• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    miniserie je nadprumer televizni tvorby spis tak bych to videl hlavne deti duny meli uz zajimavejsi rozpocet nez duna jako takova a to se ceni
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Amen
    JANCHOR
    JANCHOR --- ---
    Kez by se slo vratit v case a pro tu novou Dunu naklonovat herce z Lynchovy verze.. pro me neprekonatelnej casting, i kdyz se samozrejme milerad spletu.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    PAULMUADDIB: já považuju minisérii taktéž za povedenou, hlavně po kostýmové a hudební stránce , ale to je menšinový názor neb
    mainstream je minisérie hnu-někdy mám pocit že to vykřikují i ti co ji ani neviděli,jen tak z populismu..
    tak a teď mě můžete nechat sežrat červem:-)
    USAGI_MYAMOTO
    USAGI_MYAMOTO --- ---
    PAULMUADDIB: jo tak to jo špatně sem tě pochopil
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Lynchovu verzi jsem taky viděl tak ve věku 12 - 13 a zapůsobila ne mě. Těmi "fotkami z dovolené" jsem nechtěl říct, že by se nedala pochopit, ale spíš to, že tam byla tak pětina obsahu knihy a většina scén byla jako "z vlaku"
    USAGI_MYAMOTO
    USAGI_MYAMOTO --- ---
    mě se libí obě vezre a přijdou mi srozumitelne i pro člověka co to nečetl ja si to přečetl taky až potom
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    ja lynchovu dunu videl jeste v puberte, dlouho predtim, nez jsem cetl knihu a musim rict ze na me celkem silne zapusobila a nemel jsem problem s tim, ze bych nechapal co se deje... i kdyz asi i diky tomu, ze jsem na to koukal s otcem a ten obcas neco dovysvetlil a hlavne nam musel udelat prednasku o mytologii sveta duny, kdyz jsme sileli ze stary dobry duny 2.)
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Mně osobně se tedy líbila jak Lynchova verze (i když bez znalosti knihy připomínala spíš prohlížení fotek z cizí dovolené), tak minisérie, která mi připadala dostatečně výpravná a bombastická a s úžasnou hudbou.
    Táborského angličtina, Marek Vašut, koketující se Suzan Sarandon, prostě super.

    Tak doufám, že si tvůrci dají záležet, jinak si vezmeme jejich vodu.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Peter Berg a Duna: Potvrzeno
    http://filmpub.atlas.cz/aktuality/153657-peter-berg-a-duna-potvrzeno.aspx

    Peter Berg byl definitivně oficiálně potvrzen do role režiséra nové celovečerní verze Duny. Celá záležitost se řešila už od loňského prosince, ale nyní je konečně jasno. Brzy se začne pracovat na scénáři a rozpočet bude asi veliký.

    Ještě vloni na podzim to celé vypadalo jako nějaký hodně podivný vtip. V Paramountu totiž tehdy prý začali přemýšlet nad novou celovečerní Dunou. Jenomže už během pár dnů začlo být mnohem lépe. S režií začal být spojován Peter Berg, kterému snad poslední dobou chodí nabídky na úplně všechny nové filmy, protože jak jinak si lze vysvětlit ta kvanta budoucích snímků, co jsou s ním spojovány. Nicméně ze všech těch ohlášených, potvrzených a naťuknutých filmů nakonec po Hancockovi opravdu přijde na řadu nová adaptace slavného románu Franka Herberta, s nímž už se kdysi nepříliš slavně popasoval David Lynch, jehož verze Duny stále platí za jeden z nejrozporuplněji přijímaných filmů vůbec.

    Od té doby se ale Duna v kinech neukázala. Před pár lety sice vznikl alespoň televizní seriál, ale ani ten nemohl naplno uspokojit fanouška sci-fi, lačnícího po důstojné a velkolepé bombastické podívané s perfektními efekty a pořádnou výpravou, čehož se ale zřejmě konečně dočkáme příští nebo spíše přespříští rok. Producent Kevin Misher se prý bude snažit přivést na svět co nejvěrohodnější adaptaci, k níž se v současnosti usilovně hledají vhodní pisálkové, kteří by se dokázali popasovat s Herbertovou předlohou, na níž už si vylámalo zuby nemálo scenáristů. O dalším vývoji vás samozřejmě budeme informovat, jak jen to bude možné.
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    DUNAR_: tak se priznej ktera ty jses?
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    tak jo mel by to byt on

    jinak kdo ma zajem tak muze tyto pochybne vytvory precit v pdf podobe ale upozornuji ze jsme byli jeste mladi neorzumni a stale jsme neumeli cesky
    link
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    JESSIEATREIDES: urcite se budeme tesit je nas porad malo :D


    DUNAR_: ha musel bych nakouknout do stareho vydani BTB ale nebyl to panter? nebo penetrator :D ehm tedy veliky nicitel svetu obdivovatel damskeho spodniho pradla a vlastnik zleho pohledu?
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    FACEDANCER: jéje, tak to určitě dorazí i benegesseritská čarodějnice (momentálně studentka fakulty) ;o))
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    jinak se na FF chysta dalsi rocnik duna conu
    kdo ma zajem bud o prednasky nebo jen prijet a opit se v milem prostredi duna-milych lidi je vitan

    termin az v lete ale upozornit se na to musi
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    SAJMONDEE: Přehnaný? Ještě velice umírněná forma té oplzlé sodomie, která byla na Duně spáchána...
    WIPER
    WIPER --- ---
    VICKE: hehe trefne! :-)
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    VICKE: trochu přehnaný, ale proč ne. sranda musí bejt.
    VICKE
    VICKE --- ---
    Brian: "Potřebuju prachy."
    Kevin: "Ty? Copak ti autorský práva po tatíkovi nevynášej?"
    Brian: "No jako na život to jako stačí, ale chci taky novej bazén a opravit barák... Chci žít jako člověk, a ne jako nějakej posranej fremen v jeskyni."
    Kevin: "Chápu. Takže co kdybys dokončil tu sérii, co nechal ten tvůj fotřík rozepsanou než naposledy vydechnul? Lidi jsou po tý jeho Duně pořád docela dost divý... Naškrabej pár knížek, uzavři ten příběh, třeba ti to vynese."
    Brian: "Když já neumim psát."
    Kevin: "Ty neumíš psát? Checheche... Hm, a co číst? Číst umíš?"
    Brian: "Jo."
    Kevin: "Fajn. Takže když ti pošlu návrh smlouvy, že to za tebe napíšu a šábnem se o výnosy..."
    Brian: "To jako že bys to za mě napsal a podělili jsme se o autorství a o taky zisk, jo?"
    Kevin: "Jo. Tak nějak... mně můžeš věřit, já psát umim. Dělal jsem i Hvězdný války!"
    Brian: "Tys napsal Hvězdný války? To je snad film, ne?"
    Kevin: "Ale jako knižní přepis toho filmu tim myslim. Věř mi! Já to dovedu. Napíšu ti, člověče, napíšu pro tebe novou Vojnu a mír!"
    Brian: "...OK, OK. To říkáš naprosto správně, hodně bojů tam musí bejt, to je ono, vždyť to víš, AKCE, krev, napětí... Jasně, to je to, to lidi táhne... A zkus tam taky přidat trochu sexu a hlavně to nezatěžuj myšlenkama... Co kdyby se toho lidi lekli a nechtěli to pak číst?
    Já už ten bazén objednal, chápeš. To taky znamená, že ti nedam podíl z výnosu, ale budu tě platit od stránky...
    Kevin: "Kurvadrát... No..." Mmumlá: "Tak moc sem se těšil, že jednou budu konečně moct napsat něco slušnýho... Achjo..." Vzpamatuje se: "Jak dlouho budeš ten bazén splácet?
    Brian: "Bazén, auto a novej barák. Nejmíň deset, možná patnáct let."
    Kevin: "Hned ti pošlu smlouvu. Přečti si to, stačí když k tomu uděláš křížek a podpis ať připíše tvůj právník..."
    Brian: "OK, OK. Těšim se na plodnou spolupráci."
    Kevin: "Hm, supr..."

    (Omlouvám se za své škarohlídství, ale nemohu se zbavit pocitu, že takhle nějak se zrodila myšlenka napsat pokračování Duny.)
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    tak lidi čtu Lovce Duny a teda moc se mi to nezdá, příjde mi to sem tam jako pěknej paskvil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam