• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KACIR: Jezek k mymu prekvapeni je dneska uz normalni naprosto pozivatelny pivo.
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Krušky 10° i 12° se už daj pít už i na žízeň, nejen v sebeobraně před smrtí žízní, ale furt žádná sláva. Na vyhlašování cen SPP o "pivu jako tenkvát" mluvil chlapík z Krušovic, který přiznal, že receptura je úplně nová, protože si stejně nikdo původní chuť nepamatuje - chuťová paměť je nejkratší ze všech... Navíc původní receptura v novým pivovaru je blbina, v Kruškách jsem nebyl, ale tradiční otevřenou spilku bych tam asi hledal marně...

    I ten Ježek už nejni takovej samoser, jak bejval...

    Když bylo vyhlášení 2010 ve Starobrnu, místní pivovar neměl mezi vítězi vůbec nic...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    VOZKA: já to koštoval, je to prostě pořád stejný. pamatuju se, že jak voni řikaj "tehdá" neboco, bylo to pivo podstatně světlejší, čili k původní technologii se asi stejně nevrátili, co mám ohlasy z heinekenu, ten sládek kterym se prsej, že to dřív vařil a že ho přemluvili aby vařil znova, k tomu ani nečuch jen půjčil jméno. Ale kdo ví, já u toho nebyl.
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    X_RATED_IDIOT: Jako nepil jsem to, nehádám se :D ale pár lidí psalo, že to byla velká změna k lepšímu, z jednoho z nejhorších velkopiv co se tu prodávalo :))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    VOZKA: stejná jako tehdy? takže pořád hnusná? :))
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    GULDUR: Tak Krušky letos měnily recepturu, ne? To bude tim asi.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    GULDUR: nebál bych se objektivity, mám pocit, že se to událo v jihlavě :) ale myslel bych si, že to bude míň o KGB, svijanech a okolí když je to od SPP
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    UNDERDOWN: zajímavý....ty Krušky fakt nechápu...když ta desítka je IMHO docela ekl...určitě gratuluji Úněticím k super umístění (zaslouží si to opravdu, pro mě pivní překvapení roku), Sedm Kulí..bezva že i tohle podceňované pivo došlo ocenění, trošku zvláštní, že se nedostalo nealko od Černé hory - Forman, a trošku mě zaráží, že nezabodoval Opat....ale zase prostě kopu za své koně, takže nejsem moc objektivní..
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    a já neska cestou z lyžovačky navštívil pivovar-sklárnu novosad v harrachově, interiér pěknej, pivo dobrý (jeden malej františek), jídlo slabý, obsluha poněkud retardovaná. a že sem řidič, jdu si dát jedno dovezený trojpívo
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tyjo Petr Vok v lahvy me velmi mile prekvapil.
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    fPátek bylo fČasech oněch docela veselo, měli Poutníka nef. 12°, Argent z Rybiček, Weiss od Harracha, něco 12° z Třebonic, Matuškovic 12°, Nuselskýho fánočního samce a spostu dalších dobrot. Pak se našel výsledky SPP (hlavně ty Ú a Kousky fpivu!):

    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    UNDERDOWN: jo neboj recepty na vaření a seznam nádob si oskenuju :)
    UNDERDOWN
    UNDERDOWN --- ---
    X_RATED_IDIOT: No jen se vzdělávej (psáno v...z...d a né jen z...d...), ať můžem začít!
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    KRYSTOFF: právě jsem si na druhej štědrej večer připíjel grimbergenem kterej sem dostal s affligemem v tandemu :) a na zapití březňák z vyškova ( a v rámci osvěty čtu pivo jako křen http://www.pivojakokren.cz/ )
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    ja popil Belgii: Affligem Duble i Blond, Duvel, Leffe. k tomu na zizen vynikajici Holba 12
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    v pivni rozmanitosti vcera meli dopijeci ceny na par zajimavejch tocenejch piv, kdo budete mit cas, stavte se v pondeli. mel jsem tam jeden skvely ovesny stout z danska a mel jsem chut jeste na jeden americky porter, ale ten stout mel 8%, takze jsem mel po malem pivu dost. ceny 19 kc za 0.3L !!
    NOIK
    NOIK --- ---
    X_RATED_IDIOT: jsem teď vzal v rozmanitosti klasicky rozmanitou basu všeho možnýho..ze sezónních:

    chotěboř sváteční prémium karamelizovaný - luxus
    unětický vánoční speciál - parádní
    vánoční krakonoš - skvělej

    ..pak jsem konečně sehnal punk ipa a 5 a.m. saint z brewdogu - hardcore ipa se mi bohužel stále vyhýbá - tak jsem zvědavej
    INTEGER
    INTEGER --- ---
    X_RATED_IDIOT: v lednici se chladi 14° IPA z MMX - uvidime, jak se jim povedla.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    VOZKA:
    aspon uvidiz prasatko, kdyz ne na zdi tak v zrcadle urcite :o)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    Tak to vypadá černě, zbejvá (kromě asi šesti Bernardů) poslední pivo, třetinka Jubiler IPA a pokračujem na archivní slivovici. Já si asi půjdu tu třetinku vypít do sprchy a ozkoušet legendární Shower Beer. Tak co, poslední tři roky jsem měl pokaždý na štědrej den kocovinu, tak přece nebudem přerušovat tradici :)))
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    tak já nakoupil: dva malý sudy kout 12 nefiltr, basa poutníka 12, basa chotěboře 12 speciál, deset vyškovů březňák, deset herold pšenka, pět franziskaner weiss, to musí vydržet až do silvestra
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam