• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    WHITESCORPIO: jip, taky si myslím souhlasím

    četla jsem je všechny a nepříjdou mi jako "brak", je to zkrátka něco jiného, ale ze světa duny
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    imho predehry ostudu neudelaly ... nejde o pokracovani ale o dokresleni, smz dobrodruznou formou ... :) ... mozna je chyba je radit primo k dilum F. H. ... ony uz od zacatku meli trochu jine ambice nez se vyrovnat ostatnim dilum sagy ...
    SATAI
    SATAI --- ---
    Pro mne zbyl v predehrach jen prumerny dobrodruzny roman z popularniho prostredi. Bohuzel nic vic.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    Otázkou ovšem je jestli chápe... :/ nevim... příjde mi že z předeher zmizel herbertovský "duch" přečetl jsem to jen proto že mně zajímal příběh... respektive jeho syrová osnova....
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    mno já nevim, ale nemyslim si, že zrovna tehnle případ zavání parazitováním...je dost možný, že by si Frank přál (a možná s tím i počítal), aby po něm jeho syn převzal štafetu, aby jeho myšlenky nepřišly vniveč (ale jak moc je to doopravdy "parazitování" ví nejspíš jen Brian sám)

    já mít rozepsanou nějakou ságu a syna co ji chápe a chápe moje myšlenky, tak budu taky rád když bude po mně pokračovat

    KAERO
    KAERO --- ---
    WHITESCORPIO: s tou nectenou slataninou mas pravdu. ale ja osobne nemam rad kdyz nekdo "prevezme" neci dilo (i kdyz to je syn) a pak v nem pokracuje. uz to proste nikdy nebude ono a zavani mi to parazitovanim na cizim uspechu, at by to bylo jakkoli dobre.
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    kaero> :)) ... to snad staci i do diskuze ... btw. ono rict o necem ze je slatanina pokud to clovek necetl, no nevim ...
    KAERO
    KAERO --- ---
    v ankete mi chybi moznost:
    "predehry a dalsi pridavne slataniny cist nechci a nikdy nebudu!"
    :)
    ANAIS
    ANAIS --- ---
    To me se Spasitel libil hodne...dokonce bych si treoufl tvrdit, ze puvodne herbert zamyslel Spasitele jako dalsi "knihu" prvni duny - prectete si nazvy jednotlivych casti prvniho svazku - ten Spasitel by se tam docela hodil (je to vsak cira spekulace:) ... a i tou delkou to odpovida...

    imho nejhorsi sou deti duny - porad sem se nemohl zbavit pocitu ze vsechno dulezity uz frank rekl, a do trojky s nicim vylozene novym neprisel (ale i ta ma sve skvele momenty samozrejme)
    SATAI
    SATAI --- ---
    MARTIK: Rad bych se k Ecovi vratil (spise ke kyvadlu) a pokusil se najit tam vic, nez jsem cetl pred lety. Ke spasiteli bych se nechtel vratit, ani kdyby mi platili...
    ...cim to je, ze ma tak skvely autor najednou takovy vypadek?
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SATAI: no ale cte se mnohem lepe.. nerikam, ze je jednoducha, nebo ze vse plne chapu.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Ale u Spasitele je to tim, ze je mizerne napsan, zatimco Jmeno je obtizne svym tematem (tedy az v dalsi vrstve, ta nejvyssi vrstva detektivky je docela ctiva).
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    no Spasitel je fakt hrozny. Tohle je snad jedina kniha, ktera je horsi nez jeji filmova adaptace (tim myslim prvni dil serie Deti Duny). Ted ctu Jmeno Ruze, vzdycky sem myslel jak to bude obtizna kniha, ale po Spasiteli to je hotova Daniel Steel :)
    IDAHO
    IDAHO --- ---
    "nejspabsi" ... vida, takhle obrazne me to ani nikdy nenapadlo :)

    jinak prozmenu "nejsilnejsim" dilem pro me je Bozsky imperator... nadhera :)
    ROBAS
    ROBAS --- ---
    dvojka je bezpochyby nejhorší z celý série... na tom neni co rešit ;D
    COSMIC_MONCHI
    COSMIC_MONCHI --- ---
    a strasne prelozena....
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    IDAHO: doslova nejslabším.... co si mlhavě pamatuju.... protože jsem si jí nikdy moc nečet... tak to byla taková slabá knížečka...
    IDAHO
    IDAHO --- ---
    Ke mne osobne se dvojka (knizka) dostala jako prvni... dunu jsem vubec neznal a jinou v knihovne nemeli.
    Precetl sem ji a prislo mi to nic moc.
    Po nejake dobe se mi do ruky dostala jednicka, uz jsem si ani nepamatoval, se jsem neco podobnyho kdy videl, a tak jsem se do ni pustil. Strasne me chytla, precetl jsem znova i dvojku (to uz jsem si na ni vzpomnel) a vsechny dalsi.
    Stala se z toho moje nejoplibenejsi serie a Dunu miluju dodnes.

    Ovsem dvojka pro me vzdycky byla a asi i vzdycky bude nejslabsim clankem cele serie.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    JANCHOR: IMHO ne...nebo aspoň já ne :oDDDD
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    (bavime se tu ted doufam o pocitacovejch hrach na motivy Duny?)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    to já dvojku měl rád...je pravda, že v celkovým pohledu to je jen předehra k Dětem Duny, ale...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam