• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KACIR: Já byl v té první vlně. Lidí bylo dost, já bych tipnul cca 150+, ale po první hodině někteří pivní skauti odešli. Začátek byl posunutý asi o čtvrt hodiny, a ani na konci neběžely všechny pípy. Ale ještě jsme stihnul ochutnat Kocoura APA, což mi zkroutilo pusu :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    SAMMAEL: Taktéž jsem navštívil, souhlasím s hodnocením, i s tím Eisbockem... :-) Kdys tam byl? Já až navečer, odpoledne tam prej bylo lidí víc a organizační nedostatky byly výraznější, večer už vše fungovalo v podstatě bez problémů...
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak jsem navštívil Vánoční pivní trhy. I přes drobné nedostatky v organizaci hodnotím akci jako velmi úspěšnou. Slušný sortiment a příjemné prostředí. Asi nejvíce mě zaujal Aventinus Weizen-Eisbock. Nevěřil bych, že se do piva dá dostat tolik chutí.
    Přinesl jsem si i něco domů, takže budu mít bohaté Vánoce :)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tak ještě doplním zmínku o koštu Vánočního speciálu 16° v pivovaru Bulovka. Velmi dobré, navíc podávané v "koňakové" sklence, takže i oko si přišlo na své.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mozna jeste hledaj formu a nemaj standardni chut, jedna varka super, druha patok, bohuzel pokud se tim nekdo zivi, tohle by si mel pohlidat
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    ENPE: I když budu počítat s rozdílnými chutěmi, tak teď to sice mělo hustou pěnu, ale chuťově to bylo opravdu řídké.
    ENPE
    ENPE --- ---
    SAMMAEL: Zajímavý, já tam byl v létě a pivo bylo krásně nasládlý, silný a hustý jak polívka.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Stavil jsem se na žejdlík v minipivovaru Pražský most, Betlémská 5, P1. Moc mě to ale nenadchlo. Přišlo mi to jako ředěný Prazdroj s lehce nasládlým ocasem. Žádný tvar, žádná extra chuť, nic proč bych tam šel znovu. Navíc podpořeno obsluhou, která stojí za prd.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLEVAJZZ: tak kazdej ma svuj vkus, me ty lehky kvasnicovy piva proste chutnaj, zboznuju je, ale abych jezdil nekam do teska kde maj hoegardny, to je naprd, v samosce u nas si muzu vybrat krusovice, gambac a plzen, takze domu si proste kupuju plzen, speciali sem tam kdyz mam cestu okolo kramu kde je maj
    takze logicky sem dosel k nazoru, ze kdyz chci zkusit varit pivo a kdyz je svrchni kvaseni vlastne doma lepe proveditelne, proc si neudelat radost a nezkusit si napoprve svuj nejoblibenejsi druh piva
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: hoegarden?:-DDD bože. ale tak proti gustu... a jako znám lepší ležáky než je plzeň. ale věc názoru.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja planuju si delat pivo typu hoegarden, ktery mam rad a pokud to pujde tak zkusit i neco na zpusob kriku a podobnych chutovek, stouty moc rad nemam a lezak si radsi koupim plzen
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    ANDY_WARHOL: vařil jsem jen z koncentrátu. ale do budoucna samozřejmě budu vařit i ze základu...mám to sice rok celé vybavení ale ted jsem vařil teprve podruhé.... příště už bych se pokusil vlastní.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja uz se taky tesim, pustim se do toho po vanocich
    varil si ze zakladu nebo z koncentratu, nekdo mi zas rikal ze ty koncentraty sou nahovno a at se ani nesnazim, ze jeho znamy co studovali kvasnou chemii studuji se tomu smeji
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    KACIR: no je vynikajíícíííí.. vařil jsem stout.. má přijemnou lehkou chut lehce dubovou. pěna jak smetana.... vyšlo to dobře...na vánoce bude nejlepšíí:-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    V Tramwayi včera na čepu výtečná 18ka Berounský Medvěd a 12ka Vavřinec od pana Noska z Opatu Broumov (snad se nepletu) - pivečko ovoněné vavřínem, podávané s bobkovým listem, taktéž výtečné...

    Vánoční speciál na Bulovce bude na čepu od zítřka nebo od čtvrtka.

    Někdo nějaký další tipy na sváteční ňamky?

    BLEVAJZZ: Poreferuj, držím palce... - a snad i trochu závidím :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Pozor, vánoce!

    S adventním časem přicházejí sváteční ležáky - dnes večer v První pivní tramwayi naráží unikátní vánoční 20 stupňový ležák ze strahovského pivovaru Sv.Norbert, jeden ze tří sudů, které se vyčepují mimo Strahov - za cenu 39K za 0,4, což je o tři pětky míň než přímo ve strahovské pivovarské hospodě...
    Až se dopije, vystřídá ho vánoční 17ka z broumovského pivovaru Opat. (Lahvovej je k mání Na Jarově...)

    Dva vánoční speciály uvařil pan Richter ve svém Pivovaru U Bulovky, Pivovarský dům v Ječné nabízí vanilkové pivo s vanilkovým rohlíčkem, v Klubu v Karlíně taky něco dobrého mají, a to určitě není vše... Toť požehnaný advent!
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    tak právě dávám do ledničky vychladit moje pivečko co jsem vařil vypadáá nááramě dobře! tak jsem zvědav:-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    VÁNOČNÍ PIVNÍ TRHY:
    http://www.pivnidenik.cz/clanek/3672/Vanocni-pivni-trhy-08.htm
    VPT 08 se uskuteční ve dnech 20. až 22.12. v hotelu Mandarin Oriental. Každý den budou dvě seance, první od 13 do 17 hodiny, druhá pak od 18 do 22 hodiny. Vstupné činí 150Kč, v ceně je opět sklenice a pivo zdarma. Počet návštěvníků každé seance je omezen na 300.

    Vstupné je o dost vyšší než loni, ale ostatní ceny by měly zůstat na stejné úrovni. Neváhám, zajdu...
    KACIR
    KACIR --- ---
    A čerstvý výlov z Chodyho webu, zajímavý pro žižkováky a okolní: http://www.pivni.info/pivni-video/518-chodove-zizkovakum.html - Hospoda U slovanské lípy se stala hospodou pivovaru Kout na Šumavě, zůstává klasickou čtyřkou s levným jídlem i pivem, tak jsem zvědav, jak se chytne v hospodama posetý Svobodný republice Žižkov...
    KACIR
    KACIR --- ---
    Právě s úspěchem otestován dobrý zdroj piva:
    BERNARD EXPRES - Praha 3, Na Jarově 2, tel. 602 622 725, 284 688 520

    Distribuční sklad Bernardu, sudové i lahvové, půjčování párty-píp. To by samo o sobě ještě zas tak zajímavé nebylo, ale mají i lahvová piva z jiných pivovarů - Svijany, Černá Hora, Opat Broumov, Vyškov, Platan, Janáček, Nová Paka atd., vše v cenách velmi rozumných kolem 12 až 17 korun. Sortiment průběžně obměňují, na telefonický dotaz reagují velmi ochotně.
    Webové stránky www.bernardexpres.cz v tuto chvíli mimo provoz, ale prej připravujou jejich exhumaci.


    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KACIR: zacnu na tom pracovat po novem roce, uz mam celkem jasno v tom jak postupovat.
    koncentrat bude pro vrchni kvaseni, tedy Wheat Beer Coopers, do toho se stejne musi pridat dextroza, coz je jednoduchy cukr, stejne jako laktoza, ktera je v ovoci. jenom si myslim ze nelze pouzit bohuzel primo djus, protoze v tom sou konzervanty a ruzny chemicky primesy, ktery by mohly ty kvasinky zabit, takze jde o to najit vhodnou alternativu, protoze visne budou az v lete.
    chci si na kvaseni poridit dve mensi nadoby nez jednu velkou abych mohl jednu vsadku delat s primesi ovoce a na pokusy a druhou jenom ciste kvasnicove pivo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam