• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ENPE: I když budu počítat s rozdílnými chutěmi, tak teď to sice mělo hustou pěnu, ale chuťově to bylo opravdu řídké.
    ENPE
    ENPE --- ---
    SAMMAEL: Zajímavý, já tam byl v létě a pivo bylo krásně nasládlý, silný a hustý jak polívka.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Stavil jsem se na žejdlík v minipivovaru Pražský most, Betlémská 5, P1. Moc mě to ale nenadchlo. Přišlo mi to jako ředěný Prazdroj s lehce nasládlým ocasem. Žádný tvar, žádná extra chuť, nic proč bych tam šel znovu. Navíc podpořeno obsluhou, která stojí za prd.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLEVAJZZ: tak kazdej ma svuj vkus, me ty lehky kvasnicovy piva proste chutnaj, zboznuju je, ale abych jezdil nekam do teska kde maj hoegardny, to je naprd, v samosce u nas si muzu vybrat krusovice, gambac a plzen, takze domu si proste kupuju plzen, speciali sem tam kdyz mam cestu okolo kramu kde je maj
    takze logicky sem dosel k nazoru, ze kdyz chci zkusit varit pivo a kdyz je svrchni kvaseni vlastne doma lepe proveditelne, proc si neudelat radost a nezkusit si napoprve svuj nejoblibenejsi druh piva
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: hoegarden?:-DDD bože. ale tak proti gustu... a jako znám lepší ležáky než je plzeň. ale věc názoru.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja planuju si delat pivo typu hoegarden, ktery mam rad a pokud to pujde tak zkusit i neco na zpusob kriku a podobnych chutovek, stouty moc rad nemam a lezak si radsi koupim plzen
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: vařil jsem jen z koncentrátu. ale do budoucna samozřejmě budu vařit i ze základu...mám to sice rok celé vybavení ale ted jsem vařil teprve podruhé.... příště už bych se pokusil vlastní.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja uz se taky tesim, pustim se do toho po vanocich
    varil si ze zakladu nebo z koncentratu, nekdo mi zas rikal ze ty koncentraty sou nahovno a at se ani nesnazim, ze jeho znamy co studovali kvasnou chemii studuji se tomu smeji
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    KACIR: no je vynikajíícíííí.. vařil jsem stout.. má přijemnou lehkou chut lehce dubovou. pěna jak smetana.... vyšlo to dobře...na vánoce bude nejlepšíí:-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    V Tramwayi včera na čepu výtečná 18ka Berounský Medvěd a 12ka Vavřinec od pana Noska z Opatu Broumov (snad se nepletu) - pivečko ovoněné vavřínem, podávané s bobkovým listem, taktéž výtečné...

    Vánoční speciál na Bulovce bude na čepu od zítřka nebo od čtvrtka.

    Někdo nějaký další tipy na sváteční ňamky?

    BLEVAJZZ: Poreferuj, držím palce... - a snad i trochu závidím :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pozor, vánoce!

    S adventním časem přicházejí sváteční ležáky - dnes večer v První pivní tramwayi naráží unikátní vánoční 20 stupňový ležák ze strahovského pivovaru Sv.Norbert, jeden ze tří sudů, které se vyčepují mimo Strahov - za cenu 39K za 0,4, což je o tři pětky míň než přímo ve strahovské pivovarské hospodě...
    Až se dopije, vystřídá ho vánoční 17ka z broumovského pivovaru Opat. (Lahvovej je k mání Na Jarově...)

    Dva vánoční speciály uvařil pan Richter ve svém Pivovaru U Bulovky, Pivovarský dům v Ječné nabízí vanilkové pivo s vanilkovým rohlíčkem, v Klubu v Karlíně taky něco dobrého mají, a to určitě není vše... Toť požehnaný advent!
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    tak právě dávám do ledničky vychladit moje pivečko co jsem vařil vypadáá nááramě dobře! tak jsem zvědav:-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    VÁNOČNÍ PIVNÍ TRHY:
    http://www.pivnidenik.cz/clanek/3672/Vanocni-pivni-trhy-08.htm
    VPT 08 se uskuteční ve dnech 20. až 22.12. v hotelu Mandarin Oriental. Každý den budou dvě seance, první od 13 do 17 hodiny, druhá pak od 18 do 22 hodiny. Vstupné činí 150Kč, v ceně je opět sklenice a pivo zdarma. Počet návštěvníků každé seance je omezen na 300.

    Vstupné je o dost vyšší než loni, ale ostatní ceny by měly zůstat na stejné úrovni. Neváhám, zajdu...
    KACIR
    KACIR --- ---
    A čerstvý výlov z Chodyho webu, zajímavý pro žižkováky a okolní: http://www.pivni.info/pivni-video/518-chodove-zizkovakum.html - Hospoda U slovanské lípy se stala hospodou pivovaru Kout na Šumavě, zůstává klasickou čtyřkou s levným jídlem i pivem, tak jsem zvědav, jak se chytne v hospodama posetý Svobodný republice Žižkov...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Právě s úspěchem otestován dobrý zdroj piva:
    BERNARD EXPRES - Praha 3, Na Jarově 2, tel. 602 622 725, 284 688 520

    Distribuční sklad Bernardu, sudové i lahvové, půjčování párty-píp. To by samo o sobě ještě zas tak zajímavé nebylo, ale mají i lahvová piva z jiných pivovarů - Svijany, Černá Hora, Opat Broumov, Vyškov, Platan, Janáček, Nová Paka atd., vše v cenách velmi rozumných kolem 12 až 17 korun. Sortiment průběžně obměňují, na telefonický dotaz reagují velmi ochotně.
    Webové stránky www.bernardexpres.cz v tuto chvíli mimo provoz, ale prej připravujou jejich exhumaci.


    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KACIR: zacnu na tom pracovat po novem roce, uz mam celkem jasno v tom jak postupovat.
    koncentrat bude pro vrchni kvaseni, tedy Wheat Beer Coopers, do toho se stejne musi pridat dextroza, coz je jednoduchy cukr, stejne jako laktoza, ktera je v ovoci. jenom si myslim ze nelze pouzit bohuzel primo djus, protoze v tom sou konzervanty a ruzny chemicky primesy, ktery by mohly ty kvasinky zabit, takze jde o to najit vhodnou alternativu, protoze visne budou az v lete.
    chci si na kvaseni poridit dve mensi nadoby nez jednu velkou abych mohl jednu vsadku delat s primesi ovoce a na pokusy a druhou jenom ciste kvasnicove pivo
    KACIR
    KACIR --- ---
    ANDY_WARHOL: Odvážná myšlenka, ale asi to nebude tak jednoduchý :-) Pochlub se, jak to dopadlo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    to ja prave premejslim ze koupim z druhy ruky malinkou lednicku bez mrazaku jenom na to, vymenit termostat za elektronicky rizenej a bude to super :)
    co ale hlavne bych chtel udelat, je zkusit uvarit moje oblibene pivo, kriek, sice uz se da akoupit hotovy extrakt krieku ale je hodne drahej, tak bych pouzil normalni kvasnicovej zaklad a smichal to s visnovym dzusem, ale nevim jestli by ta kyselost ty kvasinky nezabila, i kdyz vino je taky kysely, tak by to vadit nemuselo, nicmene, mrknu tam do toho fora a budu to konzultovat tam
    KACIR
    KACIR --- ---
    ANDY_WARHOL: Na www.svetpiva.cz je i sekce domácích vařičů "homebrewářů", nahlídni, jsou taqm jak informace tak diskuzní fórum. Já o vaření do budoucna uvažuju, ale ještě jsem nenašel v kuchyni místo na druhou ledničku ;-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    velmi dobre domaci pivo sem pil v ljublani v jedne hospudce, uplne nahodou sem na nej narazil, bohuzel nevim kde to tam presne je, ale pokus se chystate do slovinska, tak zkusim na mape popsat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam