• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    cetli jste hellstromuv ul? je to dobry?
    BUG
    BUG --- ---
    JEDI: ja bych eventuelen koupil ty ostatni..pokud budou za dobrou cenu...
    WIRUSS
    WIRUSS --- ---
    Teď je Kanzelsbrgru v akci trilogii Služebnického džihádu po 149kč,-
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    JEDI: jako planetu? :)
    TERMOT
    TERMOT --- ---
    zeptám se nebo pohledám a dám vědět :)
    JEDI
    JEDI --- ---
    stačí mi 1. díl. :-)
    TERMOT
    TERMOT --- ---
    JEDI: některé díly určitě a to dokonce snad první vydání.... ale museli bychom se nejprve propracovat ke knihám (z důvodu rekonstrukce pečlivě uskladněné v krabicích :( )
    JEDI
    JEDI --- ---
    máte někdo na prodej Dunu?
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    VODNIK: tady je spis mozna na miste nazancit co se ti na 5-6 zdalo tuctove

    me tam pomerne zaujaly nektere vykresleni a dolazeni konfliktu jing a jang
    no a v neposledni rade dalsi rozvedeni tematu historie se toci v kruzich nebo jak je to cesky
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    WIPER: možná mám jen jiný vkus, věřil bys, že je to možné? A četl jsem celou původní sérii několikrát, jen k Předehrám a Džihádu už se nejspíš v životě nevrátím
    WIPER
    WIPER --- ---
    VODNIK: mozna jsi jen pozorne necetl, ze se ti dily 5 a 6 zdaly tutcove.

    Ja si prectu kompletne Duny zhruba jednou za 2-3 roky a pokazde se divim ze v Dunach nachazim nove souvislosti vzhledem k tomu, co noveho jsem se mezitim naucil ja sam.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    WIPER: ono už díly 5 a především 6 byly pěkně tuctová sci-fi, takže ta kvalita až tak strašně dolů nešla. Ale i tak je to zklamání, snad to mělo radši zůstat otevřené
    WIPER
    WIPER --- ---
    No ja se tim nakonec prokousal, protoze jsem byl zvedavy jak tu Dunu ukonci. Brian v knize Cesta k Dune pise ze se po otci zachovalo spoustu poznamek a rozpracovani. Doufal jsem ze se alespon ramcove dozvim co mel planu F.H. Ta samotna kniha jak ji dospal Brian je opravdu pekne tuctove sci-fi.

    Ale nakonec odpoved na otazku jeke cesty je KH zkraceni jsme tam snad nasel. Cesty mezi clovekem s strojem.

    ULRIK
    ULRIK --- ---
    No jo, ale to bych tu nesměl mít tunu lahůdek na který nemám čas...:)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    ULRIK: Jak to říci, já z povinnosti prostě musím ochutnat něco, co má "obchodní značku", byť mne nafouklý obal a zkušenosti zvracejích kolegů říká něco jiného...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ULRIK: když přijde hlad, tak i ta mikrovlnka je dobrá :-) A ono není špatné si občas přečíst i něco slabšího, i kdyby jen proto, aby si člověk pak víc vážil těch povedených věcí
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Nečetl jsem a ani číst nebudu. Jen výjimečně zavrhuju čtení něčeho, ale po gurmánském jídle, k němuž popíjíte vybraná vína a zakončíte jej třešničkou v podobě chutného dezertu, tak po něm opravdu nepůjdu a nehořeju si v mikrovlnce polotovar za tři pětky...:)
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SAJMONDEE: to sem teda ani nečetl... ale asi taky budu muset :)
    WIPER
    WIPER --- ---
    Tak jsem take precetl pisecni cervi duny. Je to slabota. Ty psledni dva dily dolepene B.H. nestoji za koupeni ani cteni.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    VODNIK: asi tak.
    tlustá knížka, ale skoro nic se tam neděje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam