• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Už zase jsem úplně mimo... Ale to je v podstatě dobře. Jsem ortodoxní konzervativec a mám rád, když se věci v zásadě nemění :-)
    FIN
    FIN --- ---
    PETR36: jakéž strašlivé překvapení zalhal velice neupřímně fin :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Mně to začíná připadat jako taková žabomyší válka.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Chování JTml mi hodně připomíná chování Pavla Hejátka ... a to rozhodně není nic pěkného.
    HANNA
    HANNA --- ---
    FIN: tak to je síla!
    FIN
    FIN --- ---
    BUBLINKY: ještě abych byl zcela upřímný: já jsem něco takového samozřejmě kdysi napsal taky. ale bylo mi 15 a to mě snad částečně omlouvá.
    FIN
    FIN --- ---
    BUBLINKY: no on taky nejspíš je: je zoufale posedlý snahou být znám.

    celá causa jeho "rasistické básně" se imho vejde do dosti stručného sdělení: imho autor (těsnohlídek jr.) chtěl opět vyniknout a tak se pustil - odvážně a čelem, jak jinak! - do angažované poezie. chtěl se zkrátka patrně s nadhledem vyjádřit a tipuji, že dost možná odsoudit všelijaká dobová klišé a stereotypy. samozřejmě, ta "módní", čili otázky a blbosti, co naším světem pár posledních let cloumají pořád. jenže protože neumí pořádně psát a chybí mu, sakra, viz níže, ten nadhled a nazbytný vtip i sebeironie, dopadlo to, jak to dopadlo: canc bez ladu a skladu, kde nakonec není jasné, co vlastně chtěl říct. a protože je blb, nedošlo mu, že zádrhel je v tom, že neumí, a proto to asi podělal (jak trefně dí čeština), ale pustil se zarputile do boje, který nakonec vykulminoval úplně jinam, že, přiznejme si, ani já nechápu kam vlastně a jak (jako ty:-). není totiž moc jak to chápat. zato názorně vidíme, kam to vede, když se do boje za vyjádření pustí ješitný buldozer :-)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    FIN: Jasně, tomu rozumím. Spíš nerozumím té "básni" a pálení sbírky etc. Já si samozřejmě pamatuji velmi živě, když jsi o něm kdysi mluvil, já o něm jinak nevěděla ani co by se za nehet vešlo. Přečetla jsem si jeho sbírku Násilí bez předsudků a jinak jsem neměla a nemám potřebu si autora vyhledávat a zajímat se o něj. Ale tohle mě dorazilo, musí to být velmi zoufalý člověk...
    FIN
    FIN --- ---
    začíná mi trochu připadat jako hejátko, "největší český moderní básník všech stylů a prostorů". (čímž vyřazuje jiného nejznámějšího českého básníka, není-liž pravda?)
    FIN
    FIN --- ---
    BUBLINKY: mně ne. já se narámně bavím. a to nejen tím samolibým pitomcem... rovněž protistrany, ba i decentní sám pan pozorovatel, mi přijdou mírně sebeironičtí tím, že "píší nějaké dopisy" a "se diví". kdyby si prostě a jednoduše přiznali to, co já tvrdím už dávno a nikdo mi neupře, že od samého počátku, totiž že těsnohlídek je průměrný až podprůměrný autor s velice nedospělým egem, scházejícím smyslem pro sebeironii a vtip (to je velice častý sourozenec nedospělého ega), ale zato náramně přebujelým smyslem pro nasrání se všude a nacpání sebe sama pokud možno celému světu, nemusejí se divit a psát dopisy a je jim všechno jasné - takhle tomu kašparovi akorát dopřávají další kolečko pozornosti, což je přesně to jediné, co "umí" - totiž se cpát na pozornost.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    To je něco neskutečnýho. Je mi z toho na zvracení...
    FIN
    FIN --- ---
    BUBLINKY: psina, co?
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    FIN:Šmarja...
    FIN
    FIN --- ---
    cha, pobavte se. náramně veselé čtení. snad ani nemusím dodávat, že jedním z hlacvních hrdinů je už zas ten egoistický vůl těsnohlídek jr... ale stojí to za to, skoro až nechápu, proč je z toho ondra lipár tak rozpačitý, když objasnění celého jevu je prosté: ten pitomec už zkrátka začíná lízt na nervy i těm, kteří mi ještě před několika lety tvrdili, že toho mé konstatování o něm je příliš rezolutní :-)
    Lipár: Mač (přepracováno)
    http://lipar.blogspot.com/2011/02/mac.html#comments
    čtěte, dokonce v tom hořej knihy
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Organizujeme básnický sraz: detaily + anketu o datu konání akce naleznete v záhlaví klubu [ AUTORSKÁ POEZIE * ]
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    OKEYA: Jistě, to bude on.;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NANTHEI: Podívejme. A já myslela, že doba oslavných básní o Gagarinovi, Lajce apod. je už za námi.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    BUBLINKY: Myslíš můj diplom z Ohrazenic? ;-)

    BUBLINKY: Ó, díky. A to jsem chtěl večer na něčem pracovat ... ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Ó, úžasné.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Pozdě, ale přece.;)
    Uloz.to! - Večer Na Téma - Fotografova Inspirace (ČT 2).avi
    http://www.uloz.to/7653356/vecer-na-tema-fotografova-inspirace-ct-2-avi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam