• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    muaddib> rekl bych ze rozpocet 45 mega v roce 1984 nebylo zrovna malo ... jde spise o to ze film byl ponekud spatne smerovan na dunare i nedunare a misto toho aby zaujal vsechny povedl se pravy opak ... jinak po letech si ho rad pustim :) ... z toho posledniho se mi velmi libily deti duny, neslo o vysokorozpoctovou zalezitost, ale film jasne smeroval na dunare, a kostymi a vubec celkove pojeti, nice :)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    JESSIEATREIDES: jaká hra?

    Lynchův film se mi ne-náhodou líbil... on je to celkem problém s minimálním rozpočtem zpracovat takové dílo... MOSN se mu to dost povidlo...

    asi něco jako pán prstenů, tedy ža na to, že technicky (finančně) na tom byl PP lépe...

    MISON: jsem na tom úplně stejně...
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MISON: já to ani nebrala jako srovnání, jen že mě film (i pozdější televizní adaptace) nechaly chladnou, zatímco Herbertův text jsem viděla i ve snech...
    MISON
    MISON --- ---
    JESSIEATREIDES: ja to neporovnaval. jenom me hra a film nadchly pro atmosferu a tak sem se pustil do knizky.. asi mam jeste vetsi nadseni nez kdybychto jenom cet..nevim - treba jen kecam

    ale podstatny je, ze to je prvotridni! ;))
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Ze je slaba hra je dano mediem, ktere toho ani dneska jeste moc neunese, ja ji mel rad kvuli atmosfere.. a film se zase Lynchovi rozpadl pod rukama a ja vysledek ocenuju za tvurci odvahu a vytvarnou stranku. Jen nevim, jestli by me tolik bral, kdybych predtim neznal knihu *grin*
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MISON: mně Lynchův film i hra připadají oproti Herbertovu originálu velice slabé... Poprvé jsem to četla nepřetržitě, nemohla jsem se od toho textu vůbec odtrhnout...
    MISON
    MISON --- ---
    Nemam na to moc casu, takze jsem zatim asi jen na 200sty strance, ale musim rict, ze to je pozitek ;) Fakt se mi to zatim libi..

    Nevim jestli by me to tolik bralo kdybych predtim neznal film a hru ;)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    ULRIK: :D
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    No dát vedle sebe Franka a následovníky je jako porovnávat Angelinu a Věru Bílou ;)
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    KALIPH: proti gusru žádnej dišputa. mě teda rozhodně nejvíc obohatí Frank , ale i jeho následovníci maj něco zajímavého do sebe
    MISON
    MISON --- ---
    Tak, pustil sem si k tomu onen vybornej soundtrack z Lynchovy Duny a de se na vec :)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    SAJMONDEE: Je teda čtu (a studuju) jenom Franka...
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    MISON: to buď a přečti včech 12 knížek..
    MISON
    MISON --- ---
    Tak se jdu pustit do cteni Duny. Jsem zvedavej, protoze sem natesenej ;)
    RADO1
    RADO1 --- ---
    Tak potom som nepochopil pointu...
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    RADO1: To je tak schvalne.
    RADO1
    RADO1 --- ---
    DOGGIE: Eee. vzdialene to pripomina anglictinu, ale anglictina to nie je...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    DOGGIE: nádhera... :)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    :))) ...
    DOGGIE
    DOGGIE --- ---
    (aha,uz se to puvodni nastesti smazlo)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam