• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SONA1: To je slovo ženy. Chválím Tě velkou chválou.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Tak jsem jí poslal link na Petrovu soutěž. Ty verše jsou opravdu, ale opravdu velmi dvanáctileté. Ale je třeba podpořit, to bezesporu. Ale abych netrpěl sám:


    Proč?
    Proč je život tak těžký?
    Proč všechno nejde hezky?
    Proč jsou války?
    Proč do ráje jsou to takové dálky?
    Proč je láska tak komplikovaná?
    Proč jsou některá slova daná?
    Proč jsme všichni jednou dospělí?
    Proč existuje pondělí?
    Proč trpíme nemocí?
    Proč je tolik emocí?
    Proč, proč tohle všechno?

    Příroda
    Ptáci tady zpívají,
    veverka někde sviští potají.
    Krásně to tu voní,
    zvonečky na louce zvoní.
    Vítr příjemně vane,
    co hezkého se dneska stane?
    Sluníčko svítí
    na to krásné kvítí.
    Včelky v úlu bzučí,
    medvěd u nich bručí.
    Voda protéká v potoku,
    je příjemná při pouhém dotyku.
    Listy šustí o sebe,
    stromy sahají až do nebe.
    Rosa se na trávě třpytí,
    pavouk má síť jako z nití.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    SONA1: (A je to báseň intertextuelní, pokud by měl někdo námitek, že jsem snad kradla od velikánů:)
    SONA1
    SONA1 --- ---
    A ještě dotaz - je někde k nahlédnutí fotografická dokumentace onoho báječného nepřekonatelného výjezdního zasedání?
    SONA1
    SONA1 --- ---
    NATASHA: Neboť jsem žena se ctí v těle, která dostává svých závazkův, zvlášť je-li k tomu citlivě motivována (ehm), přicházím s trapným zpožděním se svou poetickou špetkou do mlýna (v mém případě tedy spíše do vogonské stoky, ale co jste chtěli, to máte, rovnou v jambickém tetrametru:)

    Ne, včera strašný lesů pán
    nelap mě nebohou v kleči,
    neb smělý zavrhla jsem plán
    pahorky vzíti ty ztečí.

    Když vlky z lesa vyhnal hlad,
    dobytče podlehlo zkáze,
    i na mě pud nízký ten pad,
    oudy já svěřila dráze.

    Ač s chromým vlekouc se kusem
    Pozřela jsem tura s vkusem.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    VANEK: Rejpale! ;)
    VANEK
    VANEK --- ---
    FIN: Jj, už od Sapfó.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Rád věřím :-)
    FIN
    FIN --- ---
    PETR36: mně osobně děti do péče dávat nechcete :-) mohu bez přehánění prohlásit, že synovci a neteře mě mají ve veliké oblibě a zbytek rodiny je velice nerad při představě, že by se mnou často byli sami a povídali jsme si :-)
    FIN
    FIN --- ---
    PETR36: já nic pěstovat nebudu - za to se taky zavírá. věnovat se budou tety básnířky, hele, ty na to mají od přírody mandát.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    NATASHA: My si sem vezmeme dvanáctileté děvčátko a budeme si ho tu pěstovat? Já, Richarderon, Fin, Maeror, Vaněk...? Budeme si s ní povídat, aby taky zažila pocit "neskutečné úlevy", jak navrhuje Fin? Jestli tuhle diskusi monitoruje někdo z Nadace Naše dítě, všechny nás do týdne pozavíraj...
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: no tak je-li to skutečně ten případ, mohli bychom být jedni z prvních lidí, s nimiž ona by si mohla popovídat, což může být neskutečná úleva. no a přesně to by ricarderon měl zjistit - pakliže nelže, někde je 12letá ZI, někam chodí do školy a někde má matku, která neví, co se svou "divnou" dcerou počít...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    No, taky je varianta, že ji Ricarderon vezme na Nyx a budeme si ji tu pěstovat.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: v páté třídě se mi snažili namluvit, že nemám chtít za vysvědčení evoluci obratlovců, ale karla maye, "jako všichni ostatní", a celý krám, včetně maminek, ostatních dětí a prodavaček na mě blbě zíral. krom mé matky, která měla velice rozpačitý výraz, což jí, zpětně vzato, nemám za zlé. takže mně nemusíš nic vysvětlovat :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Možná by ses divil, kolik takových dětí je.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: takže buď je to velice nedětské dítě, se špatným mozkem v blbém těle mezi vrstevníky, kteří jsou všichni v jiném vesmíru - vzácné, ale nelze vyloučit, takové případy se stávají - anebo vykutálený fejk, nikoliv ovšem petr. a to by si ricarderon měl zjistit.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: je pravda, že dospělý dospělý se dětem nevysmívá, ale se nad nimi pousměje. na druhou stranu, když si pozorně přečtu ten dopis, připadá mi velice nedětský, až podezřele moc.

    VANEK
    VANEK --- ---
    RICARDERON: A zkopírované z internetu jsou, nebo ne?
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    RICARDERON: Nevím, jak básně, ale ten mail je na dvanáctiletou docela na úrovni - gramaticky, stylisticky... :)
    PETR36
    PETR36 --- ---
    RICARDERON: A doporučit jí naši literární soutěž - bude ve sborníku a bude ráda!
    Macharův Brand
    http://www.corbohemiae.cz/machar/index.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam