• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    TERRYNKA: ja jsem s nima primo nejednala, protoze jsem tyhle sluzby potrebovala na morave, ale konzultovala jsem s nima nekolokrat co delat a podle me jsou opravdu skveli. Chapou co chlovek chce a nechce, poradi kde sehnat kontakty, nebo jak s doktorama jednat aby clovek dostal co potrebuje a pritom s nima vysel v pohode.

    a myslim, ze v praze nikdo lepsi neni. Ale nemam konkretni zkusenost.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    Dobrý večer..
    Máte někdo zkušenost ohledně vašich blízkých se službami domácího hospicu Cesta domů?
    Díky za případné odpovědi, popřípadě tipy na něco jiného.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    pozn. 4x beacopp intenzifikovaný + 4x beacopp bazální :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    a máš nějaký komplikace?cos měla za chemii?(jestli se teda můžu zeptat).
    já mám totiž furt křeče do nohou a bolej mě snad všechny svaly.Každej den si něco natáhnu a to se celkem snažim hejbat.dokud nepřestaly působit prášky, tak jsem takový kompolikace vůbec neměl.tak nevim jak dlouho to ještě bude trvat.na kontrolu jdu až na konci září.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ok, dík.mi skončily v červnu
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    presne jak pise Barus
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    je tu někdo, kdo má za sebou salvičku nějaký chemky?jen by mě zajímalo jak dlouho cca trvá, než je to tělo nějak v pořádku po tom.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: hele kazdy ma co tam resit... je to spis takova forma osobniho rozvoje... nemusis tam chodit jen proto ze jsi trudomyslny :-)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    ja jako zadnou trudomyslnosti netrpim, jen me to tak zaujalo, ze by mi treba onkolog mohl dat na to poukaz, abych se ciste z morbidniho zajmu zadarmo podival, jak tyhle psycho veci maji fungovat... ;-) pristi kontrolu mam v listopadu tak se ho zeptam
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    pojistovna ten stacik hradi i psychoterapii... :)
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    BARUSSS: no ja chodila na horni Palatu do staciku tam me celkem dali dokupy
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: diagnozu, kterou hradi. Ja treba jsem mela pulku hrazenou, kdy jsem mela uz diaznostikovanou depresi.. a pulku ne - terapii po antidepresivech.

    ale i cena 200 je proste super...
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    LENDULIK: konecne nekde maji jasne psany ceny... co musis mit aby to hradila plne pojistovna?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BARUSSS: urcite doporucuju psychosomatika.cz. sama tam chodim. objednas se na vstupni schuzku a oni doporuci jestli potrebujes terapeuta, psychologa a jakou terapii. a oni tam delaji temer vse.
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    KOOTCHA: moje rec, pred kazdymi testy se tresu co tam zase bude...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    možná, že kdybyste tu rakovinu měli, tak tyhle píčoviny neřešíte :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LENDULIK: No to je dobre :-) Protoze tehle chytraku je kolem milirda a spis jen cekaj az to nekdo udela za ne aby mohli bejt v POHODE :-D
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    ABDULAH: v mem prispevku asi chybel smajlik pro ironii :)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ABDULAH: zajímavý, mě taky víc řešej ženský než chlapi :D Dělej si z jinakosti přednost;-)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MARKYSHA: Spatne se citim jen proto ze mi to okoli dava kazdy den a docela i zajimave na jevo ze jsem jinej :-D Hlavne zensky hehe :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    LENDULIK: Dobra teorie ... Ale praxe bejva jina ... pokud nejdes do podrobnosti typu ... Proc nemuzu najid lepsi praci? Jo tenkrat jsem mel jit na programatora misto na truhlare po tech je tedka hlad ... Pak ano vse je tvoje vina a za vse si muzes sam i za to ze jdes ulici a nekdo te zmlati kvuli 50ti korune ... Muzes si za to sam - ze se neumis ubranit atd ...

    Prakticky kdyz to tak vemes tak si za svechno muze clovek sam at je vyrounanej nebo ne :-) Vyrounanej si jen uvedomil ze si za to muze sam :-) A nevyrounanej dava vinu jinym ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam