• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    STRACCATELA
    STRACCATELA --- ---
    PTACOPYSK: jo přesně tak.. neřikam že to mamku zachranilo - samotny aloe - podpurna lecba je presny.. proste aloe + bezna lecba, asi sem to blbe psala, nevim, od zacatku sem ale psala že mamka chodila i na chemoterapii.. tak to z toho snad vyslo..

    jinak v placebo verim, ale ne teda u svy mamky :D to zacla brat jen tak aby sme ji s tatkou dali uz pokoj.. :)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    STRACCATELA: neříkám, že lžeš, jen si myslím, že z úst lékaře by bylo přinejmenším odvážné přímo tvrdit, že aloe dokáže rakovinu zaobalit a nepustit dál, když účinky aloe na rakovinu se žádné neprokázaly; pochopila bych, kdyby řekl, že aloe může pacient brát současně s běžnou léčbou jako léčbu podpůrnou ... a ten článek mi prostě přijde zavádějící, pokud si ho laik přečte jen zběžně, může to pochopit tak, že aloe někoho zachránila před rakovinou, i když ji dotyčný neměl
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    STRACCATELA: radši než aby udělali někomu "kšeft" tak umřou

    ono je to spis tak, ze kdyz uz mam umrit, tak u toho nemusim jeste nekomu delat vola

    ty desitky zazracnych pripravku uplne zjevne jen vice ci mene drze parazitujou na obrovskym zoufalstvi a bezmoci nevylecitelne nemocnejch a jejich pribuznejch... pokud nekomu placebo pomuze, tak fajn, ma stesti (?), ze je schopen v neco tak moc verit aby se to stalo, byt treba jen na chvili, ale doporucovani "zazraku" dal takovymhle zpusobem mi prijde vrcholne neeticke
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    STRACCATELA: no prave, jestli ji to dela dobre, tak je to prece super.

    a vira tva, te uzdravi. A tomu ja fakt verim moc...

    ACIDQA: jojo. ono treba u tatky sedel doktor s hlavou v rukach a rika ja fakt prisaham, ze tohle melo byt v poradku, ja jsem to udelal uplne 100% ty vysledky byly vporadku, a po pul roce ma krk plnej nadoru. to neni vubec normalni. ja to nechapu....
    a pak rekl... rakovina to je nemoc mimo nasi sferu... tam to ovlivnuje neco co nejsme schopni pochopit...
    a za to jsme mu vdecna, me to tak nejak smirilo....
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---

    STRACCATELA: ale vždyť já nepíšu, že jsi napsala "aloe vyléčí rakovinu"... bylo to v uvozovkách a v závorce dopsáno, že záměrně přeháním... Každopádně si myslím, že kdyby to bylo tak jednoduché jako: látky z aloe ten nador jakoby zaobalí a nepustí ho aby se siril.. , tak se můžeme všichni rakovině akorát smát.... a tvoje poznámka, že lidé jsou hrozně hloupí taky nevyzněla moc dobře. Lidé primárně zase tak moc hloupí nejsou...
    STRACCATELA
    STRACCATELA --- ---
    PTACOPYSK: takže pochybuješ o tom, že sem píšu to, co mi bylo řečeno.. takže ze mě děláš lhářku. já nestuduju medicínu a takhle mi to skutečně bylo řečeno. chtěla jsem sem jen přispět svou zkušeností se všim všudy. tak pardon. a jinak díky za držení palců

    ACIDQA: ja taky nepsala že ji to vylečí, ale - hledam vyraz - zklidní(?) uvede do klidovýho stadia..

    jinak v placebo samozrejme taky verim - i v opačný - pamatuju si jak se mi tolik nechtelo do skoly az sem z toho dostala anginu :D - ale dulezitej je konecnej vysledek..
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    LENDULIK: Nejsem alternativní člověk, ale jsem také přesvědčená, že rakovina je nemoc duše... I když budu do značné míry ovlivněna tím, co studuji, tak jsem si jistá, že psychika, víra, psychosomatika.... jsou v této (i jiných nemocích) "to" z nejdůležitějších...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ACIDQA: no ono dost alternativnich lidi si mysli, ze rakovina nema ani tak puvod v tele jako v dusi.... a ja nevim.... docela tomu verim.
    Muj tatka se strasne rakoviny celej zivot bal... a taky chtel celej zivot zit jinak nez zil, vypadnout, byt jinde,.... ated je...

    JE TO MUJ OSOBNI NAZOR! probuh.... ale i lekari pokud s pacientem hovori zduraznuji ze psychika je to hlavni.....
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ... a jen ještě dodám, že i léčitel (kterého já si neskutečně vážím a považuji ho za člověka s opravdovým darem od Boha) sám říkal, že všechno, co dělá, by mělo být podpořeno klasickou léčbou... stejně jako nám to řekl i bylinkář, který taťkovi míchal různé čaje a vyráběl tinktury (vše jsme vždy konzultovali s doktory... naštěstí pro nás jich máme hodně jako rodinných přátel, Na Bulovce by se s námi nikdo nebavil).... nikdy nám nikdo neřekl "tohle zapouzdří buňky", "tohle vyléčí rakovinu"...
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Tatínek měl taky rakovinu nosohltanu... kromě klasické léčby (radio, chemo...) měl/a má mnoho dalších podpůrných přípravků (přes Wobenzym, Ovosan, Noni až po zmiňované Aloe, které nakonec užívat ani nemohl, protože ho ve všech formách, co jsme ho měli, pálilo)... osobně si myslím, že ze všeho nejvíce mu pomohla psychická podpora, kterou měl. To, že až na nezbytné výjimky nebyl v nemocnici, že byl s námi. Že se o něj staral báječný léčitel apod.

    Nezatracovala bych alternativní způsoby léčby, ale byla bych skutečně opatrná v tom někde napsat: "aloe vyléčí rakovinu/marihuana vyléčí rakovinu" apod. (záměrně přeháním, ale doufám, že je z toho zřejmé, co jsem tím chtěla říct)...

    Držím Vám všem palce... a nepřestávám je držet ani taťkovi, i když se už pár měsíců zdá, že je vše ve svém starém dobrém pořádku....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    STRACCATELA: dovolila bych si pochybovat, že nějaký doktor tvrdil, že aloe zapouzdří nádor, aby se nemohl dále šířit .... ale jinak vám držím palce
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    a jinak souhlas s Cornelou, je to placebo ... pokud má někdo pocit, že mu to pomáhá, proč ne, pokud se nevykašle na normální léčbu .... to, že se někdo zlepší pří současném užívání nějakého přípravku ještě neznamená, že to je díky tomu .... ale neublíží to no ...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    STRACCATELA: počtení hezký, nějaká slečna zvládla atypickou pneumonii při ATB terapii "jen díky tomu, že měla Aloe vera gel" .... jak to souvísí s rakovinou???
    STRACCATELA
    STRACCATELA --- ---
    CORNELA: upřímně? nemyslim.. na to si českej narod ještě nějakou dobu počká.. :-D a víš proč? protože lidi jsou hrozně hloupí, -jde o způsob distribuce tohodle výrobku.. radši než aby udělali někomu "kšeft" tak umřou.. vim to - taky jsem takova byla.. upřímně se nám do toho s mamkou nechtělo, protože nám to nabídla zrovna sestra.. řikaly jsme si "jo ta na nas chce udělat akorat kšeft.."

    pošlu vám ještě něco k počtení.. :)


    aloe.zip (10415502 B)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    STRACCATELA: super. :-)
    STRACCATELA
    STRACCATELA --- ---
    LENDULIK: jo na tom sme byli nekdy ted po novym roce a dobrý..
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    STRACCATELA: no ono chemo je zalozeny na tom, ze ty rakovinovy bunky se regenerujou o neco pomaleji nez ty zdravy. takze jde o to najit rovnovahu mezi tim zabit rakovinu a nezabit pacienta, ze....

    A co s tim dela to aloe to fakt netusim...

    Nicmene byli jste na tom PET? doporucuju, odhali i zacinajici meta. U nas slo o to, ze rok jsme s chemem cekali protoze to "vypadalo" dobre.... PET by odhalilo metastaze hned.... to PET si vynutte, jen tak pro jistotu a pro vsechny informace.

    STRACCATELA
    STRACCATELA --- ---
    LENDULIK: no ja nevim, sestra me upozornovala, že se stav muže (ale nemusí) zpočátku zhoršit..
    kolik toho tatík pil? podle mě - logicky - aby se nador siril kvuli jakymukoliv prirodnimu produktu, je naprostej nesmysl..

    CORNELA: myslet a nic nevěd je to samý ;)
    nám to bylo od lékařů (našich, ne těch firemních, dávali nám kontakt na naky jejich doktory) vysvetleno jednoduse.. chemka ničí jak rakovyný bunky tak i ty zdravý, aloe je jen regeneruje, čímž napomáhá aby se tělo dokázalo z chemky vzpamatovat. když chemka nador zlikviduje, malokdy uplne, hrozí, že se muže kdykoliv nador rozsirit.. a proto nam rekli at to pije dál, protože látky z aloe ten nador jakoby zaobalí a nepustí ho aby se siril.. no kazdopadne to pozname v pristích letech.. :) ja tomu verim po zkusenosti co máme.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    STRACCATELA: vidis... a memu tatinkovi se po tom aloe prave rozjely metastaze....

    drzim moc moc palce! ¨:-)
    Byli jste na PET??
    STRACCATELA
    STRACCATELA --- ---
    ahoj všem, ráda bych se s Vámi podělila o story z naší rodiny..

    mojí mamce cca před rokem a něco našli rakovinu nosohltanu. tak začla léčba. opravdu šílený - chemoterapie jí naprosto zničila..
    nikdy jsem si nedokázala představit co to s člověkem může udělat..

    má nevlastní sestra nám nabídla nějaký aloe vera gel, s tím, že jí to určitě posílí imunitu, a že lépe zvládne léčbu chemoterapií.. mamka ale odmítla, že to nepotřebuje.. a pak jí doktoři chemoterapi zakázali protože měla špatné výsledky a že by dalsí chemku nezvladla.. už měla umělý vývod v břiše, kterým měla příjimat potravu..
    nakonec dala na sestru a začala si to do ampule se stravou míchat. po TŘECH dnech co to pila šla zase na testy a neuvěřitelně se jí zlepšil krevní obraz a doktoři zas dovolili chemoterapii..
    doktori nam doporucili aloe uzivat i nadále, stravu už jí normálně.. vypadá jako naprosto zdravý člověk.. žadne problemy nema.. :)
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    mate nekdo dalsi zkusenosti s Vilcacora?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam