• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Institut umění ve spolupráci s Českým centrem Sofie vypisuje výběrové řízení na třítýdenní tvůrčí pobyt v oblasti literární tvorby v bulharské Sofii v období od 23. dubna do 15. května 2012.
    O rezidenční pobyt mohou zažádat básníci, prozaici a dramatici, kteří mají trvalý pobyt nebo pracují v České republice. Účastníkovi bude poskytnuto ubytování ve služebním bytě českého centra. Samostatný pokoj je pro rezidenta zajištěn, společné prostory bytu mohou být v některých dnech sdílené. Dále budou účastníkovi uhrazeny cestovní náklady do/ze Sofie a náklady spojené s pobytem ve výši 10 000 Kč. Podmínkou rezidence je aktivní účast rezidenta na Noci literatury v Sofii.
    Uzávěrka přihlášek: 28. března 2012
    Výzva a přihláška je k dispozici na www.culturenet.cz/res/data/014/001666.doc
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: No vidíš, nakonec si to zvládneš přeložit sám :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: jinými slovy: říká tam snad něco jako "mluvíš teď 'lidověji', ale spojku 'a' jsi použila mockrát"?
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: no ano, to chápu a vím. přesto ale: co přesně tam říká? ne "jak" - že k posrání, to vím sám.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Kombinace exhibice ega a slabosti pro Natashu (nebo aspoň její básně)?
    On ty rozbory mívá vždycky takové... i když dřív formuloval precizněji, řekl bych.
    FIN
    FIN --- ---
    [ WHISPERMOONLITE @ AUTORSKÁ POEZIE * ]
    [ WHISPERMOONLITE @ AUTORSKÁ POEZIE * ]
    je někdo z vás chopen mi to přeložit do normální češtiny a několika srozumitelnými slovy říci, co vlastně autor chtěl říci, zdali vůbec něco?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PETR36: ...ach, do háje, do háje.

    Špatné zprávy dolehly i ke mně, jen jsem nevěděla, jak strašně špatné to je.
    Romana jsem znala jen málo, ale vím, kolik lidí mu vděčí za mnohé.

    Připojuju se k tiché vzpomínce.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Všichni, kdo jste něco vydali v Protisu nebo jinak znali Romana Poláka, vězte, že Roman včera zemřel. Podlehl rakovině; byl to rychlý a nerovný boj. Před devíti lety Roman takový boj vyhrál, recidiva ale přišla náhle a s ničivou silou. Je mi po něm strašně prázdno, je mi to hrozně líto. Vzpomeňte si na Romana, prosím Vás, a kdo jste věřící, připojte se k modlitbě, jíž se za něj modlím.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    SONA1: Díky!
    SONA1
    SONA1 --- ---
    Hezká vzpomínka na Magora
    Ivan Martin Jirous (Mejla Hlavsa - Básníci ticha) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=40GhR38dKt8&feature=share&noredirect=1
    WWRRMM
    WWRRMM --- ---
    Zdravím, hledám k vystoupení svolné autory (nejlépe z Prahy) na, v pořadí již páté autorské čtení z pravidelného cyklu "Poetické neděle", jenž proběhne v neděli 25.3. Tématem čtení jsou tentokrát "Ztráty a nálezy", přičemž jako forma je vítána jak poezie, tak próza. V případě zájmu pište, prosím, do pošty. Těším se!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    A to jsem za nima šel dneska podruhý. A chytil jsem je při krmení z flašky. Když mlíko došlo, lezlo jedno z nich po ošetřovatelce jako po stromku a řvalo, že chce ještě. Lidi, tak cukrkandlovou báseň nelze napsat. Nic roztomilejšího na světě není.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NANTHEI: :--)
    NANTHEI
    NANTHEI --- ---
    NATASHA: to je montáž. levá je předtím, pravá je poté.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    RICARDERON: Ach:) no věru poetické:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: To bylo předtím, a nebo poté, cos jim přednesl své básně? :)
    FIN
    FIN --- ---
    tak jsou fakt nechutně roztomilé :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Nezlobte se, ale já to s vámi chci a musím sdílet.:)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Další autorské čtení bude příští neděli. Jestli do toho máš chuť, navrhuju, abys tam provedl průzkumnou výpravu, a zjistil, jak to celé vypadá.

    Já bohuželva ještě nebudu asi s to se přidat, odhaduji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam