• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    ANKETA! Jak hodnotite pokracovani a predehry sagy duna z pera Briana Herberta a Kevina J. Andersona ?

    Pokus o prelozeni BG litanie:

    "I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it pass over me and through me. And whan it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain."

    "Nesmim se bat. Strach zabiji mysleni. Strach je mala smrt prinasejici naproste vyhlazeni. Budu svemu strachu celit. Dovolim mu, aby prosel preze mne a skrze mne. A az projde, pohlednu vnitrnim zrakem na jeho cestu. Kde byl strach, nic nezustane. Zustanu pouze ja ."
    rozbalit záhlaví
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    TRAGED: nemám ten pocit, ale možná se dívám špatně..

    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Bond co ma premieru 30.9 uz predprodej ma.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    nevíte prosím, kdy obvykle začínají předprodeje vstupenek do IMAXU na nové premiéry?
    IKARI
    IKARI --- ---
    DUNE (2021) Behind The Scenes Reel (HD)
    https://www.youtube.com/watch?v=EzqdY3FTJkw
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    No, začátek OST na mne působí jako kříženec GitS s Akirou.
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    PUKPUK: jj, taky sem cetl: https://nerdist.com/article/hans-zimmers-dune-soundtrack-is-getting-three-albums/
    Tenet odmitl, protoze je sam velkej fanousek Duny...z toho co jsem zatim slysel je to celkem znat :D
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    RAM_VON_SEE: Je dobře že Zimmer odmítl dělat hudbu k Tenetu kvuli práci na Duně. Věřím že ty léta čekání a navíc ještě ten odložený rok navíc budou stát za to a na plátně se to vše propojí.

    Někde jsem viděl zmínku že ještě budou další dvě alba Duny.
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    PUKPUK: to je uzasna muzika tohle...posloucham to uz dva dny porad dokola
    IKARI
    IKARI --- ---
    JAKKILLER: zavist
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    IKARI: Pardon, ziju v Amsterdamu, tady je to od pristiho tydne.
    IKARI
    IKARI --- ---
    JAKKILLER: pristi tyden? ja myslel az 21.10.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    IKARI: Jo, jen rikam, ze mam obavu.
    Pristi tyden se uvidi.
    IKARI
    IKARI --- ---
    furt to nechci hodnotit podle nejakyho marketingovyho zvastu - nejdriv chci videt ten film, pak se o tom muzem pobavit ;)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    STRANGERD: jj, ja mam trosku obavu z toho, ze to cely berou spatne.
    Respektive Harkoneni jsou ciste jen zlouni a fremeni hodnousi a Paul je hrdina, atd.
    Ale na tu vizualni stranku jsem zvedavej.
    STRANGERD
    STRANGERD --- ---
    JAKKILLER: au... takze jsem mel pravdu a je to jen hipsterska woke mrdka a nic vic:(
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    Reason for the DUNE 2021 Gender Swap Revealed!
    https://youtu.be/rKZ7i-1v5NE


    tak tady je ten gender swap vysvetlenej a podle me i dobre zkritizovanej.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    baví mě ten shai hulud v pozadí

    MARTIK
    MARTIK --- ---
    IKARI: luxusní Harkonneni a netuším, proč jako PG-13 vadí - TRAGED.


    PUKPUK: House Atreides je teda dobrej Lord of Dance fakap.


    Liet Kynes - já vám to vysvětlím. Celý problém je v tom, že casting Duny je až na Kynese totálně boží a zcela dle představ všech čtenářů a fanoušků Duny na světě (fakt). Proto nás ta paní dráždí. Kdyby takto namíchali půlku postav, tak si řekneme, že "tak ti červi byli jak z knihy a zbytek si Hollywood klasicky upravil po svém" a mávli bychom nad tím rukou. Ale tak nám furt vrtá hlavou, proč dokázali obsadit naprostou většinu postav úplně přesně a u Kynese se na to vybodli..
    IKARI
    IKARI --- ---
    Taiwansky trailer - par zaberu na Yueha

    Dune (2021) For Family - For Freedom | Promo Trailer
    https://www.youtube.com/watch?v=fPzd_89Lt78
    IKARI
    IKARI --- ---
    Dune (2021): The Royal Houses Featurette
    https://www.youtube.com/watch?v=m1ZDp9FEvLA
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    Podle toho rozhovoru by mohli vzniknout nakonec 3 filmy. Snad na to lidi budou chodit a povede se to:

    Just how quickly can we get part two in our eyeballs?

    “I would say that I would be fairly ready to go quite quickly now,” Villeneuve said, before clarifying further. “Quickly in [terms of] a movie of that size. You still need to make sets and costumes, we are talking about months.” Villeneuve explained that he couldn’t split Herbert’s story in two without a strong sense of where the continuation would go, so much of the heavy lifting in terms of story is already done. “When you make a movie in two parts...when you do the first part, you have to know what you’re going to do in the second part,” he said. “It has been mostly designed in a way that there’s a lot of elements that are [ready]...But if there’s enthusiasm and the movie is greenlit, sooner than later I will say that I will be ready to shoot 2022 for sure...I am ready to go and I would say that I would love to bring it to the screen as soon as possible."

    While the director swears he’s focused solely on releasing Dune Part One and, hopefully, getting Dune Part Two made, he would love to follow that up with Herbert’s sequel, Dune Messiah. “I’m going to be very honest. I envisioned the adaptation of two books, Dune and Dune Messiah,” Villeneuve said. “I said okay, as a filmmaker [and] as a screenwriter I know how to do this. So we decided to split the first novel in two so now we are up to three movies. Those movies are very long to make. So for my mental sanity, I decided to just dream about three movies. After that, because I’m a big fan of all the novels, after that I’ll see where I am.”
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam