• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARKYSHA: je to sileny... a nemocny nemuze byt dele nez rok na neschopence pak musi bud do prace nebo na invalidni duchod.... a ten muzes vyrizovat az po roce a pak nanej cekas klidne dalsi pulrok.... a zer travu do te doby....
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    LENDULIK: právě že ne, protože tam je to rozepsaný na 100 g prášku, ale dává se tam dvakrát denně 8-10 lžice na hrneček, což je dle mého názoru méně než celá flaštička toho nutridrinku, ale určo lepší než nic.
    LENDULIK: no a pak taky dostane hovno, pokud toho člověka předtím u sebe neměl půl roku doma ve společné domácnosti.....
    CORNELA: trochu mi to závání tím, aby na ní ten brácha měl vliv kvůli nějakým dědictví ne? proč by to jinak dělal.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: jo no ja myslela mobilni hospic co by jezdil k vam domu, ale to vyzaduje nekoho 24 hodin doma....

    stejne nechapu, ze paragraf na osetrovani clena rodiny ma clovek jen na 1 mesic... a pak musi 3 dny do prace.... to vymyslel taky nejaky ychtyl....


    CORNELA : tak to se k ni asi i hezky chovali.... a ted buh vi co?....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: hele a vzit si babicku domu? s pomoci treba mobilniho hospice? ja teda vim, ze je to strasliva zordpovednost a strasne narocna vec, ale i na LDN nebo kde ted lezi nebude moct byt dele nez 3 mesice...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: podle me jsou obe na 100 ml..


    CORNELA: to je sileny... asi nejaky zachve spatneho svedomi....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARKYSHA: no ja tomu teda moc nerozumim, ale
    nutridrink ma

    Energetická hodnota kcal 240
    Bílkoviny (16 En %) g 9,6
    Sacharidy (49 En %) g 29,68
    Tuky (35 En %) g 9,28

    Gravimilk -
    Energetická hodnota 1827 kJ/ 434 kcal
    Bílkoviny 20 g
    Sacharidy 57 g
    Tuky 14 g

    tak mi prijde, že to mliko je vyzivnejsi, ale mozna to blbe chapu...

    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    LENDULIK: no ale to má podle mě menší kalorickou hodnotu než nutridrink
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: hele my jsme kupovali tohle http://www.eod.cz/lekarna/deti-a-maminky/detska-vyziva/mleka/pro-tehotne-a-kojici-matky

    slozenim to je hrozne podobny nutridrinkum a stoji to desetinu a hlavne to muzes michat do jidla - my jsme to michali do jogurtu a pak i treba do rozmifovanych jahod, pomerance, bananu a tak...

    s tim ostatnim moc neporadim..
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: Nutridrink se dá koupit volně, ale pokud to má hradit pojišťovna, tak mám pocit, že to má preskripční omezení ...
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    CORNELA: konzistence mi přišla tochu jako jogurtový nápoj, ale s tou chutí to nebylo tak hrozný, aspoň u mamky, ale ta pila nejraději ten bez chuti.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: mno, Nutridrink chutná málokomu (i když jsem zažila pacienty, co jim to chutnalo), ale vyrábí se více příchutí, tak se dá vyzkoušet, která je nejlepší, některým pacientům chutná např. jen čokoládová (ta je podle mé malé statistiky nejoblíbenější), mně nechutná ani jedna :-/ ... dávkuje se většinou 2-3x denně, u diabetiků se dává místo Nutridrinku Diasip; pro lidi co to neupijou se vyrábí ještě Nutridrink compact, což je stejný množství živin v menším objemu; Nutridrink ale může v nemocnici proplácet normálně pojišťovna, otázka ale je, jestli jí to budou chtít napsat ... jsou nějaký známky malnutrice, event. i laboratorní (prealbumin, celková bílkovina, albumin)? S tím ostatním poradit neumím, o těhle věcech mají přehled spíš sestřičky ... no a další věc, asi to bude od zdravotníka znít hodně blbě, ale někdy to je bohužel realita - k o něco lepší péči o pacienta může přispět i to, že sestřičkám při návštěvě občas přinesu nějaký kafe, čokoládu atd. .....
    DOBINKA
    DOBINKA --- ---
    CORNELA: :( taky moc lito. uprimnou soustrast.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    CORNELA: :-( to je mi moc líto
    XDEANNY
    XDEANNY --- ---
    DSTEPZ: někdo/někdy publikoval článek... to ty máš rád vid...

    btw. už 34týdnů čekám na nějaký ty matariály ohledně vlivu chlamydie na genetickou informaci a následně plod...

    Pane odborníku přes všechno...

    sry za OT.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    a rozhodně tu nechci rozjíždět diskuzu plnou doměnek a dohadů, ten názor jsem vložil čistě spekulativně. Spíš mě zajíma váš pohled na ten dokument
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    unikaj ti souvislosti - Před časem někdo publikoval někde článek o rakovině

    každopádně si počkám na nějakej ten ověřenej hebrejskej svitek, aby to nedopadlo jako s biblí:)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    jaky netvrdim? jasne jsi napsal - Na druhou stranu st, egypt, řím, mezopotámie - národy, kde po tomhle onemocnění není ani zmínky.

    a to je proste lez, aby sis ji sam vyvratil, na to ti staci tak 5 minut googleni na tema historie a rakovina
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    EVILMIND: ja nic takovyho netvrdim a pokud tvrdis opak ty, tak to alespon podloz
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    no jasne, staroveky narody vubec neznaly rakovinu... hele, nemuzes si upravovat historii, aby zrovna vyhovovala tvym teoriim, je to pak desne pruhledny :)

    Dokonce i to jmeno, co pouzivame dodnes, ji dal Hippocrates, v starovekem Recku byla rakovina bezne znama, i kdyz si mysleli, ze je zpusobena nerovnovahou ctyr telnich tekutin, tj. podobny blaboly jako dnesni lecitele.
    Z Egypta se pak dochovaly papyrusy, popisujici hnedle nekolik druhu rakoviny prsou, nicmene lecbu meli na vsechny stejnou, vypalovani... Podkozni tumory vyrezavali. A dokazali rozlisit to, cemu dneska rikame maligni a beligni.

    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    DSTEPZ: některý viry, jako třeba HPV nebo EB patří mezity "zevní vlivy" a patří to mezi obecně přijímanej názor
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam