• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    TERQUILA: urcite zkus nadorovou linku, kterou porvozuje liga proti rakovine, sedi tam onkologove - 224 920 935.

    Ale i kdyz treba rakovina prsu ma dedicnou dispozici, tak jestli je babicce treba 80 tak uz se to tak nebere... strasne moc vsechno ovlivnuje zivotni styl a pozitivni pristup k zivotu. :-)
    TERQUILA
    TERQUILA --- ---
    čuéés..nikdy jsem nemyslela,že sem budu muset něco psát,ale mám strach....moje babička jde teď na odstranění obou prsů kvůli rakovině...můj děda zemřel na rakovinu prostaty a můj otec měl rakovinu varlat....jaká je pravděpodobnost,že si ta mrcha najde i mě?....co myslíte,nebo popřípadě nemáte nějaký kontakt na odborníka s kterým bych si mohla pokecat?....dík za všechny odpovědi....čůůs
    KAISERIN
    KAISERIN --- ---
    HARIBOKACHNA: je to v mechanismu, kterym pristroj pusobi. Ct je rentgen, ktery je schopny zobrazit vic nez obycejny snimek. Rezonance funguje na principu magnetu, takze nevydava zadny zareni... Tunely mohou mit oboje
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    a jaky je rozdil v ct a magneticky resonanci - takova blbost - ale koukam na nejaky serial chirurgove a pri ct, taky jeodu tim tunelem:)?
    KAISERIN
    KAISERIN --- ---
    ACIDQA: a taky retizky, prstynky, kochlearni implantat nebo kardiostimulator :)Jak je tam ten magnet, tak by to z cloveka doslova vytrhl.:)


    HARIBOKACHNA: jak jsem psala, moc casto se to nedela, ale jestli tam je nejaky podezreni, tak se tim nic nezkazi...za chvili je to hotovy, nelezi se tam hodinu, akorat to bruci jako pracka asi :) Ani to nevydava nejaky zareni nebo tak neco, takze i po tehle strance je to nezatezove.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    HARIBOKACHNA: Na magnetický rezonanci jsem byla nedávno kvůli kolenům a je to normálně tunel, kam tě zasunou, nějakou dobu koukáš do blba, ale nic necítíš. Pak mi doktor ukazoval snímky, kterým jsem samo moc nerozuměla a vysvětloval mi, co je v tom koleni špatně....
    Nejhorší pro mě bylo, když řekl, že se nemám hýbat a chvilku polykat, okamžitě mě začalo všechno svědit a potřebovala jsem s sebou šít :)
    Jo, a nesmíš mít piercing! :))
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    jo presne to chteji delat - magnetickou resonanci - myslela jsem, ze je to stejny, nebo podobny jako ct. diky za info
    KAISERIN
    KAISERIN --- ---
    HARIBOKACHNA: tak jsem se dnes ptala (byli jsme na mamo ambulanci). Pokud sono ani mamo nic nepoznaly, tak ct taky nic noveho neodhali a nador tam s nejvetsi pravdepodobnosti neni. Pripadne se dela rezonance...
    KAISERIN
    KAISERIN --- ---
    ACIDQA: ale tak to je jina oblast, u toho prsu je to prece jen trochu jinak postavene...nerikam, ze ct ukaze vsude vsechno, protoze to neni urcite pravda.
    HARIBOKACHNA: jo, to se stat muze, to ani vetsinou zeny s mensimi nadory (at uz zhoubnymi nebo nezboubnymi nemaji)...

    ACIDQA: tak drzim palce, bohuzel zrovna na bulovce asi maji vetsi procento "neposlusnych" pacientu, co jim treba naschval neji, chodi na chemo a stejne pijou atd. Tak proto to mozna trochu zanedbali, tim je nechci omlouvat, ale jen trosicku zlepsit nazor na "zle biloplastniky":). Jinak je super, ze to tatka snasi dobre, to i psychicky pomuze, ne?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    LENDULIK: Děkuji za podporu. Radši se na všechno ptáme více lidí :)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    FIFI: Taťka si po první chemo poručil knedlo-vepřo-zelo, teď ve čtvrtek dostane šestou a zatím byl vždycky v pohodě, nezvracel a jíst mohl.
    Problém byl až když dostal zánět v puse a krku a už měl spálený jícen i krk....

    Věděli jsme hned od začátku, že bude muset mít sondu, nikdo ale nevěděl, že mu ji nebudou moct dát.
    Jak má teď tu sondu do krku, tak už je zase docela fit....

    Jsem spíš zvědavá na další "blok" léčby, kdy už nebude mít žádné ozařování, ale jednou do měsíce pět dní za sebou jenom chemo... Snad to zvládne stejně dobře jako teď...

    Jinak laik to nejspíš neví, my jsme ale v kontaktu s hodně doktory , mám načteno, co šlo, takže byl spíš problém "přinutit" sestru, aby tu kapačku dostal :/
    Teď už jí zase nepotřebuje...
    FIFI
    FIFI --- ---
    ACIDQA: moje mamka po chemu nemohla vůbec jíst, dělalo se jí strašně zle. Až při třetí nebo jaké chemo!! napadlo jednu sestru, že by jí mohli dát výživy do kapačky, šla to domluvit s dr., ta to schválila. Do té doby máma hladověla.
    Copak laik ví, že se výživa dává do kapačky?
    Mamka si prostě vždycky řekla: Musím to nějak vydržet, bude líp. Ne, výživa v kapačce ji nenapadla, ani nás nenapadla :-(
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    drzim moc palce!! zazili jsme tohle samy se sestrama.... hlavne at vas to nestresuje a furt vsechno kontrolujte.... neverte nikomu kdo ma bilej plast. :)

    Drzim palce moc moc moc a pak hned ven a na slunicko na nejaky endorfiny!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    kupily
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Nicméně přidám naší zkušenost. Taťka je v předposledním týdnu léčby, včera mu ošetřující lékař říkal, že fyzicky i psychicky vypadá jak po 2 týdnech léčby.

    Bohužel se konala jedna velká nepříjemnost minulý týden, kdy jsme na Bulovce museli udělat velký boro, ale od tý doby je klid. Taťka měl dostat sondu do žaludku, kterou mu dát nemohli, prootže má nějak opačně uložený orgány. Bohužel si nikdo z personálu nemocnice nevšiml, že nejí, nepolyká a nemůže říct ani slovo, protože má spálený krk a jícen.
    Dostal se do stavu, kdy i pro laika byl na první pohled dehydratovaný a neudržel se na nohách. Sestřičky mu i nadále kupili mlíko a Nutridrinky na stole a na jeho vzkazy, že jíst nemůže nijak nereagovaly. Pak nám sestra řekla, že za to nemůže, že nejí.
    Na prvním kontrolním CT mu neřekli ani žbla, takže nás to všechny vyděsilo, že se to určitě ubírá špatným směrem, takže jsme volali našemu známému ORl lékaři, který taťkovi ten nádor objevil a ten nám vysvětlil, že výsledky neřekli jen proto, že jeho ošetřující lékař je na horách a zprávu si vyhodnocuje on sám. Taky ten náš známý hned druhý den volal na Bulovku, nechal si tu zprávu přeposlat, aby nám řek´, co se děje a díky němu taťka dostal kapačku aby nebyl dehydratovaný a antibiotika na zánět v krku, který se mu udělal. Na víkend byl doma a chodil na kapačky díky tomu známému v MB.

    Na vizitě se pak o 4 dny zjistilo, že si nikdo nevšiml, že nemá sondu v žaludku a mysleli, že nejí jen tak z plezíru.

    Takže teď dostal sondu nosem, krmíme ho žanetou a snaží se alespoň trochu pít. Začal zase mluvit a vypadá jako vždycky.
    Ještě pořád váží o 4 kg víc než obvykle a léčbu snáší na výbornou. Tak ještě necelé dva týdny a pak už bude doma (i když teď ho ráno vozíme na ozařování a jednou týdně na chemku, jinak ho máme taky doma - pokoj si ale radši dál platí)...

    Držte palce...ještě je toho před námi moc...
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    KAISERIN: Mno, třeba taťkovi dělali CT dvakrát a nic nenašli a ještě ho ubezpečovali, že nemá mít strach, že krev i CT v pohodě, že nejspíš bude mít chronický zánět mandlí ....
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    takze clovek muze mit ten nador klidne 6 mesicu, bez symptomu nevolnosti, hubnuti atd.? diky za info...
    KAISERIN
    KAISERIN --- ---
    HARIBOKACHNA: no, nekdy to muze i stagnovat, jestli je to nejaky benigni, ct to proveri asi nejlip:)
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    mamo nebylo jen sono a biopsie ... ale zase kdyz podezreni vzniklo pred rekneme 6 mesici, tak je nesmysl, ze by to malinke se nijak nerozrostlo a neprojevilo dal prece...diky kaiserin:]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam