• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    VALOR
    VALOR --- ---
    CORNELA: jdi jinam radeji ty. O Tebe tady nikdo nestoji
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: jako stavební inženýr jsem skutečně nadprůměrný lékař a v pavědě psychiatrie se orientuji evidentně lépe jak taková kvazidoktorka jako jsi ty:D
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: už jsem slyšela, že úroveň vzdělání dnešních mediků šla dolů, ale že až takto...
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: poslyš, skutečně jsi lékař? Máš docela mezery, sorry, ale tohle je teda vrchol! končím a nazdar, doplň si vzdělání!
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: no, tak to může být nějaká forma demence, věk na to má...Zvýšená agresivita..Organická porucha osobnosti ..?Po lécích? To je pro psychiatra.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA:a co tak se jí zeptat na rovinu co by chtěla?
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA:tak ji začněte vozit po výletech, musí být z vysedávání po ordinacích a nemocnicích hotová..domů se taky nemůže asi moc těšit...co z toho života má?
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: strávit jen měsíc s člověkem, kterého nesnášíš jen proto, abys neobtěžovala okolí...dokážeš si to představit? A pak už NIC! Jistě ještě může zobat ATD, a pak umřít. To by bylo zase nejpohodlnější pro okolí. Je to složité. Děti a vnoučata nedokážou být nestranné.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: pro ni možná ano...třeba jí došlo, že jí zbývá málo času a nechce ho s dědou trávit. kamarádka mi povídala, že při předsrtavě, že bude mít do 5 let recidivu a bude žít pořád stejně a pak už NIC...prostě si uvědomila svou smrtelnost a snaží se ŽÍT a ne přežívat na kompromisech.
    KARETAKARETA
    KARETAKARETA --- ---
    CORNELA: ano, kamarádka po onkologickém onemocnění a po terapii s onkopsychologem (ne v ČR) po léčbě opustila manžela. Do měsíce po ukončení ozařování měla sehnané bydlení, právníka a odešla. A přestala se stresovat. Pomohlo jí to. Její ex dodnes po 5 letech dolízá jak psík.
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: dostala jsem tasignu (nilotinib)
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: tak je fakt ze teda ted si uz vubec nejsem jista nazvoslovim, lekari proste tenkrat mluvili o akutni fazi s tim, ze mi diagnostikovali CML, zrejme tedy meli na mysli ten blastický zvrat, ale tenhle termin nepouzili
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: jo tak to mi nedoslo, ja si prosla akutni fazi, takze jsem si to spojila
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    PEANUT: tak něco se můžeš dovědět například tady http://diagnoza-cml.cz/
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    PEANUT: mám zkušenost, ale ono je právě víc druhů, tak záleží taky jaká
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    LENDULIK: presne tak :)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BILAKOBRA: no ale to ze chodis na terapie muzes pak vyuzit pri komunikaci s mamou zejo...
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    CORNELA: jo tak je fakt že citové vydírání na mne mamka taky používala, i když prostě jiným způsobem. Vzpomínám si, že mi plakala na rameni, jak to má těžké a je na všechno sama - tenkrát byl ještě táta naživu a já neměla partnera, ale chvíli mi trvalo, než mi docvaklo, že to JÁ jsem na všechno sama, protože právě ona má manžela. Už jsem se těšila, jak jí to příště vmetu, až mi zase začne tohle povídat, zajímavé je, že aniž bychom se tedy o tom bavily, tak už na mě tohle nikdy nepoužila :P
    Hodně je to ale o té komunikaci a o tom, že si člověk stanoví hranice, protože citové vydírání je prostě agrese a to si nenechám líbit. Anebo nechám a pak toho mám plno... Ale chápu, že takhle v rodině to je právě nejtěžší, když chceš pomoct, a víš, že ten člověk to opravdu nemá jednoduché. Tam se potom taky ukáže, jak funguje komunikace a jak je ten jedinec schopný mluvit o svých problémech a požádat o pomoc třeba. Protože to taky může být problém, nedokáže si říct o pomoc normálně a místo toho nakonec útočí na ostatní, jak jsou neschopní uklidit, protože je vlastně naštvaný na sebe, že to nedokáže už sám. Kéž by v tu chvíli si dokázal přiznat, že na to nemá a v klidu někoho o tu pomoc požádat.
    Psycholog by pak byl bezva, ale svojí maminku jsem teda k nikomu takhle nedokopala, tak nakonec chodím na terapie já :D
    BILAKOBRA
    BILAKOBRA --- ---
    já se teda snažím mamce opakovat to, že jsem hlavně ráda, že se vůbec o sebe dokáže postarat sama, ale jako u ní to teda nebylo o tom, že by byla zlá na okolí, jen prostě si nadávala sama sobě a teda si dost stěžovala, jak to nezvládá
    a právě ji i upozorňovat konkrétně, že si dokáže uvařit a todle obstarat a tuleto zvládne, a za to co vůbec v celém svém životě zvládla si zaslouží i odpočívat a hodit si po obědě šlofíka
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: tak jestli to vyresis, dej vedet :-) aplikovala bych to na babi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam