• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: jo tak je fakt že citové vydírání na mne mamka taky používala, i když prostě jiným způsobem. Vzpomínám si, že mi plakala na rameni, jak to má těžké a je na všechno sama - tenkrát byl ještě táta naživu a já neměla partnera, ale chvíli mi trvalo, než mi docvaklo, že to JÁ jsem na všechno sama, protože právě ona má manžela. Už jsem se těšila, jak jí to příště vmetu, až mi zase začne tohle povídat, zajímavé je, že aniž bychom se tedy o tom bavily, tak už na mě tohle nikdy nepoužila :P
    Hodně je to ale o té komunikaci a o tom, že si člověk stanoví hranice, protože citové vydírání je prostě agrese a to si nenechám líbit. Anebo nechám a pak toho mám plno... Ale chápu, že takhle v rodině to je právě nejtěžší, když chceš pomoct, a víš, že ten člověk to opravdu nemá jednoduché. Tam se potom taky ukáže, jak funguje komunikace a jak je ten jedinec schopný mluvit o svých problémech a požádat o pomoc třeba. Protože to taky může být problém, nedokáže si říct o pomoc normálně a místo toho nakonec útočí na ostatní, jak jsou neschopní uklidit, protože je vlastně naštvaný na sebe, že to nedokáže už sám. Kéž by v tu chvíli si dokázal přiznat, že na to nemá a v klidu někoho o tu pomoc požádat.
    Psycholog by pak byl bezva, ale svojí maminku jsem teda k nikomu takhle nedokopala, tak nakonec chodím na terapie já :D
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    já se teda snažím mamce opakovat to, že jsem hlavně ráda, že se vůbec o sebe dokáže postarat sama, ale jako u ní to teda nebylo o tom, že by byla zlá na okolí, jen prostě si nadávala sama sobě a teda si dost stěžovala, jak to nezvládá
    a právě ji i upozorňovat konkrétně, že si dokáže uvařit a todle obstarat a tuleto zvládne, a za to co vůbec v celém svém životě zvládla si zaslouží i odpočívat a hodit si po obědě šlofíka
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: tak jestli to vyresis, dej vedet :-) aplikovala bych to na babi...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BILAKOBRA: no presne... to ma i moje babi, ktere je 90. A nema raka, je zla neprijemna, protoze uz nevykope ty brambory sama, nezryje zahradu ... takovy to dokud muzu tak je to dobry, ale az nebudu moct, tak je konec. Takze musim...
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: a nemuze byt taky babicka frustrovana, ze proste toho nezvlada ona sama tolik jako driv, potazmo deda? moje mamka je uz leta v remisi, ale strasne dlouho si stezovala na to, jak ty veci nezvlada jako driv, jak ji to dlouho trva, udela toho malo atd. - jednak teda dusledek chemoterapie a samozrejme uz ji taky neni 30, ovsem proste jeste doted se s tim nako smiruje, i kdyz uz si tolik nestezuje a naucila se i docela odpocivat a nelamat pres koleno, ze opravdu nemusi to nadobi umyt hned ale az zitra a svet se nezblazni
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    Mrkni na faze smutku... jestli se to s tim trochu nekryje... obecne je to tezky, muzou to byt zacinajici deprese z vycerpani. Jestli je to uz dlouho, kdy jim rakovina rozhodila zivot jakej znali driv.... muze se taky proste snazit, za kazdou cenu upnout na to aby veci fungovaly jako driv... nebo je-li deda apatickej, muze to byt jeji snaha o to probrat ho, aby na to nebyla sama....
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    CORNELA: no... za poslednich 8 let, kdy se tata „vylecil“ chemkou pozoruju, ze je mnohem vetsi rapl, nez vzdycky byl. dnes mi rikal, ze se docetl (dost si o tom hleda na netu), ze chemka dost negativne postihuje CNS... ostatne asi jako cely telo. je to hnuj.
    BAMBERLOK
    BAMBERLOK --- ---
    před třemi týdny jsem ji našla...kurvu jednu kulatou...docela náhoda, páč jsem ležela a natírala se po koupeli..a byla tam...nad hrudním košem, pod pravým prsem...

    a tak jsem šla na gyndu..a prohmatem mi našel další dvě..paradoxně mě to uklidnilo, že to bude třeba jen nějaká žláza neboco.

    tak hned mamograf, je mi 25 proboha, to bude dobré.

    a prý ta jedna je nepohyblivá a divně ohraničená, tak biopsie.

    to bolelo.

    a čekám na výsledky, prý budou volat. A hrozně se bojím.

    Říkali, že když to bude ,,OK" -benigní , nebo jak bylo to slovo, tak stejně..při případném těhotenství se může stát maligní... a...


    máte někdo zkušenosti ? Jak Vám bylo? Já právě moc nevím, jak se s tím popasovat...kolem sebe nikoho s touhle srandou nemám..pošta?
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    MIKE_COCKAYNE: jen tak pro zajimavost, pokud naznacujes ze jsi MUDr, jaka je tvoje specializace?
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    PTACOPYSK: lol, ted si me pobavila:)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MIKE_COCKAYNE: A já si myslela, že se dočkám něčeho, co by vyvracelo to, co jsem napsala - PTACOPYSK. Škoda.
    MIKE_COCKAYNE
    MIKE_COCKAYNE --- ---
    PTACOPYSK:
    není možné ze slepým mluvit barvách .
    přeji Tobě i Cornele hodně štěstí ve Vaši jistě záslužné a vědecky podložené práci pro blaho lidí.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MIKE_COCKAYNE: Jojo, lékaři přísahají, mimo jiné "budete s pílí pěstovat nauku, kterou jste si nyní osvojili, a budete své vědomosti rozšiřovat o nové poznatky, které lékařská věda během času získá, a obracet je usilovně ve prospěch lidstva", což tak trochu vylučuje s tím, co píšeš.

    Už se těším, až pacientovi řeknu, že prognózu mu nemůžu sdělit, protože mi k tomu nikdo nedal mandát ... je jasné, že nelze vzít člověku veškerou naději, i když už téměř žádná není (a "zázraky" se někdy dějí i v medicíně, takže by to ani nebylo správné), ale nemá smysl mu dávat ani falešnou.
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    MIKE_COCKAYNE: Skvělé, takže já jsem právě vynalezla úžasnou metodu léčby rakoviny! Spočívá v podávání furosemidu, což je kličkové diuretikum - princip je tento: furosemid brání zpětnému vstřebávání sodíku, draslíku a chloridů v ledvinách. Výsledkem je zvýšené vylučování těchto minerálů s vodou. Protože se v ledvinách eliminují většina škodlivých látek, zvýšením diurézy se také mnohem zvýší eliminace škodlivých látek, které způsobují nádorový růst. Tento lék pouze podporuje proces, který je jinak tělu přirozený, takže podávání léků je vlastně úplně neškodné. Teda až na to, že může dojít třeba k oběhovým poruchám nebo arytmiím, a pokud berete současně i jiné léky, možná ohluchnete. äle přeci to není božská panacea. Hlavně tu metodu neodsuzujte, dokud se s ní seriozně nestudujete a nepřijdete s takto léčenými pacienty do kontaktu. Pokud budete někdo reagovat, doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, pomalu a bez rudého šátku na očích.

    Jo, o fyziologii těla už je toho známo docela dost ...
    MIKE_COCKAYNE
    MIKE_COCKAYNE --- ---
    CORNELA:
    Doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, pomalu a bez rudého šátku na očích.
    Nikdo nikomu nechce dávat falešné naděje.
    Ale nikdo nemá právo člověku ty naděje ani brát. Ani lékař...Nikdo mu k tomu nedal mandát...
    Myslím si ale , že povinnosti lékaře / vyškoleného průvodce nemocí / by mělo býti více než jen konstatovat dg a suše říct ortel...
    vše ostatní je věci čtení, zkoumání, analýzy , překročení vlastního stínu a dogmat ...
    Obávám se ,Cornelo, že z tebe trochu mluví zaslepenost a zahleděnost...
    A co my vlastně víme o fyziologii těla ?? Troufáš si tvrdit , že to co nyní víme je opravdu tak?? Pokud ano, tak to Ti opravdu gratuluji a obdivuji Tvé znalosti...

    Těch 10 samozřejmě bylo míněno spíše filozoficky ... i když to číslo o moc větší nebude, to je statistika...
    MIKE_COCKAYNE
    MIKE_COCKAYNE --- ---
    CORNELA:
    se zájmem sleduji diskusi na téma aplikace . užitečnosti či škodlivosti metody BMN / dr.jurkovič /...myslím si předně , že než vzdělaný člověk začne něco tvrdošijně odmítat , a jak je v našich zeměpisných šířkách odkojených ironickým humorem zvykem i zesměšňovat , měl by to nejdříve seriozně nastudovat , vcelku podrobně , seznámit se s fakty , třeba i lidmi a pak o tom veřejně pronést svůj osobní názor.Jinak to zavání jen a jen praktikami inkvizice a ignorantství.
    Sám mám profesionální zkušenost s danou problematikou od lidi se kterými pracuji .
    Nejsem léčitel / bohužel...to bych uměl lidi opravdu vyléčit ..:-) / Jsem jen vyškolený průvodce nemocemi, jak bych dnešní lékaře nazval...Bez pejorativní pachutě....Zkušenost s metodou plus i mínus , ale co můžu potvrdit je , že daná metoda dle mých skromných několikaletých vědomostí a osobního kontaktu s dr. Jurkovičem / zcela jistě nikoho nezabilla, pokud byla aplikována SPRÁVNĚ a pod kontrolou , NENÍ to rozhodně metoda na samoléčbu !!!!!!!
    Na VŠEM na světě můžete pokud budete chtít něco zpochybnit, najít minimálně dvě vady...A budete u toho vypadat ohromně vědecky a učeně. To ale není žádné hrdinství, to už v historii bylo , že ??
    hrdinství je něco zcela jiného...
    Nic není božskou panaceou , bohužel, k té jsme / ještě / nedospěli, ani tato metoda. ALE z mých zkušeností reálně lidem pomáhá více než škodí, co se o alopatické medicínské léčbě rakoviny ne úplně dá říct až na několik / typologicky 10 ?? / typů nádorů...
    Není vhodná pro každého , ale to žádná metoda na světě.
    Předsudků by se měli zbavit právě členové komunity vyškolených průvodců nemocemi , aby se z nich pak postupně mohli stát opravdoví léčitelé ....K tomu předce studovali a přísahali , že ??

    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    A jak už někdo psal, pokud je v rodině někdo s adenokarcinomem pankreatu, přikláněla bych se k tomu, pokud ta možnost je, zkusit dotyčného zařadit do nějaké studie nebo experimentální léčby na renomovaném specializovaném pracovišti. Bohužel je to jeden z typů nádorů, v jehož léčbě v posledních letech medicína prakticky nepokročila .... z laiků (i já) si asi umíme jen stěží představit, jak rozsáhlý a složitý je výzkum onkologických léčiv - kéž by to bylo tak šíleně jednoduché, jako např. podání tyreostatika. Kdyby to fungovalo, už by se to dávno používalo všude na světě, k velké radosti zdravotních pojišťoven (teď se tu určitě objeví nějaká konspirační teorie typu, že farmaceutické firmy se snaží jednoduhou onkologicou léčbu typu Jurkovič zatajit světu, aby mohly vydělávat na drahých lécích).
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    SUCHRE: ano máš pravdu, mne kdyby někdo diagnostikoval malignitu, kdo ví, jestli bych se k něčemu takovému neuchýlila v zoufalství sama ..... není pochyb, že i placebo funguje a že psychika může mít velký vliv třeba na imunitu, nebo celkový stav organismu

    - faktem je, že čím je zázračný lék dražší, tím více mu pacient většinou věří ... a léčitelé a bylinkáři (a prodejci všech nesmyslných doplňků stravy) z něčeho žít také musí .... jenže někteří lidí jsou schopní kvůli "zázračnému" placebu prodat auto, barák, a zadlužit potomky .... a léčitel se směje) ... to je pak lepší netrhat někde na zahradě kopřivu a říct příbuznému, že to je zázračná americká kopřiva na ničení nádorových buněk a bude to fungovat úplně stejně a je to zadarmo

    - oprava: léčitel se vždy nesměje, ptala jsem se na jedné přednášce MUDr. Heřta (který si myslím má v tomto "oboru" velmi dobrý přehled) na to, jestli si myslí, že léčitelé věří tomu, co pacientům doporučují .... většina prý ano, ale pak jsou tací jako např. známý MUDr. Jonáš (a jeho institut celostní medicíny), který je úplně normální podvodník a je si až moc dobře vědom toho, že nic z toho co píše nefunguje, za to si velmi dobře uvědomuje, jak moc dobře se na lidské nevědomosti (záměrně nepíšu blbosti) vydělává; upřímně, MUDr. Jurkovič, nebo kdokoli kdo vystudoval na MUDr. (kde je třeba přeci jen nějaké ty znalosti prokázat) si musí být naprosto vědom toho, že píše blbosti (a pokud ne, tak je psychicky nemocný, jinak si to nedokážu vysvětlit)

    - další věcí je, že spoustu různých léčitelů přesvědčí pacienta s malignitou, že nemají absolvovat chirurgický zákrok, nebo radio či chemoterapii, která má v mnohých případech vysokou úspěšnost (např. u dětské leukémie je naděje 85% na úplné trvalé vyléčení atd.) ... potom už je kolikrát pozdě

    - fakt mi nevadí, když někdo kdo prochází chemoterapií užívá homeopatika za pár korun, která mají např. pomoct na vedlejší účinky chemoterapie, pokud účinkům homeopatik věří ... ty totiž neuškodí, protože nic neobsahují (pokud to jsou opravdu homeopatika)

    - a jak píše CORNELA, léčba nesmí ohrozit zdraví, což blokování štítné žlázy opravdu může opravdu způsobit
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    PTACOPYSK: dekuji za info, tohle je presne uroven informace jakou jsem si predstavoval.
    (ale samozrejme az si najdu trochu casu, bod po bodu to prozkoumam ;-) )
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    When you see a claim that a common drug or vitamin kills cancer in a petri dish, keep in mind: so does a handgun.

    Ja naprosto chapu rozpolozeni pribuznych, kterym postupne mizi nadeje a uchyluji se k vsemoznym praktikam. Sam jsem tim prosel a se skripenim zubu trpel v pritomnosti lecitele. Pokud to cloveku vylozene nenici zdravi nebo neni extremne drahe, nechal bych vec na vuli nemocneho. Placebo funguje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam