• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    Tak INBEV koupil A-B (Budweiser)...
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/7504643.stm
    KACIR
    KACIR --- ---
    Sakra, takhle mi dělat chutě a v práci nemůžu... Asi večer zaskočím do Karlína na nějakou ňamku... :-)
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Když už o nich zašla řeč - Baltika vaří výborného stouta, hledejte Baltiku 6 :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Milkov: Ruský piva už jsem tu zahlíd, ale zatím jsem odolal pokušení testovat úplně naslepo, díky za tip...
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    MILKOV: jakejpak flejm, nebudeme si přece mazat prsa tím, že pivo je dobrý jen proto, že je z čech. tomu už snad nikdo nevěří :o)

    jinak včera jsem konečně přišle na to, co je špatnýho na pale ale od primátoru - to třetinkový balení. skrzevá neustálé odbíhání do lednice jsem z programu nic neměl :o))
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    BUKIN: K ruským pivům - nebudete mi to věřit, ale spousta jich jde pít výrazně líp, než některá česká europiva. Asi načnu flejm, ale je to tak, teď jsem to dva týdny testoval :-) Hodně se jim pokazila Baltika 3, což bylo výborné pivo, podobné Kozlu, teď přešli na koncentráty a je z ní úplně stejná moč boha krkání, jako z Kozla, ale výrazně vzrostla kvalita jiných piv - námatkou doporučuju Arsenalnoe, jak Klassičeskoe, tak Tradicionnoje, t je úplný malvaz, moc dobré je Klinskoe. Pak skoro všechna piva z Brjanska, zejména Svenskoje a docela zábavná věc - Bajker. To je speciál stout, který začali vařit příležitostně u příležitosti srazu motorkářů a ujal se, takže ho převzali do sortimentu. Pohladí po jazyku, udělá dobře na patře, nakrmí teřich :-) Zkusím vyhrabat nějaké fotky. Jo, a k těm lahvím - fakt se to z těch petek dá pít, petka je v Rusku pro pivo běžná věc, v celé řadě 1, 1.5, 2 a dokonce 2.5 litru...
    BUKIN
    BUKIN --- ---
    Heineken - 3 litry ;-)


    Ve Španělsku jsou skutečně velice časté litrové skleněné hnědé láhve se šroubovacím uzávěrem.

    Poláci některá piva balí skutečně do 0,65l

    Stella Artois, když se ještě dovážela originální z Belgie a nevařila se na Smíchově, byla rovněž v 0,66.

    ---
    V Praze jsou třeba k dostání některá ruská piva v PET láhvích o obsahu 2l. V prodejně Kalinka na dohled od stanice metra Hůrka...
    AZURIT
    AZURIT --- ---
    UNSEEN: No v Italii maj snad jenom 0,6, co si pamatuju.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Staropramen se o plast pred nějakým rokem pokusil, narval dost peněz do reklamy a nic z toho, protože to bylo drahý a lidi to nechtěli. Pro malý výrobce je PET láhev ale zajímavá možnost, jak pivo dostat k zákazníkovi, před časem o tom byl zajimavej článek na Světě piva právě ve spojení s Kalteneckerem...
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    Sem ve spanelsku a tady sou bezne k dostani litrovy lahvace.. =)
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Paka do plastu stáčí hodně, jak Valdštejna, tak Broučka a pitelné to opravdu je. Je ale pravda, že mi ještě nikdy nevydržela tak dlouho, abych mohl ověřit trvanlivost, většinou kupuju v Kumburském újezdě přímo v pivovarské prodejně, takže je tam čerstvé.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Proč ne? Kaltenecker do litrovejch plastovek prej stáčí svý ňamky a novopackej Valdštejn v 1.5L se dá pít docela dobře... Ale je pravdou, že český klasický flašky na minerálku 0.7L jsou pivovarama pomíjeny neprávem. :-)
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    KACIR: tak skleněnou 1,5l jsem ještě neviděl... a o plastu se bavit nebudeme, že?
    KACIR
    KACIR --- ---
    Proč 0.65, když jdou dělat 1.5L :-)
    UNSEEN
    UNSEEN --- ---
    MILKOV: kk, díky za info, zkusím :o)

    mimochodem jsem včera zjistil, že poláci mají sympatický přístup k balení piva - proč půllitrové lahve, když jdou dělat 650ml :oD
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    UNSEEN: Mňam, z Drinks Union asi nejlepší pivo. Snad ho Heineken moc nezmrší. Obě desítky hodně chlebnaté, nepatrný nádech kvasnic, dvanáctka je ... normální, to, co člověk čeká od ležáku, čtrnáctka naprostý luxus, točená má říz, že by se s ní daly krájet kolejnice :)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak jsem ozkoušel Cobra Premium. Není to špatné pivo, ale zázrak to také není. Má krásně zlatou barvu, je úplně bez pěny, pěna zmizela ještě dřív než jsem to stačil dolít do sklenice, chuťově je to podobné Budvaru. Ovšem účinky to má jako urologický čaj, po jedné třetince jsem měl pocit, že, že jsem vypil čtyři plzně :)

    KINGFISHER: Většina rybek chtivě kouká :)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAYUZ: Benešov bejval prej samoser, teď už se to dá považovat za pivo. Neurazí, nenadchne, 7 kulí mi chutná.

    HERRICH: Ani u jednoho bych nechtěl bejt :-)

    UNSEEN: Březňáka mám rád, desítka příjemná, ležák znamenitý, 14 zrovna tak. Před Kozlem i Ferdinandem u mě jednoznačně vede. Kvalitní pivoznalecké degustační zhodnocení ale nabídnout bohužel neumím...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam