• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAYUZ: Benešov bejval prej samoser, teď už se to dá považovat za pivo. Neurazí, nenadchne, 7 kulí mi chutná.

    HERRICH: Ani u jednoho bych nechtěl bejt :-)

    UNSEEN: Březňáka mám rád, desítka příjemná, ležák znamenitý, 14 zrovna tak. Před Kozlem i Ferdinandem u mě jednoznačně vede. Kvalitní pivoznalecké degustační zhodnocení ale nabídnout bohužel neumím...
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    ferdinand neznám, takže nemohu soudit...

    nějaký refernce na březňák?
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ferdinand kozla voprca mnohem jednodusejc nez kozel ferdinanda, kdyz te to tak zajim a
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    Zájímal by mě názor na Fredinand vs. Kozel... Díky
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR: tohle už taková bomba neni... :-)

    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER: Bomba!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak jsem navštívil Pivovarský klub u Florence (Křižíkova 17, P8). Mají tam velmi slušný výběr a obsluha ví co nabízí. Ochutnal jsem Štěpána, nefiltrovaná 11°z Pivovarského domu - hodně hořké, zajímavé, jako aperitiv velmi dobré; a Xantho, 15° ze Žatce - tmavé, ale ne příliš těžké, na patře zanechává chuť trošku podobnou kouřovému pivu z Chýně.
    Určitě jsem tam nebyl naposledy. A to i přesto, že NH není nic moc, ale to sem nepatří :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Bohumil Hrabal by jistě měl z úspěchů Nymburku radost - a připil by jim na zdraví svou milovanou Plzní :-)
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    V sobotu se tam pojedu podívat, nakoupit a ochutnat :-)
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    N y m b u r k -Od května letošního roku prodává Postřižinský Pivovar Nymburk první košér pivo s názvem NITRO LAGER BEER.Spolu s Izraelským partnerem trval jeho vývoj zhruba několik měsíců a je určeno do košér obchodů v Izraeli,ale také v USA,kde byl certifikát košér přímou podmínkou prodeje.Pivo má 5,5% alkoholu,střední říz a jemnou hořkost.Proces výroby piva sledoval i jeden z rabínů,kteří mají v Evropě oprávnění k udělování košér certifikátu,rabín Menachem Kalchaima.Ten úzce spolupracuje také s pražskou židovskou obcí a jemu i jeho společníkovi prý pivo velmi chutná.Tak informují zdroje z jeho návštěvy Pivovaru Nymburk letos 26.července.Pivo lze ochutnat v lahvovém provedení 0,33l v omezeném množství v pivovarské prodejně přímo u vjezdu do areálu pivovaru na Pražské ulici č.581.Stojí 15 kč.Největší úspěchy Pivovaru Nymburk jsou spojeny především se sousedním Německem,ale také Francíí nebo Švédskem.Zájem je také v Austrálii a zmiňovaném Izraeli.Nyní poputuje Nymburské pivo také do exotického Karibiku,kde pivovar získal zakázku na speciální druh piva vařeného podle speciální upravené receptury.
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    Já jsem teda nymburský patriot, ale tahle informace mne docela (příjemně) překvapila - (navíc jsem vzděláním hebraista a judaista):
    Do Izraele se loni začalo vyvážet dokonce košer pivo Nitro Lager Beer.

    Nitro Lager Beer - a do Israele...jsou si jistý, že je to opravdu jenom pivo? :-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Musí být hodně soutěží, aby se dostalo na každého :-) Něco jako Banka roku, nejčtenější časopis roku apod.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    v tabore to je zlata puvni pecet
    KACIR
    KACIR --- ---
    Francinův ležák Pivem České republiky: http://www.pivnidenik.cz/clanek/3397/Pivem-Ceske-republiky-2008-se-stalo-opet-Postrizinske-pivo-Francinuv-lezak-z-Nymburka.htm

    Nějak se neorientuju v těch soutěžích... Nějaká soutěž je v Žatci při dočesné, něco v Táboře, teď v Budějicích, Sdružení přátel piva vyhlašuje svou cenu, čert se v tom vyznej. Zajímavý je, jak se lišej výherci soutěž od soutěže... :-)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: náhodou muller jogurty jsou dobrý voe, ale ne k pivu :D ..jako ve škole? tak to je za 4 a běž si sednout, už tě nechci ani vidět millere !!
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    KINGFISHER: takze sracka jako sracka, jo a znamkuj naopak, 1 je nejlepsi ;)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: muller je jogurt.. z německa.. miller je chcanda z jůesej..
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    KINGFISHER: miller to je nejakej jogurt ne??
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    a já si teď v tesku koupil basu třetinkovejch Millerů a je to fakt děsný.. takovej cajdák, neni to ani hořký.. má to teda 4,7 voltů. no děs běs pánové.. taková voda no, neni to ani trochu hořký.. fuj.. dávám 3/10
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam