• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Nedavno sme byli v polsku na koncerte..bohuzel si nepamatuju znacku piva..jen tmavy sklo, modry etikety lahvi..ale pit se to docela dalo..urcite ne horsi nez nase masovky (navic 6% takze docela davalo:)
    KACIR
    KACIR --- ---
    RAGNAROK: Kyselý má být akorát lambic, weizny můžou bejt lehce nakyslý jen tak osvěžujícím způsobem, nevím jak to správně popsat. Všechno je ale relativní, je totiž otázka, na co jsi zvyklej...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    U bulovky je hospoda kde jsem ochutnal Weissbier 13° a 17°, musim rict ze mi moc nechutnalo spise vubec. Obe byly kysely s trochou mlecne prichuti. Pak jsem si dal jeste 12° plzenskehio typu v te same hospe to uz se pit dalo ale porad nic moc. Tak se ptam je Weissbier normalne kysely?
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    jinak zalezi na lidech. mam kamose z Warszawy co vychvaloval nejaky pivovar na severu Polska-varej i nefiltrovany a weissbier atd. ale problem je s distribuci-takze vzdycky kdyz jede k mori tak se tam stavi a nacpe auto basama. zkusim zjistit co je to za pivovar..
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    HAYES: to je asi jako bys jim privez od nas na ochutnavku Gambrinus a Krusovice

    tady ve vidni ty piva prodavaj u turku, takze je obcas kupuju kdyz mi v nedeli dojde pivo. nejsou uplne spatny, hlavne proto ze jsou silnejsi (okolo 5%) a ten Okocim se myslim dela jeste silnejsi, ale jsou to zkratka uplne spotrebni nezajimavy piva, to si klidne muzu koupit tureckej Efes a zizen zazenu stejne
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    btw v bile maj pivo kristián od eggenberga, zkoušel jste někdo? měla by to bejt cca 8°
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HAYES: lecha sem viděl lahvovýho ve světě piva, jinak polský piva který sem koštoval byly recesní kousky z lidlu nebo odkud a celkem bych souhlasil, moc jim to nejde, ale to je jako dělat si úsudek na základě požití piva Pivo, Lahváč, nebo Blanický rytíř :)
    HAYES
    HAYES --- ---
    prohlasil jsem v jedny polsky firme (ktera pro nas neco dela), ze polaci neumi varit pivo :-) nikdy jsem zadny polsky pivo nepil, ale vsichni 4 polaci, co byli okolo me se hrozne urazili... o tyden podeji mi dovezli 4 vzorky, abych jako zmenil nazor. Nevim, jestli vybirali to nejlepsi co maj, ale spis bych rekl, ze to bude nejaka masovka... Protoze je to celkem bida :-) Vsechno jsou tradicni pils lezaky... Tady je poradi, jak bych je ohodnotil, znate nekdo? Nejhorsi Tyskie...
    4) Tyskie
    3) Zywiec
    2) Lech
    1) Okocim
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Taxis 14? To zní zajímavě. Česká bejvala dost nudná putyka, svýho času jsem tam občas chodil...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    řikal mi teď kolega, že prej českou hospodu v orebitský 3 má novej majitel cca 5 tejdnů, má tam snad staropramen a mimo to ještě kácov a pardubickej taxis 14, byl ste tam už někdo?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    hm já mám jednoho záviše z poličky a pár poutníků, prej je na národce nějaká pivní speciálka, víte někdo něco?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera jsem absolvoval vepřový hody v kostelci, pokud máte někdo čas, doporučuju, jitrnička byla zvlášť vypečená. Z piva jsem měl radhošť - ten mi vydržel pak celej večír, lipník - taky slušnej ale trochu sladší, černýho koníčka - jen jsem ochutnal, šlo to. A na zokenčení dva lipany v kulovym blesku - asi nejlepší pivo ten den
    LENGYANG
    LENGYANG --- ---
    KINGFISHER: ja měla švestkový a překvapivě dobrý je tedy trochu sladci takkže víc jak jedno člověk nevipije ale příjemná varianta, která osvěží
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    Pivo Merlin
    http://www.pivo-merlin.cz/
    Zatím jsem neochutnal...
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    Bier Teufl ma pivo svoje a pak taky z dovozu (Weihenstephaner a Starobrno)-a je to fakt pekna hospudka cela drevena. Strasserbrau mam pochybnosti, jeste jsem nebyl, prozkoumam a poreferuju.

    Jinak minulej tejden jsem byl pracovne v Lausanne, vecer se nam postestilo najit mistni pivovarek, hospoda byla moc pekna studentaksa, pivo vynikajici (7 druhu, krome Lageru ruzny Ale s prichutma a Stout). Jedinou vadou byla kruta cena - 4,60 SFR za 0,2l blee
    Brasserie du Château
    http://www.biereduchateau.ch/#/bieres
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KRYSTOFF: Bier Teufl a Strasserbrau jsem prihodil do mapy uz driv. Pivo vari urcite svoje?

    KRYSTOFF: Diky!
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    jo a to pivo v Universitätsbräuhaus varej v Stiftsbrauerei Schlägl coz je kousek od Lipna hned za kopcem
    STIFT SCHL
    http://www.stift-schlaegl.at/prodon.asp?peco=&Seite=212&UID=&Lg=1&Cy=1
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    ABRAHAM: Koukam ze jste si to ve Vidni pekne uzili, a dospeli k podobnym hodnocenim jako ja: Nejlepsi je Siebenstern a 1516. V Plutzer jsem zatim nebyl (znamy ho nedoporucovali), ale na tve doporuceni vyzkousim, ve Schwarzer Rabe posledne byla ceska obsluha (takovej zamlklej fousac)-coz vysvetluje delku cekani. Medl Brau mam fakt rad, nejen protoze to mam blizko u baraku, na to ze byla zalozena r. 1989 ma dobrou patinu. Zachody v Bauernbrau opravdu stoji za videni. Salm Brau velmi turisticky ale pivo i prostory stoji za to. Od minula jsem nasel jeste 2 pivovary - Bier Teufl a Strasserbrau, coz zaokrouhluje pocet minipivovaru ve Vidni na 20, ovsem ve skutecnosti spise cca 15-16 co vari opravdu pivo na miste.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    dneska nymburk 13 v jamajce, ušlo. Antal Liberec v merendě a dvě chotěboře 12 v dtto.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam