• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    RADO1: jo. A byli tlusty. Pro me ztelosnovali presnou definici vodni tloustky :)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    RADO1: uf, jeste ze jsem to nevidel, by mi mohlo zpusobit trauma :)
    RADO1
    RADO1 --- ---
    V tej TV verzii ma dost vytacali kostymy. Aby Saudaukari vyzerali ako stredoveke pazata v puncochacoch, to je na mna dost...
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    MISON: Nezbyva nez doufat, ze jednou dojde na director´s cut. Ja si fakt myslim, ze to Lynch udelal dobre a pohrbili to producentsky pozadavky. Vcera jsem se divala prave na Lynchovu Dunu. Poprve v originale. Do ty doby jsem mela jen naprosto silenou vhs s ceskym dabingem z pocatku 90. let a teda musela jsem zkonstatovat, ze je ten film vybornej. Kostymy a herci az na vyjimky (vevoda Leto) mnohem lip vybrany nez v miniserii a atmosfera taky skvela...proste by to jen chtelo najit ty vystrihany casti...
    MISON
    MISON --- ---
    WIPER: ja jen ztrasne lituju, ze to nemohl udelat treba 4 hodiny dlouhy a na dva dily ...ta druha polovina filmu je tak strasne sestrihana, ze se na to neda koukat :( ..jo a jak uz nekdo zminil, ty bojovy sceny taky nic moc, ale to bych presel ;)
    WIPER
    WIPER --- ---
    JESSIEATREIDES: to je zvlastni, ja jsem se zrovna pred nedavnem podival na Lynchovu Dunu na promitacce s poradnym zvukem. A uplne jsem se u toho rozplyval. Nazherny obraz, nadherna hudba, uplny epors. A navic, nejenze Lynch se snazi ve scenach naprosto kopirovat vyjevy s knihy Duna, ale take prave ta originalita Lynchovo zamereni na projevy emoci a vyjadrovani myslenkovym monologem. Doporucuji zaradit film na sobotni podvecer, ubalit jointika a zkouknout jeste jendnou :-)
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MUADDIB: jo, máš pravdu, TV série byla natočená trochu jako soap opera... a já mám nadto ještě silnou alergii na Báru Kodetovou ;o/
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    já myslím, že D. Lynch je celkově dosti přeceňovaný režisér... ale to je poněkud off topic...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    WHITESCORPIO: a tak já neříkám, že to bylo špatné ale mě se to nelíbilo :)

    hlavně že si rozuíme ;)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    muaddib> duna od lynche byl extremne drahy film :) ... v te serii byly slabsi momenty, hlavne tykajici se komparsu ale jinak herecke vykony, kostymy a vubec zpracovani .... zanechalo to ve mne velmi dobry dojem, cimz to ostatnim nevnucuju
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    WHITESCORPIO: řekl bych, že na projekt takového rozsahu to nebylo ani moc... vůbec bych se nebál říct že i v dnešní doby by se jednalo o nejdražší film...

    já jsem děti duny neviděl, ale ta několikahodinová inscenace co jí dávali snad na tři dvouhodinové díly mě sice nadchla obsahem, nicméně forma zpracování mě mírně řečeno zničila svým, žekl bych až amatérským zpracováním...

    ITCHY
    ITCHY --- ---
    WHITESCORPIO:Jojo TV sérka Duna mě připadla celkově naprosto v pořádku, přimykala se podstatně víc původní předloze Herberta,vzhledem k rozpočtu dobře odvedená práce.Jasně Lynchvo ´Duna je lepšejší protože nezaměnitelný rukopis D.Lynche, prostě mist je mistr ale někdy mi jeho "volné" pojetí lezlo dost na nervy.
    A dost mě mrzí že to nedotočili včetně božského imperátora duny, kapitulu a kacíře, i když mi trošku vadí ti tisícileté skoky časem mezi jednotlivými díly
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    muaddib> rekl bych ze rozpocet 45 mega v roce 1984 nebylo zrovna malo ... jde spise o to ze film byl ponekud spatne smerovan na dunare i nedunare a misto toho aby zaujal vsechny povedl se pravy opak ... jinak po letech si ho rad pustim :) ... z toho posledniho se mi velmi libily deti duny, neslo o vysokorozpoctovou zalezitost, ale film jasne smeroval na dunare, a kostymi a vubec celkove pojeti, nice :)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    JESSIEATREIDES: jaká hra?

    Lynchův film se mi ne-náhodou líbil... on je to celkem problém s minimálním rozpočtem zpracovat takové dílo... MOSN se mu to dost povidlo...

    asi něco jako pán prstenů, tedy ža na to, že technicky (finančně) na tom byl PP lépe...

    MISON: jsem na tom úplně stejně...
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MISON: já to ani nebrala jako srovnání, jen že mě film (i pozdější televizní adaptace) nechaly chladnou, zatímco Herbertův text jsem viděla i ve snech...
    MISON
    MISON --- ---
    JESSIEATREIDES: ja to neporovnaval. jenom me hra a film nadchly pro atmosferu a tak sem se pustil do knizky.. asi mam jeste vetsi nadseni nez kdybychto jenom cet..nevim - treba jen kecam

    ale podstatny je, ze to je prvotridni! ;))
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Ze je slaba hra je dano mediem, ktere toho ani dneska jeste moc neunese, ja ji mel rad kvuli atmosfere.. a film se zase Lynchovi rozpadl pod rukama a ja vysledek ocenuju za tvurci odvahu a vytvarnou stranku. Jen nevim, jestli by me tolik bral, kdybych predtim neznal knihu *grin*
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MISON: mně Lynchův film i hra připadají oproti Herbertovu originálu velice slabé... Poprvé jsem to četla nepřetržitě, nemohla jsem se od toho textu vůbec odtrhnout...
    MISON
    MISON --- ---
    Nemam na to moc casu, takze jsem zatim asi jen na 200sty strance, ale musim rict, ze to je pozitek ;) Fakt se mi to zatim libi..

    Nevim jestli by me to tolik bralo kdybych predtim neznal film a hru ;)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    ULRIK: :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam