• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    YIM: slo by to nekde vystavit?:)
    a nemate nekdo kompletni dunu v e-forme a v cestine? moc prosiim:)
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    YIM: Diky, uz jsem sehnala v cestine. S anglictinou si tykam jen tak zlehka:-)
    YIM
    YIM --- ---
    CARIBOO: Mam tady toto (v originale):
    Brian Herbert & Kevin J. Anderson - Dune - House Atreides.pdf
    Brian Herbert & Kevin J. Anderson - Dune - House Harkonnen.pdf
    Frank Herbert - Book 1 - Dune.txt
    Frank Herbert - Book 2 - Dune Messiah.txt
    Frank Herbert - Book 3 - Children of Dune.txt
    Frank Herbert - Book 4 - God Emperor of Dune.txt
    Frank Herbert - Book 5 - Heretics of Dune.txt
    Frank Herbert - Book 6 - Chapterhouse Dune.txt
    Frank Herbert - Dune 1 - Dune.pdf
    Frank Herbert - Dune 2 - Dune Messiah.pdf
    Frank Herbert - Dune 3 - Children of Dune.pdf
    Frank Herbert - Dune 4 - God Emporer of Dune.pdf
    Frank Herbert - Dune 5 - Heretics of Dune.pdf
    Frank Herbert - Dune 6 - Chapterhouse Dune.pdf
    Frank Herbert - Prequel 1 - Dune - House Atreides.txt
    Frank Herbert - Prequel 2 - Dune - House Harkonnen.txt
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    ahoj, mela bych prosbicku. Nemate nekdo Dunu ( rozumej od prvni knihy ) v elektronicky podobe ( nejlepe pdf )? Nemuzu ji sehnat v antikvariatu, v knihkupectvi je vyprodana a v knihovne je na ni dlouha cekaci doba a pucej mi ji jen na chvili....Ne, ze bych to chtela krast, ale rada bych si to precetla a momentalne je to asi nejschudnejsi moznost. Diky moc a kdyz tak do posty.
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    mam tri zpravy jednu dve dobre a jednu spatnou

    na avalconu nebude zadna duna
    na koprconu bude jedna prednaska
    a na festivalu fantazie 06 bude zase cely blok venovany dune, tentokrat pravdepodobne s fan filmem a par animackama jako bonus
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    JANCHOR: jaja, Anderson je grafomanská zrůda ničící co ji přijde pod ruku...
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    sihaja> ... predpokladam ze mu to ti odvaznejsi uz dali na vedomi :)
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    WHITESCORPIO: a kvůli tomu by si třeba i mnozí fanoušci FH ty vidle pořídili..
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    uvidime jestli si s tou sedmou nenabehli na vidle ... na ni uz bude platit trochu jiny metr nez na predehry ...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    No mně hlavně příjde že to postrádá hloubku a komplexnost.... díla mi přišly ozhárané a nesourodé... klasická sextalogie byla položena i na reálných základech, poznatcích, fyzice, bioloogii, planetologii, ekologii a vůbec... prostě původní herbert mi jako sci-fi přišel více reálnější a více analogičtější našemu vesmíru.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Dnes jsem se prohrabaval vecmi, ktere jsem si privezl z FF a narazil jsem mezi nimi na obskurni komix Duna, ktery vznikl podle Lynchova filmu. Sileny preklad do cestiny, mizerny tisk ci kopie, pochybne maluvky. Videl ho nekdy nekdo?
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Myslim, ze problem neni ani tak v juniorovi, jako spis v Andersonovi. To je znamej packal cizich svetu.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    No já juniorovi do duše nevidim, a tak nevim, jestli to dělá víc kvůli penězům nebo proto, že si to třeba i jeho otec přál, aby dokončil všechny ty myšlenky co měl zatím jen v hlavě. Proto ho nehodlám soudit.
    To, že nepíše tak "Herbertovsky" je bohužel fakt, ale za to holt člověk nemůže. Možná, že kdyby neexistovalo původních 6 dílů a nebylo tedy možno srovnávat, tak že by se vám ty juniorovy knížky třeba dost líbily.

    Sedmičku předpokládám napíšou až dodělaj Historii Duny (což už vlastně snad dodělali). A já se na ní celkem těším, páč např. po přečtení Předeher a Historií mi přibyly další možné alternativy před čím utíkaly CM z rozptylu. No a třeba nás junior překvapí a budou tam i nějaké ty plány v plánech ;)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Ja navrhuju je vykuchat jak pisecne pstruhy! ^^
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    tak jí prostě budeš ignorovat...to, že nějakej penězchtivej pisálek przní dílo mistra nám ještě nevnucuje jeho přízemní uvažování .o)
    NEXIS
    NEXIS --- ---
    a sedmička vyjde kdy?? protože já se hrozím toho, že nám dvojka herbert and anderson zničí celou sérii..
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    mno junior nejspíš nepíše tak jako jeho taťka, ale kdyby nepsal vůbec, tak by možná plno Frankovejch myšlenek přišlo vniveč

    jinak do Džihádu jsem se taky hodně dlouho nemoh začíst, ale nakonec se to podařilo, a i když je to jen obyč scífko tak toho nelituju...ostatně je dost možný, že v "sedmičce" na něco z Historií Duny bude navazovat
    WIPER
    WIPER --- ---
    jojo junior je normalni skrabal. Postrada otcuv mytologicky a filosoficky nahled. Ja napriklad ze posledniho dilu Duny mam uplne husi kuzi z ocekavani toho neznameho, co dokazalo zahnat i ctene matre z rozptylu. Nejaka vize tleilaxsianskeho nabozenskeho fanatismu dohnana do dokonale spolecnosti. Snad nebe?
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    NEXIS: měla jsem stejný problém :-)
    NEXIS
    NEXIS --- ---
    herbert junior by se měl stydět. nedávno jsem zkoušel přečíst služebnický džihád, ale po 30 stranách jsem to vzdal... a předpokládám, že sedmý díl samozřejmě nikdy nevyjde :( a možná je to dobře...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    WENOUSH: no mně nepřišli ani tak moc dobře napsané... obzvláště pak některé pasáže, které mi přišli uplně neherbertovské.... :/

    proč to má tři díly? asi toho bylo moc... ale z jakého důvodu...??? asi ty peníze.... vytěžit z fanů co nejvíce prachů...

    ULRIK
    ULRIK --- ---
    WENOUSH: its all bout the money, tu du dum du tu du du dum
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam