• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Správně. Setkání jsou potřeba.
    HANNA
    HANNA --- ---
    OKEYA: bude-li pěkně, určitě se ukážu. a nebude-li, tak snad taky :)
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Tak Kafárna bude středu v 7. Má se tou dobou začít dělat hezky, zahrádka volá. Dostavte se v hojném počtu...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    OKEYA: Himbajs, já bych moc ráda, ale potřebovala bych dva životy...
    Ten další týden bude lepší.
    UBIK
    UBIK --- ---
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Co Kafárna takhle zase někdy třeba v týdnu?
    GOLDBERRY
    GOLDBERRY --- ---
    OKEYA: Náhodou, mě jsi tím výrazem pobavil..boží označení, navíc výstižné ;-).
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    OKEYA: Tak tos ale použít mohl i beze mě!
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Sháním knihu Lilly (Lilli, Lili, Ludmily) Hodačové "Zpěv Orfeův". Nevím, do jaké sekce se obrátit, zkouším to tady. Vyšlo to v Odeonu 1995. Už to nikdo nemá, ani antikvriáty, ani Aukro ani nikdo. Nemáte někdo ponětí, kde by se ten titul dal sehnat?
    Předem díky
    P.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    RICARDERON: To jsem napsal? .. no nic, jen mne to slovo pobavilo tuhle v tom článku o Ortenově ceně, tak jsem se pokusil býti vtipným .. a skončilo to jako obvykle. Samozřejmě nebylo myšleno jen na tebe ale na širší poetické okruhy pravidelně navštěvující čtení..
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Děkuji, hned se mi lépe dýše....
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    OKEYA: Jakej proletariát, kurnik?
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Jo. Měl jsem připravené uvítání s tím, že poetariát nezklamal a opět dorazil a on nedorazil. ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Strašný bylo, žes tam nebyl.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Určitě to bylo strašný, když jsem tam nebyl. Řekněte, že to bylo strašný, ať mi to není líto.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NATASHA: Tedy s výjimkou Martina Jáchima, protože já jsem ta cítlivka :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Cením si toho zhodnocení, Fine.
    A souhlasím.
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    FIN: řekl bych, že jsi docela trefně (až chladnokrevně) vystihl i mé pocity, ale nemění to nic na tom, že takovéto večery vstřebávám ještě nějaký čas...
    FIN
    FIN --- ---
    LITTLEFOX: Stručně řečeno:

    Nepřítelem mnohých autorů, což je škoda zejména u těch kvalitních, stále zůstává mikrofon a čtení do něj. Jak poznamenal Echo, "taky jsme začínali". Ano, každý jednou začne - důležité je tak i neskončit. Proto mě skoro napadlo "co uspořádat 'workshop', kde se literáti prostě budou učit číst, zřetelně a s dikcí, do mikrofonu?"

    Jako první četl Václavek. Autor kvalitní, ostatně nebyl na wagonovém čtení poprvé. Dopustil se ale klasické chyby: četl příliš dlouho. Někteří diváci se unavili a ztratili pozornost. Dle mého odhadu o 1/4 - 1/3 kratší by bylo tak akorát. Platí poznámka o práci s mikrofonem.

    Random dobrá. Platí poznámka o práci s mikrofonem.

    Lubor Kasal byla bomba srovnatelná s Pavlem Novotným,
    http://finskej.bloguje.cz/788992-ziji-kulturnim-zivotem-a-kdo-nechodi-sobe-skodi-cteni-wagonu.php
    takže vystoupení těchto pánů považuji za dvě nejlepší performance - a to je ten správný výraz, protože suché slovo "čtení" to dost nevystihuje - v dějinách Wagonu vůbec.

    Největším zádrhelem pro mě byl hudebník Martin Jáchim.
    + dovedná práce se slovy a stavbou verše, fakt mu to jde
    - lezou z toho tak trocha ucajdané slaďáky a ty já nemusím (pozor: věc osobního vkusu, zcela jistě se najde někdo, kdo to označí za krásné citlivé poetické balady)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam