• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    WANAH: no spise nez genetickeh zateze zbavit se te ostatni co nas ohrozuji...stres, odpadky, jidlo (takze odpadky...)

    to ano..
    WANAH
    WANAH --- ---
    LENDULIK: Jedna věc je umožnit postiženému jedinci nepodlehnout onemocnění a druhá zbavit se genetické zátěže v lidstvu. Ten citát vidím jako cestu k tomu druhému...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    nevim.... nemyslim si ze lze zvratit takto sebedestruktivni proces tela pouze vuli a přírodou....

    v sestnactem stoleti myslim neznali autoimunitni poruchy typu Cron a pod... na to to plati stejne.....
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    Dovolím si vložit jeden citát, který jsem našel u jedné alternativní léčebné metody a moc se mi líbí.
    "Léčit nádory řezáním, pálením a jiným podobným mučením by mělo by být zakázáno a tvrdě trestáno. Ta nemoc vznikla od přírody a vyléčí ji opět jen příroda, ne mučící lékaři." Paracelsus, cca 1530 n.l. "
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    MARKYSHA:
    no my jsme vedeli tatinek umira 3 mesice a .. ani kdyz doktor rekl prijedte se rozloucit tak jsem mu neverila...

    nejsme na zadnou s tech veci pripraveny.

    mame manualy na pohromy, mame zkusenosti z valky, ale nikdo ti nerekne co bude, kdyz bude clovek nemocnej. A smrtelne nemocnej? to neexistuje...

    ted jsem poslouchala nejaky podcast s pani z cesty domu a volali ji tam posluchaci a porad ji rikali jak s tema staryma lidma a atak a ona porad riklala ze vetsina jejich klientu neni vubec stara. tohle vubec nejsme schopni chapat.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    BARUSSS:Ale třeba moje maminka byla ze staré škody a bez vlasů se cítila prostě trapně a v létě byla ta strašná horka, tak šáteček byl nejlepším řešením. Jinak co se týče chování lidí k onkologickým pacientům, moje mamča sama říkala, že reagují dost divně, ale nejčastěji se začnou stahovat, jako by to bylo nakažlivý. Ja sama jsem měla reakci, kdy mi po telefonu sdělila, že má nádor, hrozně divnou, řekla jsem na to hm a pak jsem začala překotně vykládat jakousi story o tom, že jsem zapomněla jezevčíka ve výtahu. Asi šok nebo co. a že mamka umřela jsem se dozvěděla opět po telefonu, umřela najednou doma, já šla zrovna nakoupit a manžel mi to volal, v první chvíli jsem si myslela, že si ze mě dělá legraci, radši bych byla schopna připustit, že má tak debilní humor, než to, že je to pravda...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BARUSSS: tak to jsi asi i jedna z mala "pacientu", kteri chteji predavat zkusenost...:-)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    na to tema jsem videl pekny tricko, tusim anglicky tam bylo neco jako:
    "jsem po ozarovani... a pokud tohle prectete, tak stojite prilis blizko"
    :-)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: hrozne tabuizovana... podle me je to pro lidi tak strasna horzba ze naprosto odmitaji ai pripustit, ze 10 lidi denne, ktery potkaji maji rakovinu... a kdyz jeste takhle "ocividne" maji rakovinu to uz nedavaji vubec.....

    a pak ty kecy, cim si to ty lidi zpusobili... no jo on kouril... ona urcite nechodila na prohlidky.... no on to zanedbal.....
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    ani ne tak nechutni, jako mi spis prislo, ze me lidi nejak jako... podvedome skrtli ze svych planu? a kazdej tejden se pak znami tvarili udivene, ze jsem nazivu, kdyz me potkali, a ty pohledy na hlavu (dohola jsem chodil uz predtim a zadny chemo jsem nemel)

    coz je pro me hlavni duvod nikde to moc nezminovat, ale svyho casu me to dost stvalo, myslim ze to vyplyva z toho, jak je obecne ve spolecnosti rakovina tabuizovana... nebo mozna smrt/umirani obecne, o neprijemnejch vecech proste lidi radsi nemluvej
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    tak myslim, ze vetsina lidi rozhodne nestoji o to aby vsichni okolo nej vedeli ze je nemocny.... lidi dokazou byt nechutni.. tvuj nazor je velka vyjimka....
    WANAH
    WANAH --- ---
    BARUSSS: Nezapomínej že ty vlasy plní taky ochranou funkci, nahodit bleskovku na přímé polední slunce je nerozum :).
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    RENDALF: tý jo, to je určitě dobrej počin, pro mamču jsem svýho času šátek sháněla, paruka je na prd, je v ní vedro.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    EVILMIND: diky, vyridim
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    pekny... mozna by tam jen mohla doplnit jeste rozmer toho satku (jak uz jsem davneji zjistil, hodne se prodava univerzalni velikost 60x60... a to je na nejakou rasu lidi s mini hlavickama)
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    treba nekomu pomuze moja-design.cz - satky
    kdyz byla segra bez vlasu, nemohla nikde zadny vyhovujici sehnat, tak je zacla delat sama
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: no a to je ono.... zbyva ji mozna 6 let a ty prozije v nemocnicich.....

    tohle fakt nesnasim....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    no tak tady je jedina samce a to je stezovat si na pani doktor. :) jinak ta prezirava bohorovnost nasich lekazi, z nich ne vsichni a ane ani vetsina jsou opravdu dobri ve sve praci neskonci.....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    predpokladam, ze ti ale stejne nebude verit :)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: ja si myslim, ze kazdej clovek ma znat pravdu o SVYM tele a SVYM stavu.

    Ti co ji nejsou schopni prijmout ji stejne k sobe nepusti, ale nerict to lidem pak jim bere pravo na vyrovnani se s tim stavem.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: AJAJ.... to chce ty vysledky... klasika, oni rikali a nikdo nevi jak to vlastne je......

    drzim palce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam