale hlavní obrat je z laciný eurodesítky...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Nejde moc o vlastníka, spíš o vedení firmy. Když se nechají strhnout do víru "hodně piva za málo peněz", tak je to v prdeli, i kdyby to bylo ve vlastnictví STS Chvojkovice-Brod. Když chtějí vyrobit hodně piva v krátké době, tak to musí ošidit. A navíc pokud chtějí velké množství piva v jiné lokalitě než se nachází kmenový pivovar, tak je určitě jednodušší převézt na místo jednu dodávku etiket, než deset kamionů s pivem. Tak se pivo vyrobí z místních zdrojů. A protože se zrovna ozval i Pivovar B, že by v této lokalitě potřeboval větší množství "jejich" piva, tak se toho uvaří o trošku víc a rozleje se to do různých lahví.
    Chyba je ale především v zákaznících. A to nejeonom v těch s prominutím prasatech, co jsou schopný pít piva typu Ambrosia a Lahváč, ale i v těch, co si říkají pivaři a pochvalují si dobrý plzeňský Gambrinus i přesto, že se už leta vyrábí v Popovicích (...Nošovicích a kdo ví kde ještě) a kvalita jde dolů přímo sešupem. Gambrinus je jen příklad, který mě teď momentálně napadl. Je jich samozřejmě mnohem víc. Stela Artois vyráběná na Smíchově, apod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam