• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    WENOUSH: its all bout the money, tu du dum du tu du du dum
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    k těm předehrám, myslim, že hodně z jejich obsahu vyplývá z jedničky a všechny ty popisované události, vlastně ani nejsou moc důležité (i když pěkně napsané) a tak je to vlastně takková povídka ze světa Duny. Takže nechápu, proč to má tři díly??!!
    EDASX
    EDASX --- ---
    dik za tip =)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    edasx> na vltave je anglicka verze ... ceska v bazaru http://www.jcsoft.cz/
    EDASX
    EDASX --- ---
    no to vidim uz z nicku =))
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    EDASX: pučit možná... ale prodat ne... má u mně v knihověn místo hned vedle bible.... :)
    EDASX
    EDASX --- ---
    lidi, shanim tu knihu - ebooky mam ale cist knizky na kompu/pda/mobilu me nejak moc nebere... nema nekdo treba dve? prvni dil =) nebo aspon kde ji koupit...
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    martik> jsou to jen knihy :)) ... ale dokresluji verne, myslim ze v tomhle se da tezko B. H. a K. J. A. neco vytknout ... kdo cekal formu F.H. tak zesmutnel ...

    ... me osobne hodne potesil az treti dil ... corrinove ... obzlaste hasimir fenring :))
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    jenze ja nemam chut to cist z duvodu, ze nikdy neuverim, ze se to ve svete duny stalo.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    předehry ale nejsou zas až tak starý.... co vim tak vycházely před cca 4-5 lety ne? Služebnický džihád jsem nečetl a historii duny také ne... leda až by se objevili v místní VK
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Nicméně jsem se pokoušela číst historii duny a to už nějak nejsem schopna číst. Možná to bude tím, že předehry jsem četla před sakra dlouhou dobou....a v těch 14 mi to tolik nevadilo. :-)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    Já neříkám že je to špatné... :/ ale prostě to není FH... asi tak jako když si koupíš kolu COOP a přirovnáš to ke Coca Cole ... vypadá to stejně... možná to i vzdáleně podobně chutná.... ale rozhodně se to nemůže co se týče kvality obsahu rovnat... i když žízeň tím asi uhasíš.... i když možná někdo se z toho zebleje :)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SIHAJA: je to brak ze světa duny...;o))
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    WHITESCORPIO: jip, taky si myslím souhlasím

    četla jsem je všechny a nepříjdou mi jako "brak", je to zkrátka něco jiného, ale ze světa duny
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    imho predehry ostudu neudelaly ... nejde o pokracovani ale o dokresleni, smz dobrodruznou formou ... :) ... mozna je chyba je radit primo k dilum F. H. ... ony uz od zacatku meli trochu jine ambice nez se vyrovnat ostatnim dilum sagy ...
    SATAI
    SATAI --- ---
    Pro mne zbyl v predehrach jen prumerny dobrodruzny roman z popularniho prostredi. Bohuzel nic vic.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    Otázkou ovšem je jestli chápe... :/ nevim... příjde mi že z předeher zmizel herbertovský "duch" přečetl jsem to jen proto že mně zajímal příběh... respektive jeho syrová osnova....
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    mno já nevim, ale nemyslim si, že zrovna tehnle případ zavání parazitováním...je dost možný, že by si Frank přál (a možná s tím i počítal), aby po něm jeho syn převzal štafetu, aby jeho myšlenky nepřišly vniveč (ale jak moc je to doopravdy "parazitování" ví nejspíš jen Brian sám)

    já mít rozepsanou nějakou ságu a syna co ji chápe a chápe moje myšlenky, tak budu taky rád když bude po mně pokračovat

    KAERO
    KAERO --- ---
    WHITESCORPIO: s tou nectenou slataninou mas pravdu. ale ja osobne nemam rad kdyz nekdo "prevezme" neci dilo (i kdyz to je syn) a pak v nem pokracuje. uz to proste nikdy nebude ono a zavani mi to parazitovanim na cizim uspechu, at by to bylo jakkoli dobre.
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    kaero> :)) ... to snad staci i do diskuze ... btw. ono rict o necem ze je slatanina pokud to clovek necetl, no nevim ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam