• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    tak byl sem na dalším sonu i jiný radiološky a řekli mi , že to nádor není, ale že mám něják divně narostlou ledvinu a že je to prej běžný, no tak nevim. Nicméně cca 14 dni po vyjukání doktorem bylo hustejch. Ještě mám jít na další sono pro sichr. Takže v pohodě. Držim vám tu všem palce, ať to dopadne vám nebo vašim blízkým dobře, v případě, že ne, přeju sílu se s tím vyrovnat. JJ tahle zkušenost zatočí to prioritama, to je jasný.
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    CORNELA: spíš je to o přístupu, ale co, snad bude stačit, že sem 1,5 l kontrastky vypil. Zejtra uvidim co mi řeknou :)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: no s pristupem mz nikdy nedelame chybu a pokud tomu odborne neroyumite tak dete doprdele a necim jako empatii nebo nedej boze ohleduplnosti se nebudeme zdrzovat na to nemame cas me to vubec neprekvapuje....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    tim podstatnym je ze ho kvuli vlastn neschopnosti nechaji prodelat vysetreni, ktery pak bude neprukazny ale muze mu sakra zmenit zivot!

    co kdyz se do toho prida dalsi podelanej doktor, co zase moc neumi cist vysledky a poslouho treba zbytecne na chemo????

    taky se proste stane??

    sere me absence vlastni zodpovednosti v celym ceskym svete, ale ve zdravotnictvi mi to prijde extrem.....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    tak to uz mi prijde jako fakt dost, to je snad zakladni vec, jakoze nema na tele zadnou zilu kterou by mohla napichnout? to se snad uci v prvaku ne? vhapu ze muzou byt v populaci lidi co to nejde, ale predpokladam, ze KU13AR uz nekdy odber krve podstoupil jako my vsichni tak by predem vedel ze patri mezi tech 5 v cechach jehoz zily nejsou videt....
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CORNELA: jo? bych jim to priste rekl klidne, ale nechci trpet zbytecne za drzost... ;-)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Tak napichnuti zily to mi prijde ciste o skillu ty sestry, me rikaji skoro vzdycky, ze zadnou nevidej, a kam me normalne pichaj, ale vzdycky si nejak poradej... nektera je dobra tak napoprvy tam co neni nic videt, jina je slabsi tak treba na popaty :-), drsnosestry nerikaj nic a rovnou napichnou zapesti/hrbet ruky, kde to sice vic boli, ale tak jednou za pul roku to preziju...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: prosim?? nekdo holt zily nema?

    to je presne ten pristup... kdyz nejsou schopni najit zilu maji se omluvit a vysvetlit, seznamit te z moznostma a ne te servat (Za vlastni neschopnost) a nerict popel a nechat te bejt....

    tohle me fakt vzdycky prekvapi.....
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    CORNELA: jj řikali něco o cévnim katetru - to je asi ten centrál, uvidíme, když z toho nepůjde nic poznat, zařídim to protekčně přes rodinu jinde, každopádně v dnešní době je potřeba mít v rodině doktory,, a pak taky právníky :)
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    CORNELA: diagnoza nediagnoza, spíš mám pocit, že člověk je branej jako materiál, většina doktorů má takovou profesní deformaci, s tim nic nenaděláš. Hostinskej ti prodá pivo, doktor ti dá diagnozu, práce jako každá jiná. Citlivější přístup by byl asi na místě, ale doktor je taky jenom člověk. Po nějáký době ho dostane profesní cynismus.
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    LENDULIK: no nevim, obecně si myslim, že arogance je znakem českého zdravotnictví jako celku. Teď sem byl na CT a nebyli mi schopný do žil vpravit kontrastní látku, načeš doktor, řek ať du i tak, že stačí co sem vypil. Po CT mě skoro seřvala radiološka, že jí to nestačí a je to stejně neprůkazný. Mraky lidí, soukromý zařízení, scanovali jednoho za druhym, jak v kravíně...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BARUSSS: jojo to by bylo vubec nejlepsi :)
    ja stejne myslim, ze obcas je ta chvilkuva arogance stajne jen obrana proti tomu ze by chteli pomoct ale nemuzou... a sami nejlip vedi jak nejisty je vysledek i kdyby se pretrhli....
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    LENDULIK: ne já to spíš myslla, že by se doktoři - onkologové měli učit přístupu, jako psychologové..mnohdy onkologové berou své pacienty jen jako pracovní materiál.. Občas mi to tak na odděleních tak připadalo. Určitě musejí zachovat profesionalitu a nemůžou se hroutit z toho, když nějakému pacientovi zbývají 3měsíce života.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: jojo to je super. jen fakt nevim jak to probiha, protoze pochybuju ze v situaci pacienta by me napadlo zavolat si psychloga. Myslim ze i
    BARUSSS: myslela spis to, ze by oni meli u toho sdelovani diagnozy byt, a to myslim, ze se prave nedeje... ale urcite se tohle zlepsuje.....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: jojo chodi, ale je jich moc malo.... naposledy jsem slysela neco jako 30 v CR? ono je to pochopitelny... to musi byt jedna z nejhorsich situaci pro psychologa.... jde jen o krizovou situaci a tezko predstavit dlouhodobou praci s klientem uz jen proto jak malo jich je a i z povahy te diagnozy....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: kolik je psychologu na onko oddelenich v CR? navic diagnoza se sdeluje jeste predtim nez se dostanes na onkologii... na ORL, plicnim, neurologii a tm teda casto nebyvaji....
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    LENDULIK: to ej na jednu stranu pravdu.. 2 rozdílní lidé a jeden typ rakoviny... každý z toho vzejde jinak. Nemoc není záležitostí hmoty.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BARUSSS: vis problem je ze nikdo nevi co bude, presne jak pises jeden neco rekne a pak je to zase jinak. To jsem ocenovala u osetrujiciho lekare taty nejvic, to ze mi rekl ze nikdo nevi a nikdo nedokaze rict, ze se leci podle statistiky a to co ma tata ma XY % sanci na vyleceni. ale ze nikdo nedokaze rict ve ktere skupine bude.....
    ja myslim ze pravda nikdy nemuze ublizit tolik jako davat nekomu falesnou nadeji....
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ale musim říct po tom co tu čtu, že jsem rád, že ten nemocnej jsem byl já a ne někdo z mých blízkých...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    nevim jestli jsem to psal, ale když jsem byl na kontrole, tak jsem zjistil, že už jim tam chodí i farář. Tak úplně nevim jakej si na to udělat názor...Já bych se mu tam vytlemil, ale když je někdo starší, nebo s trochu jinym přístupem...no prostě je to takový, že člověk neví co si o tom má myslet. Je to teda ve VFN. A já musim chválit tuhle nemocnici, protože doktorka na oddělení měla 3-4 lidi a tim to haslo a ještě jsem spadal pod hlavní doktorku, která mě o všem informovala. Věděl jsem, že mi řiká jen to podstatný a řiká to věcně a za to jsem jí byl vděčnej. A teď třeba máme zas nějaký podezření a okamžitě mi objednala CT a jedu na kontrolu. Mluvila se mnou o toxicitě léčby, následcích atd. naprosto otevřeně a společně jsme se domluvili, jestli dáme 8 cyklů escalovanýho režimu, nebo 4 escal a 4 bazál...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam