• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    LENDULIK: díky díky. Hned jak nějak rozumně přiměju maminku, aby pochopila, jak na tom, je, je zkontaktuju. Nepotřebujeme tuhle službu hned, ale v průběhu pár měsíců to potřeba bude.
    Vždycky jsem ráda vyřizovala a zařizovala, ale nenapadlo mě, že takovéhle věci budu zařizovat takhle brzy. No, děkuji za reference, alespoň nějaké "dobré" zprávy.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    TERRYNKA: ja jsem s nima primo nejednala, protoze jsem tyhle sluzby potrebovala na morave, ale konzultovala jsem s nima nekolokrat co delat a podle me jsou opravdu skveli. Chapou co chlovek chce a nechce, poradi kde sehnat kontakty, nebo jak s doktorama jednat aby clovek dostal co potrebuje a pritom s nima vysel v pohode.

    a myslim, ze v praze nikdo lepsi neni. Ale nemam konkretni zkusenost.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    MARKYSHA: díky. Zkoumala jsem jejich web, líbilo se mi to, tak si s nimi domluvím nějakou schůzku
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    TERRYNKA: já jsem s nimi sice jenom předjednávala spolupráci pro domácí hospic, k realizaci už bohužel nedošlo, ale domluva s nimi byla bezvadná.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    MONJIE: budu potřebovat (ideálně) domácí hospic pro maminku, dostala jsem od jejího lékaře doporučení na Cestu domů.
    Díky za informaci, optám se :-)
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    zkus se zeptat MOLLY
    myslim ze tam pracuje. Ja pracuju domaci peci klasickou, driv jsem delala v Cervenem kostelci hosp.peci.
    TERRYNKA
    TERRYNKA --- ---
    Dobrý večer..
    Máte někdo zkušenost ohledně vašich blízkých se službami domácího hospicu Cesta domů?
    Díky za případné odpovědi, popřípadě tipy na něco jiného.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    pozn. 4x beacopp intenzifikovaný + 4x beacopp bazální :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    a máš nějaký komplikace?cos měla za chemii?(jestli se teda můžu zeptat).
    já mám totiž furt křeče do nohou a bolej mě snad všechny svaly.Každej den si něco natáhnu a to se celkem snažim hejbat.dokud nepřestaly působit prášky, tak jsem takový kompolikace vůbec neměl.tak nevim jak dlouho to ještě bude trvat.na kontrolu jdu až na konci září.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ok, dík.mi skončily v červnu
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    presne jak pise Barus
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    je tu někdo, kdo má za sebou salvičku nějaký chemky?jen by mě zajímalo jak dlouho cca trvá, než je to tělo nějak v pořádku po tom.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: hele kazdy ma co tam resit... je to spis takova forma osobniho rozvoje... nemusis tam chodit jen proto ze jsi trudomyslny :-)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    ja jako zadnou trudomyslnosti netrpim, jen me to tak zaujalo, ze by mi treba onkolog mohl dat na to poukaz, abych se ciste z morbidniho zajmu zadarmo podival, jak tyhle psycho veci maji fungovat... ;-) pristi kontrolu mam v listopadu tak se ho zeptam
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    pojistovna ten stacik hradi i psychoterapii... :)
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    BARUSSS: no ja chodila na horni Palatu do staciku tam me celkem dali dokupy
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    EVILMIND: diagnozu, kterou hradi. Ja treba jsem mela pulku hrazenou, kdy jsem mela uz diaznostikovanou depresi.. a pulku ne - terapii po antidepresivech.

    ale i cena 200 je proste super...
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    LENDULIK: konecne nekde maji jasne psany ceny... co musis mit aby to hradila plne pojistovna?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BARUSSS: urcite doporucuju psychosomatika.cz. sama tam chodim. objednas se na vstupni schuzku a oni doporuci jestli potrebujes terapeuta, psychologa a jakou terapii. a oni tam delaji temer vse.
    MONJIE
    MONJIE --- ---
    KOOTCHA: moje rec, pred kazdymi testy se tresu co tam zase bude...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    možná, že kdybyste tu rakovinu měli, tak tyhle píčoviny neřešíte :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam