• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    FIN: mě by teda hodně zajímal. pamatuju si ho ještě v jeho brutálně citlivym romantickym rytířskym modelu, kterej mýmu děvčeti někdy v době, kdy jsem prvně vyšel ve wagonu, nosil růže ;)
    z hlavy nevytřesu ten jeho hlas, kterej jakoby hladil po dušičkách všechny ledové obry.

    a tak.
    to, co o něm slýchám má velký potenciál mne nadchnout a hrozně, hrozně rád bych si ho v tomhle prohlédl ;)
    FIN
    FIN --- ---
    jsem sice náčelník Velký-a-úplně-největší-drsoň, ale některým věcem by i bojovník měl čelit jednou a já už jim čelil, dokonce nechtěně, několikrát, takže ne, díky za návrh :)
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    domluvte si těsnohlídka. koukal jsem v minulosti, že ho máte rádi ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Aktuální zpravodajství: Náměsíčník to právě odpískal ze zdravotních důvodů :/
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Můžeme i od těch šesti. Připravím nějaké jednohubky, respektive kdo první přijde, ten pomaže se mnou. K prodeji jsou zde asi dvě lahve vína, případně pro fajnšmekry výběr z bobulí. Tvrdého alkoholu dostatek, přinesete-li tonic, bude k dispozici gin s tonicem.:) Čili se na vás těším.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Jinak konzultujte v poště.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: OK.

    Protože nikdo neprotestoval, je rozhodnuto.
    Zítra je sraz u Tebe - je v pohodě, bude-li to třeba v těch šest večer?
    A protože nejsi restaurace, bylo by asi dobré, aby lidé přinesli s sebou něco k snědku/pití.
    Kulturní hodnoty a la minulý sraz si jistě každý samostatně nabalí, netřeba zdůrazňovat.

    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Já to ještě nemám jisté, neb v pátek možná bude mít uvedení ten almanach, dám vědět.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: To je málo. Málo je 10. Ale pokud se řekne že u mě, tak začne Fin pištět, že domů k nikomu nepůjde a že se u mě nedá kouřit. Na to já mu ale veřejně odvětím, že tu má himbajs půl roku spacák a že mě tu jeho spacák nebaví a že si pro něj má sakra přijít a kouřit může na chodbě. A hotovo.:) Zbytku to vadit, jak koukám na složení, vadit nebude.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Hleďme! Teď ještě abys specifikoval "málo".
    Velice snadno nás totiž bude sedm (viz záhlaví).
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Když nás bude málo, můžeme ke mně, protože se tu nekouří.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Hmmm!
    VANEK
    VANEK --- ---
    Hlupáka mě nenapadlo zmínit se, že včera bylo v MKP skoro zadarmo k vidění (s Rauvolfovým úvodem) to nedávno probírané Kvílení. Důstojná pocta a zároveň, jakkoli to právem zesměšňují, "překlad do prózy" srozumitelné dnešnímu divákovi; geniální dílo to není. Ale za vidění stojí, zvlášť berete-li básnění vážně, a režiséři i animátor jsou nepochybně talentovaní a slibní.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Nuže, k tomu Náměsíčníkovu pátku: kam se vrtneme, přátelé? V pátek bývá všude natřískáno, pročež je nutno něco hbitě zamluvit.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK:
    ad K. s. a o. : Zdá se mi, že bych těžko vyprodukovala lepší shrnutí než nalinkované shrnutí :)

    ad "minula": Hmm. Sama se občas divím, jak prazvláštně se mi slova seskládají. Ale tady ani nešlo o předvedení divočejšího veletoče, což někdy z bujnosti činím.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Díky, neměl jsem to z pochopitelných důvdů po ruce.

    NATASHA: Aj, to je mi líto, že jsem to neslyšel; bude repríza / bylo by resumé? (Sám jsem onehdy myslím wedle odkazoval velmi vydařené zhodnocení http://novinky.cz/kultura/salon/211300-vyber-salonu-basnirky-oksanen-thomas-a-doctorow.html -- pro ty, kterým ušlo.)

    NATASHA: A pokud to není jasné, van Aspen je v obchodním rejstříku registrován jako eseróčko patřící občanskému jménu pí Lauerové. (Ale musím jí přiznat k dobru, že na křtu se stoly prohýbaly a ještě jsem viděl na vlastní oči Její Afektovanost Maciuchovou.)

    NATASHA: BTW, vždycky mě překvapí, když někdo fakt říká "minula" ve smyslu neabsolvovala, propásla.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Krucinál. Nejen Lustig. I Jirousová...
    Zemřela básnířka a historička umění Věra Jirousová - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=692400
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SONA1: Právě. Zkrátka a dobře, tento počin si mou důvěru nezískal.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    NATASHA: Pět set šedesát stran (!!) "něhy, radosti i smutku, že to žádný z okolních parků neunese, až si toto tlusté, ale lehounké poetické miminko vezmete s sebou na rande. A až jej budete držet v rukou, všimněte si, jak nádherně hřeje. Je totiž plné lásky."

    Prokrindáčka...:)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Tak to je věčná škoda, poněvadž ta kniha by si vážně zasloužila lepší kabát.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: No, Ty jsi minula tu část večera, kde jsem líčila, jak se na mne (nejen na mne, samozřejmě) před vznikem této knihy obrátila agentka editorky, aby se dotázala, které autorky z Wagonu bych pro knihu s tímto tématem doporučila - jinými slovy: abych tu práci se čtením a výběrem udělala za ně.

    Poté, co jsem prozkoumala ostatní činnost vydavatelství - viz zde: http://www.vanaspen.cz/tituly.php, byla jsem poněkud zneklidněna, i doporučila jsem agentce, aby si Wagon samostatně pročetla, neboť sám o sobě představuje výběr, a že pak případně zprostředkuji kontakty.

    Načež nastalo mlčení.
    Načež vyšla kniha.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam