• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    WIPER
    WIPER --- ---
    uz jste nekdo dalsi cetl tu Cestu k Duně? Co na ni rikate?

    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Jsem s Annie - novej, klidne dvoudilnej sestrih a predelany trikovy sceny by z filmovy Duny udelaly dustojny, koherentni dilo. Takhle bohuzel zustalo u maglajzu s nadhernou produkci.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    STRANGERD: naprosto verni pedloze zustat nejde u zadneho romanu - o tom by se sice dalo diskutovat, ale řekněme, že to je pravda. Jenže jsou tituly snáze přístupné a pak tituly takřka nepřístupné. Pravda, Duna tenhle směr nabírá extrémně až od Dětí.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    ULRIK: naprosto verni pedloze zustat nejde u zadneho romanu, s vyjimkou tech uzasnych titulu ze kterych touha byt zfilmovana primo cisi (ale to uz nejde ani tak o romany jako o scenare bez patricnejch nalezitosti :)

    imho by Dune nejvic sluselo prepracovani do filmu ve stylu komixovejch filmu podle novel f. millera, protoze takovej pristup aspon trochu legitimuje zdanlive nelogicky a misty az trapny chovani hrdinu (v pripade ze envime co se deje v jejich hlavach, coz ve filmu jde vedet jen tezko) a zaroven se nepokryte soustredi jen na jedinou stranku, totiz tu vizualni a epickou, coz povazuju za rozumnej pristup. pokouset se totiz delat dunu "intelektualsky" by bylo akorat na skodu, protoze je to predem odsouzeny k bagatelizaci a tudiz nezdaru.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Duně sluší papír, je to takřka nepřeveditelná kniha, pokud chcete zůstat naprosto věrni předloze.
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    KALIPH: no, casting asi určitě, ale aby se z toho stal megafilm s hvězdami jen proto, aby tam byly hvězdy.... :/ Duna svým pojetím musí mít hlavně HLAVNĚ kvalitní (tedy ne nutně "hvězdné")herecké obsazení...
    MISON
    MISON --- ---
    Hlavne by to chtelo taky tri filmy zejo ...stejne jako pan prstenu ..imho ;) abysme si to mohli vychutnat ! :)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    ULRIK: O to je to smutnější; Duně by slušel jediný formát - ten nejdražší. Herbert taky s vizemi netroškařil. Pointou by byla volba režiséra a casting...
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    RADO1: Kostýmy dělal Pištěk :/
    WIPER
    WIPER --- ---
    O te kooprodukcni miniserialu Duny se neda ani mluvit jako o dile hodnem F.H. Naprosto postra jakoukoliv hloubku a presahovost. Paul se chova jako rozmazleny spratek, Jessica jako krava. Proste nepochopili nic o to co je to Bene Gesseritsky vycvik a slechteni lidstva.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    RADO1: jo. A byli tlusty. Pro me ztelosnovali presnou definici vodni tloustky :)
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    RADO1: uf, jeste ze jsem to nevidel, by mi mohlo zpusobit trauma :)
    RADO1
    RADO1 --- ---
    V tej TV verzii ma dost vytacali kostymy. Aby Saudaukari vyzerali ako stredoveke pazata v puncochacoch, to je na mna dost...
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    MISON: Nezbyva nez doufat, ze jednou dojde na director´s cut. Ja si fakt myslim, ze to Lynch udelal dobre a pohrbili to producentsky pozadavky. Vcera jsem se divala prave na Lynchovu Dunu. Poprve v originale. Do ty doby jsem mela jen naprosto silenou vhs s ceskym dabingem z pocatku 90. let a teda musela jsem zkonstatovat, ze je ten film vybornej. Kostymy a herci az na vyjimky (vevoda Leto) mnohem lip vybrany nez v miniserii a atmosfera taky skvela...proste by to jen chtelo najit ty vystrihany casti...
    MISON
    MISON --- ---
    WIPER: ja jen ztrasne lituju, ze to nemohl udelat treba 4 hodiny dlouhy a na dva dily ...ta druha polovina filmu je tak strasne sestrihana, ze se na to neda koukat :( ..jo a jak uz nekdo zminil, ty bojovy sceny taky nic moc, ale to bych presel ;)
    WIPER
    WIPER --- ---
    JESSIEATREIDES: to je zvlastni, ja jsem se zrovna pred nedavnem podival na Lynchovu Dunu na promitacce s poradnym zvukem. A uplne jsem se u toho rozplyval. Nazherny obraz, nadherna hudba, uplny epors. A navic, nejenze Lynch se snazi ve scenach naprosto kopirovat vyjevy s knihy Duna, ale take prave ta originalita Lynchovo zamereni na projevy emoci a vyjadrovani myslenkovym monologem. Doporucuji zaradit film na sobotni podvecer, ubalit jointika a zkouknout jeste jendnou :-)
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    MUADDIB: jo, máš pravdu, TV série byla natočená trochu jako soap opera... a já mám nadto ještě silnou alergii na Báru Kodetovou ;o/
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    já myslím, že D. Lynch je celkově dosti přeceňovaný režisér... ale to je poněkud off topic...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    WHITESCORPIO: a tak já neříkám, že to bylo špatné ale mě se to nelíbilo :)

    hlavně že si rozuíme ;)
    WHITESCORPIO
    WHITESCORPIO --- ---
    muaddib> duna od lynche byl extremne drahy film :) ... v te serii byly slabsi momenty, hlavne tykajici se komparsu ale jinak herecke vykony, kostymy a vubec zpracovani .... zanechalo to ve mne velmi dobry dojem, cimz to ostatnim nevnucuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam