• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
    rozbalit záhlaví
    KYRIA
    KYRIA --- ---
    SPLIFFBOY: no a to ses s tim stresoval :))) enjoy! ja mam vlasy naopak rovnejsi a zustava to tak i dva roky po te ;)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    CORNELA: jo, já o tom slýchal už dřív, ale dokud se mě to netýkalo, moc jsem to neřešil. hustý vlasy jsem už měl, teď se kroutěj no... už od jara. tak mě zajímalo, jestli už mi to zůstane. mě to zatím baví víc než moje dřívější rovný právě :D
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    změnila se vám po chemoterapii struktura vlasů (z rovných na kudrnaté)? a pokud ano, šlo o změnu trvalou? já už mám zas vlasů, že nevím, co s nima... a zajíma mě, zda takové už zůstanou ;)
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    CUCHULAIN: Smaž se pls.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    Five-Year-Old Girl Shares Her Story Of Battling Cancer In This Heartwarming PSA - DesignTAXI.com
    http://designtaxi.com/...Year-Old-Girl-Shares-Her-Story-Of-Battling-Cancer-In-This-Heartwarming-PSA/
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    Já taky. Proto píšu o MORÁLNÍ odpovědnosti. No pozůstalí určitě pak ocení, že jim ty peníze vrátíš ...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    PTACOPYSK: ne. každý má zodpovědnost sám za sebe a za své uzdravení. já jen poskytuju návod, který funguje u mě a věřím, že u kohokoli. to píšu na začátku knihy.

    buď to čtenář přijme a může číst dál, nebo s tím nesouhlasí, knihu smaže a já mu vrátím peníze.
    to je dohoda mezi námi. přes to vlak nejede :-)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CUCHULAIN: jsi připraven nést morální odpovědnost za to, když někdo bude mít rakovinu, vykašle se díky knize na lékařkou péči a zemře, aniž by třeba musel?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Tak jsem poprvý někoho nabonzoval...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    EVILMIND: já už ne. Dnu jsem měl než jsem se uzdravil :-)
    Krom toho tam nemám psanou cenu prášků na dnu.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CUCHULAIN: ja mam taky dnu, a ujistuju te, ze skvele zabirajici prasky pro podporu odbouravani purinu za tech spoustu let dohromady nestaly ani nahodou snu tolik, co tvoje kniha za petikilo. Aktualne je dokonce doplatek nula. Takze to mas na webu asi nejak spatne spocitany, oprav si to... *grin*
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    Napsal jsem knihu:

    * Magie Vědomého Uzdravení *
    uzdravte se za 21 dnů bez léků a lékaře

    Je v ní postup, jak se sami uzdravit a zbavit jakékoli nemoci (včetně těch údajně nevyléčitelných).

    Pro zájemce je kniha na adrese http://vedome-uzdraveni.cz/magie-vedomeho-uzdraveni/
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    máš pravdu, dělat hrdinku nemá cenu.. ikdyž to bude blbost, tak hlavně budu mít klid :)
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    já nevím třeba to bulka není, ale nevím proč mě to bolí... žádný příznaky nepociťuju :/
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    LENYA: Jelikož už jsem rakovinu měla, tak by mě tam asi bez remcání vtít měli...ikdyby to nic nebylo. Nevím, něco jsem nehmatala a celkem to místo bolí.. Jenže nepoznám jestli to bulka je. Takže raději chci pro jistotu jít na vyšetření, ať mám klid.
    LENYA
    LENYA --- ---
    BARUSSS: nevim jak pres praktickou, ale gynekolog te tam s podezrenim posle urcite. Melo by tedy stacit rici, ze citis bolest nebo sis neco nahmatala, ale vetsina doktoru i presto pry rekne, ze to nic neni.. Mimo to, pokud ti neni pres 40, budou te vysetrovat spise ultrazvukem. Bez doporuceni toto vysetreni stoji 350 kc.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    Ahoj... mám dotaz, když se chci objednat na mammograf, musím nejdřív přes praktickou doktorku?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    dej pokoj...
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    mozna ontopic...
    Jak se mluví s umírajícím? V on-line rozhovoru řekne pečovatel hospice - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/...s-pecovatelem-hospicu-klimesem-fuq-/domaci.aspx?c=A140911_171024_domaci_zt
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Tak on mi babičku nikdo nevěří všeobecně. Nicméně, kdyby na nejhorší došlo, tak vím, jak sanovat sto let nevětranou putyku, aniž by bylo tuto nutné podpálit. Nebo že ten sajrajt z cigaretového kouře žere lak z nábytku. Nebo že lidi vydrží víc, než by se čekalo.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    GENTIANA: to uz je trochu prehnany, ze...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam