• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    LUCIANA: no uprime.... ja bych na tonemela cekat a pozorovat.... s metastazema je to konecna....
    LUCIANA
    LUCIANA --- ---
    stacilo by treba jen pozorovani, pripadne min davek kdyz uz
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LUCIANA: z ceho soudis, ze se v CR pacianti zbytecne posilaji na chemo?
    WANAH
    WANAH --- ---
    LUCIANA: resp. nějaké info je vždy vítáno.
    WANAH
    WANAH --- ---
    LUCIANA: a jak bys to řešila ty?
    LUCIANA
    LUCIANA --- ---
    tak jsem si precetla tohle http://sport.idnes.cz/badmintonista-koukal-rakovina-je-dalsi-souper-ktereho-musim-porazit-1jl-/sporty.asp?c=A101109_213224_sporty_ald a kdyby to nekoho potkalo, tak davejte bacha, v cr posilaj kluky automaticky na chemoterapii, i kdyz to neni vzdycky nutny, samo nevim detaily, ale pokud to byl pripad i tohohle typka, tak je mi ho fakt lito
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    bulvarek jo))
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: presne... nikdo nevi
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    CORNELA: co já vím...mně to s tou rakovinou přijde, že to je kdo z koho, jestli člověka zabije chemka nebo nádor a oba dva toho člověka vyžírají, tak mi přišlo logický, že asi umře dřív ten člověk, který měl podváhu už předtím, zase na druhou stranu obézní už mají problémy s dýcháním i bez rakoviny..
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    EVILMIND: no jedna ženská, co měla stejně rakovinu plic ve stejným stádiu jako moje 40-kilová maminka, ale měla přes sto kilo, stále ještě žije a už je to osm let.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    třeba jo :-), pak si můžete s Lendulíkem vesele předhánět v závěrech
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    DSTEPZ: to je teda divny, ja treba maso miluju, a nechutenstvim netrpim, naopak me muj onkolog pravidelne nadava, ze furt tloustnu... nakonec mozna na rakovinu vyzraju a umru radsi na obesitu... :-)
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    a pak jeste jedna vesela prihoda z prace od kolegyne, znamemu jeji dcery pred cca mesicem diagnostikovali nador na ledvine/dlazdicovej karcinom. Po druhy biopsii najednou karcinom zmizel:) Nakonec teda pujde na jen naoperaci zlucniku, do kteryho to "udajne" metastazovalo, ale zvalstni zase, jak takhle muze rakovina z niceho nic zmizet.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    dva my sousedi na me mavaji z onoho sveta plus jednu prezivsi maminku, o které jsem mluvil už dříve. Kolik, ty, Lendulinko
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    DSTEPZ: prosimte a ty mas nejakou osobni zkusenost s onkologickym pacientem?
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    no ne, téměř v každý sofistikovanější onkologický dieté je doporučeno omezit přísun živočisnejch bílkovin na minimum a naopak zvyšovat příjem potravin s přirozeně vysokou nutriční hodnotou, samozřejmě v závislosti na druhu obtíží. Při rakovině tlustýho střeva do sebe nebudu cpát luštěniny, že ano. Pokud máš nějaké znalosti o výživě, tak jistě víš, jak jaká zátěž je pro oslabený iminutní systém/metabolismus zpracovat maso/mléčné výrobky. Nehleďě na to, že drtivá většina onkologických pacientů trpí nechutenstvím, odporem zejména k masu.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    DSTEPZ: co je na tom smesneho? ty prijimas bilkoviny fotosyntezou?
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    DSTEPZ: i když problém s dietou a onkologickými pacinety je ten, že ti umřou hlady, když vážej 40 kg...
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    DSTEPZ:zkoušeli jsme to tak, jak se má...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam