• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZABIASFOTO - WORKSHOPY
    SAMUEL
    SAMUEL --- ---
    ROENICK: nejlepší je ten soft na tý 30D.-)) ruční práce?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    takhle to cely slo teda :) obcas srandovni fota :)
    http://www.efuture.cz/nyx/makro/
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    SAMUEL: ma makroobjektiv asi ctyri dny a byl poprve fotit v terenu makro, na to je to slusny :))
    SAMUEL
    SAMUEL --- ---
    KOUDY: hele myslim že supr prace co se kompo a barev tyka. Snad jen dve vytky bych mel, ty uriznuty nozicky vlevo nahore a to že rovina ostrosti by se mi libila vic na telicko, resp. hlavicku, nez na ty nozicky, takhle to vypada jako chybne zaostreny. Ale libi noc..
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    CODE: voda do makro klubu hodi za chvili galerku "jak jsme dnes fotili mravence a spol" :)) tak tam neco je... ono se to zda, casto kdyz jsou na bolehlavech nebo jinych kytkach tak se krmi nebo cisti a na tebe kaslou...pavouk nam stal modelem tak 10 minut aniz by to resil...ale ty mravenci, ty utikali proklate rychle, nastesti byl jima obsypanej celej malej stromek :)
    CODE
    CODE --- ---
    ROENICK: Pycoooo ... jak se foti moucha? Jak jsi ji prinutil cekat?
    Ja mam problem ji i placnout, natoz fotit makro ,-)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    ROENICK: ale hod odkaz na ten klub do zahlavi do spratelenejch ne ? co ? ....

    ROENICK
    ROENICK --- ---
    nj nj :)
    ZABIAS
    ZABIAS --- ---
    hele decka jako me OT zas tak nevadi ale nepatri to spis do nejakyho toho macro klubu ??? :D ....
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ROENICK: to byl jen takovej napad jednoho zhyralyho felaka :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    jedna rychlovka ze dnes:

    Free Image Hosting at www.ImageShack.us
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: tady je problem v tom, ze bys musel neustale stelovat (dela se to spis zhasinanim casti diod) jak ti to sviti... na coz logicky zrovna pri foceni makro hmyzu neni moc casu a rukou, jsi rad kdyz uhlidas kde je hmyzak a zbytek casu a kapacit venujes ostreni :))) a E-TTL u blesku mi pomoci predblesku a vzdalenosti na jakou je zaostreno celkem slusne upravi potrebny vykon aby to nevyslo prepalene ani podpalene...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ROENICK: tim digitalni sem chtel rict, ze chci hned videt jak to bude vypadat. dioda neni digitalni vec, je to ciste analogova soucastka at se bavime o jakekoliv diode (elektronce ci polovodicovem usporadani). jinak regulovat svetelny vykon diody je samozrejme mozne (ad SYKES: ) jen to chce nejakou asi vasi kalibraci nebo proste mit to v oku. Proste se posune jeji pracovni bod po charakteristice - jinak receno, ubereme napeti. dioda ma ovsem proti zarovce ten rozdil, ze zarovka se da ztlumit libovolne, kdezto dioda pod prahovou hodnotu (zalezi dle barvy diody) uz nesviti. jinak se da taky ohulit a sviti vic a odejde driv
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: blesk neni o nic min digitalni nez ty diody :)) a fotit makro na kinofilm je sebevrazda, nechtel bych platit ten material a vyvolavani nebo vyvolat sam 50 fotek a mit dve ostry :)))

    jj taky to ze je blesk riditelny automaticky pres TTL je velka vyhoda...


    SYKES: budem jen radi, Mistre! :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SYKES: ale k tomu zas potrebujes dobry svetlo..ktery fakt dneska nebylo :))......roasek ma ale fakt hezky kousky :)
    SYKES
    SYKES --- ---
    MURHAAYA: SYKES: jetse ad blesk: chapu, ze praktika moc TTL a bodove mereni nepodporovala :))
    SYKES
    SYKES --- ---
    MURHAAYA: hmyz casto tenhle superkratkej zablesk neregistruje (ma to ani ne tisiciny vteriny) ... ale jak rika R., zvuk vadi ... a hafo dalsich veci. Blesk je to nejmensi.
    MURHAAYA: nic noveho pod sluncem, ale diody maji staly vykon, blesk ma vykon variabilni a automaticky riditelny pres TTL.
    KOUDY: jo, vypravej mi o makru :) ale i na nizsi clony se da fotit ... napr. 4.5
    KOUDY: pekne modely jste nasli :) priste jdu s vama :))
    MURHAAYA: jsem take pro prirozene svetlo, ale k tomu blesku: mel bys fotit tak, abys vedel jak to bude vypadat, ne ze to tak nejak vyjde a pak to doprasis v A.P. (i kdyz v nem delas uz od verze 5, ja vim :)))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ROENICK: ja sem prave priznivce digitalni fotografie (po neblahych zkusenostech s praktinou), takze taky preferuju svetlo pred bleskem, protoze vidim jak to vypada a ne cvak a pak upravovat (a na filmu by to byly vsecko velmi draze nabite zkusenosti) :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ja treba nastrelil tohohle pavoucka..



    ale to sem mel stesti na svetlo a stejne ta dof je proste moc mala...roasek ma fakt 90% fotek uplne krasne svetelnejch diky tomu blesku a difuzaku :D
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    MURHAAYA: vyhoda tech diod je, ze se ti lip ostri a vsechno...pac lip vidis :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam