• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    MOODYCAT: nikoliv, nejedna se o cerny humor jako zde tady MOODYCAT: :)

    To byla vazne minena otazka odbornika bez ironie, napr. nove leky (inhibitory) na rakovinu jater, stoji obrovske castky a prodlouzi zivot o mesice az rok (to jsem studoval pred 5 lety, soucasny obraz se tykal imunologie)

    zde orientacni seznam:

    Protein kinase inhibitor - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Protein_kinase_inhibitor

    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCOURMIKES: Tyhle tvoje vykriky do tmy me bavi.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    je dost penez na nejnovejsi biologicke leky a inhibitory kinas? nebo jsou pridelovany podle veku a vzdelani?
    KIKOLKA
    KIKOLKA --- ---
    MOODYCAT: šlo by "ta pece je tam uplne na hovno" trochu rozvést, zajímal by mě důvod pro takové negativní zhodnocení.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    ANGEE: principielne jakykoli dermatolog. ano, jsou i specialni centra, kde se o melanomy staraji a vidi jich tam radove daleko vic.
    ANGEE
    ANGEE --- ---
    MOODYCAT: Tu verejnou prohlidku jsem ted prave prosvihla. Uz to odkladam x let a musim se k tomu konecne dokopnout. Zkusim obvolat nejake kozni a zeptat se. Ja nevedela, zda na to nejsou specialni centra jako na prsa. Diky.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    ANGEE: podle me napr. v melanomove poradne VFN berou u bez zadanky
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    ANGEE: Kamkolivěk na kožní, za žádanku od praktika budou radši. Jestli se ti s tím nechce moc srát, tak počkej, až bude nějaká akce typu Stan proti melanomu :D.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    Personalized tumor vaccines keep cancer in check | Science | AAAS
    http://www.sciencemag.org/news/2017/04/personalized-tumor-vaccines-keep-cancer-check
    ANGEE
    ANGEE --- ---
    Kam si muzu v Praze dojit nechat vysetrit znamenka. A potrebuju k tomu zadanku od obvodniho?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    v tom pripade nezbyva nez doporucit regionalni onkologicke centrum (tj. nenechat to na okresni nemocnici a obvodnim onkologovi, pokud to teda nejsou zname kapacity na okrese).
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOCOURMIKES: Jestli je onkolog dobrej laik casto nepozna vubec, protoze s tebou vyjebe, aniz by sis toho vsimnul.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Špatnej onkolog má tu výhodu, že mu nezbývá moc nespokojených pacientů, kteří by šířili tu špatnou pověst :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    jestli je onkolog dobry, clovek pozna dle pristupu uz na zacatku + povest. dobry onkolog ma pak dobry link na kvalitni chirurgii, link na dalsi konzultanty, jde o vyhodnoceni a naslednou rychlou medicinskou reakci, jde o cas.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CORNELA: Tj jasny, hemacka je fajn, myslela jsem onkologii.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MOODYCAT: pred tejdnem jsem videla, jak z luzkovyho v arealu vylejza gott, ten bude urcite narocnej a vi, kde o nej bude dobre postarano, ne? :) ale budu ti verit, my je zname jen pres papiry no.
    CORNELA: to jsem nevedela. jeste si vzpominam, ze si lidi chvalej gyneko-onko u apolinare.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    POZITRON: Ta pece je tam uplne na hovno.
    Jestli KOC, tak nejmensi zlo je asi Motol.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kolegyne ma mamu s mnohocetnym myelomem, je ji 75, jinde uz by se na ni kvuli veku vykaslali, tady ji pred rokem zaradili do studie, dostali ji z toho, ted po roce se to vratilo a zase ji dali dohromady. pritom pred tim rokem byla ve stavu, kdy uz ji pomalu kopali hrob. ok, je to jen jeden priklad a hromada jich muze byt opacnych.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MOODYCAT: muzu se zeptat proc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam