• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FREAZMiroslav Žamboch a jeho díla.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ono mezi nama kdyby s eNocni klub, nebo Lihen odehravaly v New Yorku, ztrati ta kniha pro cecha 50%
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    OTAVA: Na Drsném spasiteli se mi taky líbí, že se odehrává u nás v Beskydech a na Ostravsku - už jsem si i dal na horském kole Tour de Drsný spasitel - od Jablunkova do Ostravy :-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    ZOIDBERG: Souhlas.
    Ja miluju drsneho spasitele, cetl jsem ho opravdu hodnekrat. doufam ze se Mirek jeste nekdy vrati do postapo sveta kde se prolina Hi tech a magie, to je neco pro co mam slabost :-)

    jinak In Nomine me mioc nenadcho kvuli vycpelosti tematu a timz e Kulhanek to proste napsal driv a lip no :-)

    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    OTAVA: Tež mám takový pocit. Konec In Nomine je takový nijaký, byť ten děj jako celek taky není extra - zcela lineární. Zlaté časy Vlka samotáře, Predátorů a Drsného spasitele, kterému přicházím pořád více na chuť.
    MIMA
    MIMA --- ---
    Nemyslím, že by měl Mirek nějaké konkrétní termíny :-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Jo ten Kulhanek me napad taky, pac konec vyhlidky je uplny utrpeni. Pritom zacatek je dost dobrej.

    Hele von ten Mirek asi ma srdecni veci ktery ma rozepsany a vi ze kdyby to dojel rychle tak to zkurvi a tak je susi nez dostane napdad a chut to dopsat. a pak ma asi veci ktery uz horej, no tak to nejak dodela kdyz ho tlaci termin.
    KORAL
    KORAL --- ---
    P.s. knihu si hned zítra koupím a uvidím zdali recenze na FPlanet měla pravdu s tím koncem. Pak sem napíšu svůj pocit.
    P.s. manželka je taky velkou příznivkyní Mirka a s knihou "ve službách klanu" taky měla problém, že to od půlky trochu kulhalo a nebylo to ono(Podle toho jak Mirek jinak dřív psal).
    KORAL
    KORAL --- ---
    Drsný spasitel, Predátoři, celkově celá fantasy s Koniášem a Baklim. Tohle vše bylo od začátku do konce promyšlené, dotažené a vypiplané. Bylo vidět, že autor si stím dal práci a dotáhl to.

    Válka klanu - do půlky super kniha, od půlky nabrala děsný spád a bylo vidět jak autor pospíchá s ukončením. Knize by prospělo udělat ji na dva díly a vyhrát si i s druhou půlkou.
    Visio - mě se líbilo od začátku do konce. Konec byl sice lehce seklej, ale jen lehce.

    Já tohle psal už u Mirka na webu a hodně lidí se tam přidalo a souhlasilo. Nevím co se děje, ale mám strach, aby to Mirka nepřestalo bavit jako Kulhánka.
    Píše skvěle, ale poslední dobou mám pocit, že ho bud něco tlačí a kazí to jeho jinak precizní práci.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Viz nize, proste strasne cejtim to hjak si s prvnima dvema tretinama knihy vyhral, rozepsal nejaky napad a pak ho zacal tlacit cas, enbo ho to uz nebavilo, nebo mel jeste namet na dalsi dve knizky, tak to proste strasne usekne, zkondenzuje dej do kratoucky kapitoly a naprosto zadny grandfinale nebo neco (a kdyz je grandfinale, tak je to takovy drobet vodflakly jako v tom hornikovi).

    Naproti tomu treba v Drsnym Spasitelovi to bylo cely pekne az do konce, zadny hluchy mista.
    MIMA
    MIMA --- ---
    Využijte toho, že mu to můžete vzkázat :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    MIMA: jsou vetsinou urychleny strasne oproti predchozimu deji, kteremu se venuje podrobne a rozebira vse u ty postavy a pak u konce se objevi neco v podobnem zkratkovitem smyslu a odesel na pul roku do lesa a pak se vratil :) neni to pak moc konzistentni k tomu predeslymu deji. Zrovna u toho upira, tam to jeste slo, ale jinak v mensi ci vetsi mire se to tahne celou Mirkovou tvorbou, aspon podle me ;)
    MIMA
    MIMA --- ---
    A můžu se zeptat konkrétně ? Jaký konec je teda "neodfláknutý"? Proč vám třeba přijde Visio s odfláknutým koncem ?
    Předpokládám, že nechcete konec z románů pro "paní a dívky" : Vzali se a žili šťastně až do smrti" :-)))
    ROMI
    ROMI --- ---
    Tak konce mu mam pocit nikdy nesly, co si pamatuju, vzdy jsem mu je vycital, ze jsou takovy urychleny :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Ja mam takovou teorii ze on proste rozepise knizku a zjistil ze napsal prvni dve sceny a je nekde u 200 stranek. Takze pak nahusti zbytek knizky do 50 stranek a jde to do produkce.

    extremen patrne to bylo u JFK 28 a ten dulnickej roman byl taky takhle divne ukoncenej.
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    KORAL: No, on už JFK 28 nedrží pořádně pohromadě, o Visio in extremis ani nemluvě, takže já zas tak překvapenej nejsem. Důležitejší je, že podle recenze snad můžeme čekat tradičně žambochovsky sympatickou postavu a Majer zůstane ojedinělým šlápnutím vedle.
    KORAL
    KORAL --- ---
    Mno sem zvědav. Pokud se naplní popis recenze, že konec je "odfláknutý", tak mě to jen naštve :(
    Už v knize "Ve službách klanu" byl konec tak nějak "odfláknutý" a ted to hrozí i zde.

    Bud knihy nepíše Žamboch a nebo ho pohltilo něco jiného, než psaní knih. Že by se tak zažral do psaní scénáře a vidiny Holywoodu, eh tedy Polska :-D
    ROMI
    ROMI --- ---
    MIMA: bracha ma narozky jeste na ten den :)
    MIMA
    MIMA --- ---
    ROMI: jseš tedy pěkný cynik... i když, kdoví kdo v těch letadlech seděl :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    MIMA: nazev Dve veze by s epak hodil :)
    MIMA
    MIMA --- ---
    SCHRAMM: No, FP ji dostalo jako další media už předem. To se normálně dělá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam