• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    MXL
    MXL --- ---
    ABRAHAM: ...samozřejmě pak už záleží především na konkrétní domluvě mezi výčepem a pivovarem...hospoda by měla mít v merku, co točí a pivovar by neměl případně obkládat, že se jedná o originál produkci, pokud tomu tak není...v takových případech se návštěvník hospody pravý stav věcí dozví těžko...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR & MXL: otazkou je, jak moc se to lisi od puvodni produkce daneho pivovaru (zda je skutecne vlastni receptura). Nemam ted na mysli konkretne to Bahno, ale muze se klidne stat, ze se bude jednat o tytez piva, ale bude se to prodavat pod ruznyma znackama. A kdo zaruci originalitu te receptury? Reknou nam sice, ze je to vareno specialne pro ne, ale zda je to odlisne ci dle jejich receptury uvareno se uz nedozvime. Je v tom vareni trosku te nejistoty, tak mozna jsem proto trochu (nebo mozna i moc) skepticky. Ale rad bych se mylil.

    Tim Richterem me prekvapujes. To jsem netusil a jsem tim zklaman. Sice se tim vyhnou tomu, ze treba u Richarda psenicne pivo neni, pac se proste nestihlo navarit, ale aspon se nedopousti podvodu na svych zakaznicich.
    MXL
    MXL --- ---
    ...myslím, že pokud je značka originální stejně jako receptura piva, tak nezáleží, zda ho vaří přímo v hospodě či nikoliv...pochopitelně je tady i předpoklad, že když si to pivko někdo nechá uvařit, tak do jeho charakteristiky může mluvit a dokonce by měl...Osobně jsem za maximální rozmanitost pivního trhu z hlediska nekomerční produkce...
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Pokud je to receptura upravená přímo pro tu hospodu a netajej, kdo to vaří, tak proč ne? To mě víc vadí, že některý pivo z Bulovky není z Bulovky, ale z Bonu Zašová - když Richter nestíhá...
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Jinak ale nejsem moc zastancem takovychto novych znacek. Snad to za chvili nebude tak, ze si kazda hospoda necha nekde uvarit "nejake" pivo, a pak tomu vrazi nejaky originalni nazev. Pro vetsinu lidi to bude zajimave, pac si reknou ze nebudou pit treba Staropramen, ale ve skutecnosti nebudou ani vedet co piji. Ba dokonce mohou nabyt dojmu, ze se vari v primo v te hospode.

    Kdyz uz se ta knajpa rozhodne pro vlastni originelni pivo, tak at je to rovnou nove tamni mini.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Bahno jsem pil, zminoval jsem ho po me nedavne pivni toulce Prahou. Zprvu jsem si nebyl jist, zda se nejedna pouze o Rohozec s jinym nazvem (to jsem jeste nevedel, ze to Rohozec skutecne vari), ale ve finale to chut melo prece jen jinou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    no nevim proc pojmenovali pivo co se vubec v praze nevari pridomkem prazske
    KACIR
    KACIR --- ---
    Hm, zajímavé dvě nové hospody ve starém stylu a nová piva v Praze - PRAŽSKÉ BAHNO a BALBÍNŮV POVOLEBNÍ LEŽÁK. Bahno vaří Rohozec pro Jedovou Chýši, Balbínův ležák vaří pan Richter na Bulovce pro restauraci U Balbínů, obě poblíž Jungmannova náměstí. Zde celá zvěst: http://www.pivniobzor.cz/clanky/2009-10-14-nove-staroprazske-restaurace/ Láká mě to zajít testnout, ale nevím nevím kdy...

    KACIR
    KACIR --- ---
    INTEGER: No to nepochybně, zůstane to na půli cesty ve využitelnosti a kvalitě, ale nikdo už nic podobnýho neudělá, protože to nebude mít cenu konkurovat nevštěvovanému portálu... :-(
    INTEGER
    INTEGER --- ---
    KACIR: Pocin je to zajimavy a prinosny, ale mam pocit, ze by to slo udelat lip, dostat z toho vic "mista na slunci" pro mini pivovary a hospody, ktere takovehle pivovary propaguji.
    KACIR
    KACIR --- ---
    Honza Kočka a jeho Svět piva nabírá obrátky - obnovili seznam hospod s pivem menších pivovarů: http://www.hospody-pro-znalce.cz/
    KACIR
    KACIR --- ---
    Staropramen prodán investiční skupině CVC: http://www.pivnidenik.cz/clanek/4028-Staropramen-prodan/index.htm
    MXL
    MXL --- ---
    Oznameni: Navstivil jsem Pivovarsky klub na Florenci a jejich nefiltrovany Stepan 12 importovany z Jecne byl naprosto luxusni...
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ABRAHAM: jo, presne to mne napadlo ;)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    HERRICH: nevahej a utikej tam. Predem si nezapomen oblect tricko tveho oblibeneho (mini)pivovaru a postarej se aby v reklame bylo hodne viditelne :)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    tohle mi pred chvilkou prislo.........amateri, kdyby vedeli

    Extrafilms:Tuto sobotu 17.10. natacime reklamu na GAMBRINUS v Koline. Hledame muze a zeny od 25! do 52let, mate-li zajem natacet(cca v dobe 17-22h),je nutne se dopravit do a z Kolina sami(napr.vice lidi autem), honorar je 500kc/osoba, vyplata po nataceni. Chcete-li tocit,piste sms: PRIJMENI/KOLIN. Mate-li zname,kteri by chteli take tocit, at poslou mail s fotkou a telefonem na info@extrafilms.cz.Casove dispozice a misto srazu posleme SMSkou v sobotu.Diky
    TOOMUCH
    TOOMUCH --- ---
    KACIR
    KACIR --- ---
    Zdarec pscheniční !
    Tak se nám to tak v Tramwayi sešlo, že jsme si řekli, že krize nekrize nám pšenka f Tramu
    poqete ☺. Na středu 14. říjence jsme si pro vás připravili na fšechny štyry spešl pípy jen
    samou pšenici !!! Tagže poteče : klasika Primátor Weizenbier
    Herold pšenice
    Dožínkové – taky pšenka, ale gdovíodkud ☺
    a Hoegaarden witbier .
    Tak jsem zvjědaf co u vás vyhraje a poteče nejvíc ?!!!
    Navíc f tu samou příští středu pro velký úspěch zopakuje za Tramwayí Zsolty tu svojí
    maďarskouherskou tříhodinofku s klobásama, šqarkama, masíčkama a podobnýma dietníma
    pochutinama ☺. A to už je důvod přijít !!! Yen POZOR stmívá se dříf a tak Zsolty začíná už
    od 18:00 hod.
    S Aliancí P.I.V. zatím nic nového-hotového, ale pod pokličkou už to vře a bublá a tak
    doufám, že se vám už sliny sbíhají a těšíte se až bude uvařeno. Ale jak jsem již jednou psal
    nechceme nic uspěchat a tak nebudeme servírovat hlavní menu např. bez přílohy či příboru ☺.
    Zasloužíte si kompletní servis tzn. brožury na stolech, platné a funkční webofky a ve všech
    našich Aliančních výčepech Pivní listy s popisem čepovaných piv. Teprf až toto fše bude f
    kupě, tak s tím z kuchyně vyběhneme a vy budete moci informace dle libosti konzumovat.
    Toť zatím fše.
    S pozdravem:
    Českému pifku zdar !
    Jirka Bejček Stehlíček.
    První Pivní Tramway.
    Hospoda z ALIANCE P.I.V.
    KACIR
    KACIR --- ---
    VOZKA: No jo, já se nedostal už nějakej tejden do Chýše v Čimicích, natož jet až někam na Karlovarsko :-(
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Poslušně hlásím, že v Chýši někdy v poslední době vařili patnáctistupňový řezaný Rubín, znalci to asi věcí, ale já na něj včera narazil úplnou náhodou, takže kdyby na tom byl někdo stejně jako já a viděl ho i přes několik návštěv a nákupů poprvé, vyražte dokud je:).
    (a zároveň musím chválit, lepší řezané než z Chýše jsem v životě neměl a i ta jedenáctka je skvělá, i když tam jednoznačně ještě je co vylepšovat)
    BLEVAJZZ
    BLEVAJZZ --- ---
    JARDDOS: ještě nechutnal.. točí ho vůbec někde v praze. já miluji ježka 18ku to je mnamka
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam