• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    teda ale fakt málo pivovarů.. Krakonoš tam neni a ani Plzeň !!!
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    http://www.ceskypivnifestival.cz/

    takovej malej Octoberfest :-)
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    jo a taky jsem před časem koupil asi 10 plechovek Guinnesse a bylo to asi naposled.. už nikdy nic takovýho pít nebudu, protože je to celkem výstavní kentus..
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    Tak jsem včera v off licencu asi po pětiminutovém rozmýšlení vzal sixpack Smithwicks.. cenou jsem se odradit nenechal (10E) a rozhodl se prozkoumat toto irské (prý nejstarší) Ale.. jak jsem se už zmíňil Tuborgů, Amstelů, Carlsbergů a Heinekenů mám už plný zuby.. holt změna je život..

    a udělal jsem dobře.. hned na první lok je znát, že to není klasické pivo. chybí tomu hodně bublinek a ani ta klasická pivní hořkost tam chybí. pije se to velmi lehce, kolega to nazval děsnou močkou :-), leč nechal jsem ho v jeho laickém názoru a kochal se chutí (:D). připomínalo mi to červený Ale Blarney Rebel akorát s tim rozdílem, že tohle bylo o dost slabší a nebylo to tak výrazný jako Blarney Rebel.. má to 3,8% takže po tom tak rychle netěžkne hlava. chutná to tak trošku jako taková limonáda s alkoholem, ale těžko by člověk přišel na jakoukoliv příchuť která lze mezi limonádami najít.. je pravda, že tomu chybí cosi, po čem by si člověk řekl: ha, tohle mi chutná.. ale má to svoje kouzlo.. nic extra, ale neurazí podle mě.. dal bych tomu 7/10

    http://en.wikipedia.org/wiki/Smithwicks
    http://www.ratebeer.com/beer/smithwicks-ale/6867/

    ENPE
    ENPE --- ---
    FASI: V případě lahvové dvanáctky nic moc, chutnalo to tak jako nijak...
    FASI
    FASI --- ---
    chutnal jste někdo už pivo Bakalář z Rakovníka ? jen mi zajimaj nazory když už :)
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    BLEVAJZZ: jo, nechce se mi platit stovka poštovného
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    FERDA_MRAVENEC: je to takovej problém si je objednat?
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    ještě mám dotaz na brňáky - nevíte, kde se v Brně dají koupit pivní koncentráty?
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    KACIR: V rámci bádání jsem objevil jedno univerzální místo kde to určo jde - vodovodní šachta :) chlad i temno tam je :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja to nakonec mam vyreseny tak ze to odkvasim doma a lezet to bude u tchana
    KACIR
    KACIR --- ---
    Závidím, já ještě nevyřešil, kam dát druhou ledničku, když nemáme sklep... :-(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    me dneska dorazil domaci pivovar, jeste koupit koncentrat a jedem, ale muj plan na svrchne kvaseny mi zabere bez kvaseni dva mesice lezeni, takze sem opravdu zvedav jak to dopadne
    FERDA_MRAVENEC
    FERDA_MRAVENEC --- ---
    Musím se pochlubit - dnes jsem zkoušel svůj domácí ležák plzeňského typu z koncentrátu, to tří týdenní čekání stálo za to...je dobré :-)
    KACIR
    KACIR --- ---
    Ležák Žatec Export občas mají v Normě (v Praze) za nějakou až skoro zbytečně lidovou cenu.
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    dovolte abych se pripojil do diskuse:

    Ad Primator: myslim ze to byla predvanocni akce, tehdy je meli vsude, pak zmizely, nastesti jsme jeli na silvestra zrovna pres Nachod tak jsme tam nakoupily, predevsim vynikajici Weizenbier a pak ten English Pale Ale, ty silnejsi 16-21-24 uz moc nemusim

    Ad Zatec: podle me vynikajici, bohuzel ho nikde nemaj ani na cepu ani v lahvich. kdyz se vozi do Australie, tak nevim proc ne po Cechach.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Máte tip kde v Praze se prodávají multipacky od Primátora? Když někde mají Primátora, tak samostatné lahve
    KINGFISHER
    KINGFISHER --- ---
    KACIR: to je zlo.. úplně nesnášim tu tlačenici u baru, jak se tam každej cpe.. po pěti minutách (v lepšim případě) si konečně obědnám... no a za 15-20 minut znova... děsný..
    MIKEX
    MIKEX --- ---
    KINGFISHER: myslel sem to tak ze lidi obecne do hospod v Irsku chodej, ta vysoka cena je neodrazuje, je jasny ze by bylo lepsi kdyby bylo pifko levnejsi, rekl bych ze i u nas bys nasel dost lidi ktery si budou stezovat ze je skopek drahej (treba muj deda :-])
    Ale dost OT, kazdej at si pije podle sebe.
    KACIR
    KACIR --- ---
    KINGFISHER: Každej pije podle svýho, ale já natřískaný hopody nerad.

    FRANCIMOR: Žatec je podle mě dost slušnej, ochutnej...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam