• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    AZURIT
    AZURIT --- ---
    UNSEEN: No v Italii maj snad jenom 0,6, co si pamatuju.
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    MILKOV: kk, díky za info, zkusím :o)

    mimochodem jsem včera zjistil, že poláci mají sympatický přístup k balení piva - proč půllitrové lahve, když jdou dělat 650ml :oD
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    UNSEEN: Mňam, z Drinks Union asi nejlepší pivo. Snad ho Heineken moc nezmrší. Obě desítky hodně chlebnaté, nepatrný nádech kvasnic, dvanáctka je ... normální, to, co člověk čeká od ležáku, čtrnáctka naprostý luxus, točená má říz, že by se s ní daly krájet kolejnice :)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak jsem ozkoušel Cobra Premium. Není to špatné pivo, ale zázrak to také není. Má krásně zlatou barvu, je úplně bez pěny, pěna zmizela ještě dřív než jsem to stačil dolít do sklenice, chuťově je to podobné Budvaru. Ovšem účinky to má jako urologický čaj, po jedné třetince jsem měl pocit, že, že jsem vypil čtyři plzně :)

    KINGFISHER: Většina rybek chtivě kouká :)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAYUZ: Benešov bejval prej samoser, teď už se to dá považovat za pivo. Neurazí, nenadchne, 7 kulí mi chutná.

    HERRICH: Ani u jednoho bych nechtěl bejt :-)

    UNSEEN: Březňáka mám rád, desítka příjemná, ležák znamenitý, 14 zrovna tak. Před Kozlem i Ferdinandem u mě jednoznačně vede. Kvalitní pivoznalecké degustační zhodnocení ale nabídnout bohužel neumím...
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    ferdinand neznám, takže nemohu soudit...

    nějaký refernce na březňák?
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ferdinand kozla voprca mnohem jednodusejc nez kozel ferdinanda, kdyz te to tak zajim a
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    Zájímal by mě názor na Fredinand vs. Kozel... Díky
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR: tohle už taková bomba neni... :-)

    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER: Bomba!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak jsem navštívil Pivovarský klub u Florence (Křižíkova 17, P8). Mají tam velmi slušný výběr a obsluha ví co nabízí. Ochutnal jsem Štěpána, nefiltrovaná 11°z Pivovarského domu - hodně hořké, zajímavé, jako aperitiv velmi dobré; a Xantho, 15° ze Žatce - tmavé, ale ne příliš těžké, na patře zanechává chuť trošku podobnou kouřovému pivu z Chýně.
    Určitě jsem tam nebyl naposledy. A to i přesto, že NH není nic moc, ale to sem nepatří :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Bohumil Hrabal by jistě měl z úspěchů Nymburku radost - a připil by jim na zdraví svou milovanou Plzní :-)
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    V sobotu se tam pojedu podívat, nakoupit a ochutnat :-)
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    N y m b u r k -Od května letošního roku prodává Postřižinský Pivovar Nymburk první košér pivo s názvem NITRO LAGER BEER.Spolu s Izraelským partnerem trval jeho vývoj zhruba několik měsíců a je určeno do košér obchodů v Izraeli,ale také v USA,kde byl certifikát košér přímou podmínkou prodeje.Pivo má 5,5% alkoholu,střední říz a jemnou hořkost.Proces výroby piva sledoval i jeden z rabínů,kteří mají v Evropě oprávnění k udělování košér certifikátu,rabín Menachem Kalchaima.Ten úzce spolupracuje také s pražskou židovskou obcí a jemu i jeho společníkovi prý pivo velmi chutná.Tak informují zdroje z jeho návštěvy Pivovaru Nymburk letos 26.července.Pivo lze ochutnat v lahvovém provedení 0,33l v omezeném množství v pivovarské prodejně přímo u vjezdu do areálu pivovaru na Pražské ulici č.581.Stojí 15 kč.Největší úspěchy Pivovaru Nymburk jsou spojeny především se sousedním Německem,ale také Francíí nebo Švédskem.Zájem je také v Austrálii a zmiňovaném Izraeli.Nyní poputuje Nymburské pivo také do exotického Karibiku,kde pivovar získal zakázku na speciální druh piva vařeného podle speciální upravené receptury.
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    Já jsem teda nymburský patriot, ale tahle informace mne docela (příjemně) překvapila - (navíc jsem vzděláním hebraista a judaista):
    Do Izraele se loni začalo vyvážet dokonce košer pivo Nitro Lager Beer.

    Nitro Lager Beer - a do Israele...jsou si jistý, že je to opravdu jenom pivo? :-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Musí být hodně soutěží, aby se dostalo na každého :-) Něco jako Banka roku, nejčtenější časopis roku apod.
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    v tabore to je zlata puvni pecet
    KACIR
    KACIR --- ---
    Francinův ležák Pivem České republiky: http://www.pivnidenik.cz/clanek/3397/Pivem-Ceske-republiky-2008-se-stalo-opet-Postrizinske-pivo-Francinuv-lezak-z-Nymburka.htm

    Nějak se neorientuju v těch soutěžích... Nějaká soutěž je v Žatci při dočesné, něco v Táboře, teď v Budějicích, Sdružení přátel piva vyhlašuje svou cenu, čert se v tom vyznej. Zajímavý je, jak se lišej výherci soutěž od soutěže... :-)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    HERRICH: náhodou muller jogurty jsou dobrý voe, ale ne k pivu :D ..jako ve škole? tak to je za 4 a běž si sednout, už tě nechci ani vidět millere !!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam