• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Krušky 10° i 12° se už daj pít už i na žízeň, nejen v sebeobraně před smrtí žízní, ale furt žádná sláva. Na vyhlašování cen SPP o "pivu jako tenkvát" mluvil chlapík z Krušovic, který přiznal, že receptura je úplně nová, protože si stejně nikdo původní chuť nepamatuje - chuťová paměť je nejkratší ze všech... Navíc původní receptura v novým pivovaru je blbina, v Kruškách jsem nebyl, ale tradiční otevřenou spilku bych tam asi hledal marně...

    I ten Ježek už nejni takovej samoser, jak bejval...

    Když bylo vyhlášení 2010 ve Starobrnu, místní pivovar neměl mezi vítězi vůbec nic...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    VOZKA: já to koštoval, je to prostě pořád stejný. pamatuju se, že jak voni řikaj "tehdá" neboco, bylo to pivo podstatně světlejší, čili k původní technologii se asi stejně nevrátili, co mám ohlasy z heinekenu, ten sládek kterym se prsej, že to dřív vařil a že ho přemluvili aby vařil znova, k tomu ani nečuch jen půjčil jméno. Ale kdo ví, já u toho nebyl.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    X_RATED_IDIOT: Jako nepil jsem to, nehádám se :D ale pár lidí psalo, že to byla velká změna k lepšímu, z jednoho z nejhorších velkopiv co se tu prodávalo :))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    VOZKA: stejná jako tehdy? takže pořád hnusná? :))
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    GULDUR: Tak Krušky letos měnily recepturu, ne? To bude tim asi.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    GULDUR: nebál bych se objektivity, mám pocit, že se to událo v jihlavě :) ale myslel bych si, že to bude míň o KGB, svijanech a okolí když je to od SPP
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    UNDERDOWN: zajímavý....ty Krušky fakt nechápu...když ta desítka je IMHO docela ekl...určitě gratuluji Úněticím k super umístění (zaslouží si to opravdu, pro mě pivní překvapení roku), Sedm Kulí..bezva že i tohle podceňované pivo došlo ocenění, trošku zvláštní, že se nedostalo nealko od Černé hory - Forman, a trošku mě zaráží, že nezabodoval Opat....ale zase prostě kopu za své koně, takže nejsem moc objektivní..
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    a já neska cestou z lyžovačky navštívil pivovar-sklárnu novosad v harrachově, interiér pěknej, pivo dobrý (jeden malej františek), jídlo slabý, obsluha poněkud retardovaná. a že sem řidič, jdu si dát jedno dovezený trojpívo
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tyjo Petr Vok v lahvy me velmi mile prekvapil.
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    fPátek bylo fČasech oněch docela veselo, měli Poutníka nef. 12°, Argent z Rybiček, Weiss od Harracha, něco 12° z Třebonic, Matuškovic 12°, Nuselskýho fánočního samce a spostu dalších dobrot. Pak se našel výsledky SPP (hlavně ty Ú a Kousky fpivu!):

    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    UNDERDOWN: jo neboj recepty na vaření a seznam nádob si oskenuju :)
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    X_RATED_IDIOT: No jen se vzdělávej (psáno v...z...d a né jen z...d...), ať můžem začít!
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    KRYSTOFF: právě jsem si na druhej štědrej večer připíjel grimbergenem kterej sem dostal s affligemem v tandemu :) a na zapití březňák z vyškova ( a v rámci osvěty čtu pivo jako křen http://www.pivojakokren.cz/ )
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    ja popil Belgii: Affligem Duble i Blond, Duvel, Leffe. k tomu na zizen vynikajici Holba 12
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    v pivni rozmanitosti vcera meli dopijeci ceny na par zajimavejch tocenejch piv, kdo budete mit cas, stavte se v pondeli. mel jsem tam jeden skvely ovesny stout z danska a mel jsem chut jeste na jeden americky porter, ale ten stout mel 8%, takze jsem mel po malem pivu dost. ceny 19 kc za 0.3L !!
    NOIK
    NOIK --- ---
    X_RATED_IDIOT: jsem teď vzal v rozmanitosti klasicky rozmanitou basu všeho možnýho..ze sezónních:

    chotěboř sváteční prémium karamelizovaný - luxus
    unětický vánoční speciál - parádní
    vánoční krakonoš - skvělej

    ..pak jsem konečně sehnal punk ipa a 5 a.m. saint z brewdogu - hardcore ipa se mi bohužel stále vyhýbá - tak jsem zvědavej
    INTEGER
    INTEGER --- ---
    X_RATED_IDIOT: v lednici se chladi 14° IPA z MMX - uvidime, jak se jim povedla.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VOZKA:
    aspon uvidiz prasatko, kdyz ne na zdi tak v zrcadle urcite :o)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Tak to vypadá černě, zbejvá (kromě asi šesti Bernardů) poslední pivo, třetinka Jubiler IPA a pokračujem na archivní slivovici. Já si asi půjdu tu třetinku vypít do sprchy a ozkoušet legendární Shower Beer. Tak co, poslední tři roky jsem měl pokaždý na štědrej den kocovinu, tak přece nebudem přerušovat tradici :)))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak já nakoupil: dva malý sudy kout 12 nefiltr, basa poutníka 12, basa chotěboře 12 speciál, deset vyškovů březňák, deset herold pšenka, pět franziskaner weiss, to musí vydržet až do silvestra
    ENPE
    ENPE --- ---
    Doma mám od Kocour Saurus - vánoční speciál, kterýho se trochu bojim...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam