• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO: tak uz to mam, budeme fremeni, asi nejaky ritual, pripadne pohyb v pousti zpracujeme;)
    snad to vyjde
    MASOO
    MASOO --- ---
    dekuji vsem
    MASOO
    MASOO --- ---
    GNUBLA: hele, to ani nemuze jit bo mame kazdy jinou vec, se kterou budeme operovat, ale to bych sem netahala....
    rozhodne
    ten fremenský rituál
    crysknife arena fight

    písek, melanž, fremeni,

    to je vnasich silach
    GNUBLA
    GNUBLA --- ---
    MASOO: ale dokopeš :)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    crysknife arena fight
    MASOO
    MASOO --- ---
    to nebude jednoduchy...

    bude to tady
    [ Mystický Les...aneb spáč se musí probudit / festival / 28.8.2009 / CR - Stredocesky kraj - Rekreacni stredisko Brdy - Vesin (okres Pribram) ]
    a teda nepujde jen o dunu, bude to spis vizualne inspirovane...

    no a to synchro...obavam se, ze k tomuhle je nedokopu....
    ale dekuju moc, pokracujte
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    MASOO: asi bych spíš viděl nějaký ten fremenský rituál, třeba pohřeb - odevzdání vody kmenu
    WIPER
    WIPER --- ---
    MASOO: me okamzite napadlo: dokonale synchronisovany tanec tvarovych tanecniku. V Dune zajati TT tanci vystoupeni ve kterem vsechny ohromuji dokonale synchro. pohyby a tim se predstavuji vsichni jednu a tutez osobu a pripadne behem tance se meni vsichni tanecnici do jine osoby.

    Mohlo by to byt efektni, kdyz se oblecte se vsichni do stejneho kostymu a naliceni. A budete delat vsechny pohyby synchronisovane, pripadne osove, ci stredove soumerne. Vyhoda ze jako tvarovy tanecnici si muzete vybrat uplne libovolny kostym a predstavovat uplne cokoliv :)

    BTW: pridavam se k dotazu TYRAEL, take bych se chtel pripadne zucastnit "akce inspirova dunou" :-)
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    MASOO: Modré oči, písek, melanž, fremeni, nekončící vesmír, Litanie proti strachu, Atreidovský orel. Moc. Věčnost. Imperátor.

    A zeptám se: která akce? Chci se přidat, pokud je to veřejné.
    MASOO
    MASOO --- ---
    zdravim,
    mam dotaz: v srpnu budeme vystupovat na akci, ktera bude inspirovana dunou, my tam budeme delat ohnivou show a ja bych po vas chtela vedet, jak hlavni veci si predstavite, kdyz se rekne DUNA.
    diky
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    SAJMONDEE: souhlasim jen bych A zmenil na R a TREIDES na UM
    a bude to presne
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    tsss Dunari..:-) VIVAT ATREIDES
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    DUNAR_: tss, jaká sestra? Můžeš mi důvěrně říkat kormidelníku :-)
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    DUNAR_: zatím jsem v žádném nechyběl
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Bad guys? Pfffr...já jim fandil, stvoření Tleilaxu jou budoucnost!!!
    Bad guys...chrm...:)
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    SHALLOWDAYDREAM: rozhodne tam neni voditko o zadnejch zasranejch robotech, ktery kazdeho jenom otravuji... snad kazdyho napadlo, ze hlavni bad-guys budou tvarovi tanecnici a ne zadny kokotsky roboti, ktery si tam urcite vymyslel anderson, protoze do kazdy hard-core sci-fi, ktery se anderson snazi psat, patri fura robotu (cim vic, tim lip)
    SHALLOWDAYDREAM
    SHALLOWDAYDREAM --- ---
    no rumours zni, ze Brian nasel Bozskeho Imeratora a Kacire Duny po svem otci, ktere meli zvyrazneny nejake pasaze (voditka k pokracovani Kapituly), ale tezko rict, neprijde mi ze by text z techto dvou knih daval nejake voditko, jak to Frank vlastne myslel s pokracovanim....
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    SHALLOWDAYDREAM: já nevím, když píšu knihu, tak si svoje poznámky snad nepodtrhuju, abych věděl, jak to chci vlastně zakončit ne?

    Každopádně s tím, že příběhů z DUNY není nikdy dost, s tím souhlasím...
    SHALLOWDAYDREAM
    SHALLOWDAYDREAM --- ---
    Historie Duny je naprosto zbytecna trilogie, v kazde knizce je par dobrych kapitol, ktere jsou zajimave, vznalezani zakrivovani prostoru apod.
    konec mi prisel hrozne uspechanej, y to jak se z nomadu stali fremeni (taky strasne na rychlo, ze zubozenych najednou krveziznivymi zabijaky)
    Predehry Duny byly celkem fajn, ale dali by se smrsknout do dvou velmi dobre a do jedne vyborne knihy. Pokracovani Duny prijemne prekvapilo. Lovci Duny sice byli ''o nicem'', jenom se porad utikalo, ale byo to ctive a napinave, Pisecni Cervy jsou docela dustojnym zakoncenim Duny.
    Paula Duny si URCITE prectu at si Sajmondee rika co chce, pribehu z Dune Worldu neni nikdy dost:-))
    Jsem v tom sam nebo mate pocit ze nas Brian taha za fusekli? Verim tomu ze vazne nasli disketu a zapisky Franka a Imperatora s Kacirema s podtrhanymi castmi, ale vazne takhle Frank chtel zakoncit sagu? Proc nepredlozili dukaz (napr. naskenovanou sranku z poznamek, kde je opravdu zmineno o strojich a pod.), i kdyz Frank asi nebyl tak polopaticky....
    MISON
    MISON --- ---
    tak sup sup !

    vsichni hlas pro DUNU :)

    http://www.ceskatelevize.cz/program/knihamehosrdce/knihy/
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    JANCHOR: neboj..tam se to rojezde zvlastnim zpusobem. nech se prekvapit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam