• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: A co ty a svinska nemoc? :-)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    jo a skoro bych zapomnel - pani Clarkova umrela vloni - na rakovinu
    this is karma, bitch!

    nezda se ovsem, kupodivu, ze by to prodejce jejiho vseleciciho pristroje nejak omezilo, marne googlim jak to vysvetluji...
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    vidim jsem minul plodnou debatu co jsem moc nechodil na Nyx, kazdopadne na ty slavny strance Zapperu prodavaji i dalsi podobny kraviny jako koloidni stribro, takze snad ani neni treba nad tim premyslet, ne? to neni alternativni medicina - to je proste podvod

    kdo to nepozna selskym rozumem, muze se zamerit na standardni vykriky jako "neni zdravotnicky prostredek" (protoze jinak by museli prokazat funkcnost), priklady stastnych uzivatelu jako vystrizene z reklamy na stroje na hubnuti, apod., pripadne si vygooglit nejaka obzvlaste pripitomela tvrzeni genialni vynalezkyne pani Clarkove

    funguje to proste asi zhruba presne stejne, jako poprosit Harryho Pottera v kine o kouzlo
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    pro lenndulika apod.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    The DCA Site - Updating You on DCA and Cancer - Dichloroacetic acid and Dichloroacetate
    http://www.thedcasite.com/
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    nemate nekdo zkusenosti s tranplantaci ledviny? Cetl jsem ze v pripade metastazi se neprovadi, ale kdyby byla napadena jen ta zbyvajici ledvina, ktera by se pri nejhorsim musela taky odstranit, prichazi to v uvahu?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    DSTEPZ: no ano rikam ze to je individualni. je to muj nazor. Jestli ti mam vyjmenovat co co zpusobuje, tak si to rovnou budu psat na prihlasku na nobelovu cenu.....
    DOBINKA
    DOBINKA --- ---
    nemuzete toho nechat uz te diskuse, prosim?
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    LENDULIK: takže ty tvrdíš, že krom rakoviny děložního čípku, kterou "údajně" způsobuje virus (coz prý bylo dokázáno, jak tvrdíš) existuje spousta dalších původců rakovin? Já mám za to, že například u rakoviny žaludku se hodně debatovalo o helikobakteru, u rakoviny střev Bacteroides fragilis. Co dál? A opravdu chápu, že průběh nemoci je u každého individuální. Na druhou stranu mam pocit, že se v drtivé většině léčí spíše symptomy než původ.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    DSTEPZ: nepsala jsem ze je to blbost, ale ze jako vselek na vsechny rekoviny to blbost podle me je. A to jsem si precetla jen tvoje odkazy.

    uz jen proto, ze kazda ta nemoc je uplne jina a indivitualni!
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    DSTEPZ: špatnej postup to byl, že by to by mohla být rakovina plic jsem si spočítala i já, ne tak paní hogo fogo docentka, ovšem člověk je bezmocnej, školy nemá, že jo. To jsem spíš napsala k tomu, že dodnes rakovinu nepoznaj.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    aprorp tuhle diskuzi jsem zacal s tim, zda mate nekdo zkusenosti ohledne zapperu, ackoli lendulik tvrdil, ze o tom nic nevi, druhy den prispecha s tvrzenim, ze je to hloupost a ze nic takovyho neexistuje + dalsi podobne nepodlozene reakce: Je to jen zvedavost, nechtel sem aby tu vzniklo tohle.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    MARKYSHA: tvý ztráty je mi líto, z mýho okolí podlehli rakovině dva lidé. Podlehli v době, kdy se o alternativmí léčbě ještě nemluvilo a probůh, ještě tak mluvit tou dobou o nějaké farmaceutické konspiraci. Všichni poslušně zobali prášky, výživa na bodě nula atp atp atp. Zároveň tady tvrdíš, že tvé matce nasadily antibiotika, což byl zřejmě špatný postup, to tě nazaráží? Nejsem chytrej na internetu, snažím se hledat alternativy, prášky neberu, měl sem před rokem zasranou lymfu takovým způsobem, že bych to nikomu z vás- těžkej zánět potních žláz - hidradentitida. Nepomahali mi antibiotika, balzamy vsinevsky trochu ale nelepsilo se to - mel sem jit pod kudlu - respektive to byla prvni vec, se kterou na me chirurg nabehl. Pmomohl nakonec klid a potery z koloidu, ktery mi matka nechavala vyrabet na zakazku. Budiz, zase zazrak.
    Na lendulika reagovat nebudu, ta si na ten svuj zazrak precejenom radeji pocka
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARKYSHA: vidis, tatovi antibiotika v posledni fazi dat odmitli (kvuli neperspektive) a jeho ORL zase tvrdil, ze tim ho tak o mesic pripravili......
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    LENDULIK: přesně, mámu léčeli tři měsíce antibiotiky...čímž jí podle mě připravili tak minimálně o půl roku života
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: prave... kdyby to bylo 1+1 = 2... ja mam respekt k doktorum a smekam pred nima. U me je uplne fuk, kdyz prodelam v praci kalhoty, ale oni, kdyz pusti clovek s tim, ze to neni rak domu.... nedivim se ze jedou na jistotu,....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARKYSHA: kde to mam podepsat!
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    DSTEPZ: za prvý, je důležitý co měla za rakovinu, za druhé je těžký léčit touhle dietou někoho, kdo váží 45 kg, jako třeba moje maminka, která vyzkoušela výtažek z konopí, pila petrolej, pila vlastní moč, zkoušela nějakej další preparát, tak se mi nedivi, že jsem čecháčkovskej nihilista....až nějakou takovou zkušenost opravdu zažiješ na vlastní kůži či na kůži svých blízkých a ne jenom z doslechu, kdy máš strach, že když tomu blízkýmu řekneš, ať odmítne chemku, že ho budeš mít na svědomí, tak přijď a budeme se o něčem bavit..
    zatím si můžeš být chytrej jenom na Internetu...
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    PTACOPYSK: no..:)
    co se týče toho zapperu, máš to teda nějak podložený, někoho kdo to OPRAVDU zkoušel? Kdyžtak pošta
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    DSTEPZ: bohužel, někdy se nepodaří zjistit ani primární ložisko nádoru. Ale řekla bych, že jsme dál, než před 70 lety.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    PTACOPYSK: docela zvláštní tvrdit po 70 letech výzkumu rakoviny, že se nedaří ani základní vyšetření:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam