• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    VANEK
    VANEK --- ---
    Něco velmi málo je naznačeno na
    Ve čtvrtek 30. května vyšlo letošní 11. číslo Tvaru, zčásti věnované haiku - iTvar
    http://itvar.cz/cz/2013/11-2013-644.html
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Je mi protivné diktovat ostatním, co si mají myslet (k čemuž by došlo). Zejména, když je podezírám, že by dokázali myslet sami.

    A mne by obecně potěšilo, kdyby se víc myslelo. I zde.

    Nezájem o vlnkobití a revue ovšem i chápu, nakonec, je to neustále hádání a osobní zájmy. Tady, jinde.
    Blbé je, že za tamtím vzniká stopa, která přetrvá.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: a co nám, co revue neodebíráme a vlnkobití v českém poetické tůňce nesledujeme, říci, oč běží? ať jsme to... v obraze?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Všem, kdo se hlouběji zajímají o tzv. literární provoz, doporučuji Tvar č. 11. Právě vyšel. Bude kolem toho myslím docela poprask, aspoň "v papíru".
    Níže zmíněná Simona Racková se ocitla v ostré palbě. Podle mého názoru zcela nezaslouženě. Je-li to účelová provokace, krčím rameny. Jsem zvědavá, co udělá HOST.

    O čem tu šmarjá mektám? Dvojrecenze na Sto nejlepších českých básní a k ní převážně orientovaný úvodník Adama Borziče stojí za přečtení. Recenzent Chrobák editorku naprosto sejmul, Heinrichová (editorka letošního ročníku, žánop) zdánlivě zaujímá stanovisko chápavé. Zdánlivě. Vskutku, stojí to za přečtení a za přemýšlení o vlastním náhledu na tu věc...

    Ovšem, chce to Sto nej básní přečíst, a nejlíp i některé z předchozích sborníků. A zejm. doslov P. Krále z roku 2011, pro srovnání.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    Už se ani neomlouvám. Ano, objevím se tu, jen když něco potřebuju. Tak to prostě je. Tentokrát potřebuju FUNGUJÍCÍ mail na Simonu Martínkovou-Rackovou. Neznáte ho někdo? Buď mě vyražte, ignorujte nebo mi ho pošlete do pošty. Děkuju všem. Petr
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Dobrá poezie není únik, ale občas drsný zážitek, říká básník Petr Borkovec | art.ihned.cz - Knihy
    http://art.ihned.cz/knihy/c1-59901220-petr-borkovec-poezie-svet-knihy-rozhovor
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: I ty piráte, nic takového! Čtečku si kup sám a pomeranče stáhni :-)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA:
    MAEROR: můžu k těm pomerančům dostat čtečku zdarma? knihy si už postahuji sám...
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    VANEK: O víkendu jedeme na chatu, strýc tam pár metrů světovky má ulito pod trámem, zkusím se podívat - stačilo-li by jako scan.

    NATASHA: Zkus prozatím iniciovat opak: ke každé své knize půl kilo pomerančů + echtovní plastovou síťku zdarma! Knihkupci budou vděčni! ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MMCH Těším se, až se rovněž ocitnu v nějaké akci "k půl kilu pomerančů kniha zdarma".
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    No, myslím, že se Petr zase vrátí do bezpečí tiché přítomnosti :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Aha. Tak asi ne. Autor nespolupracuje.

    :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A teď by se mohla strhnout lítá holomajzna.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    KONZUM23: Tomu pochopitelně rád věřím, je to fakt strašný :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PETR36: Nu, o publikum zřetelně nemáš nouzi, to je dobré; ostatně nebyly tam jen seniorky z Vysočiny, jak se ukazuje :) A přihlásit se k Vieweghovi je z marketingového hlediska rozhodně dobrý tah.
    PETR36
    PETR36 --- ---
    NATASHA: Přesně tak, ještěže pana Vaňka mám. V knihovně se choval velmi vstřícně a propil se s námi málem k půlnoci:
    Křest knihy Petra Kukala | Brandýs n. L. - St. Boleslav | Tvíčko.cz - informační internetová televize
    http://www.tvicko.cz/mesto/brandys-nad-labem-stara-boleslav/krest-knihy-petra-kukala
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: Ještěže Tě Petr má :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Jauvajs: http://www.kosmas.cz/hledani?Filters.CategoryId=59&Filters.PublisherId=xPrint&Filters.Part=Kniha&Filters.Filtered=True

    NATASHA: V Deníku toho máš 220 stránek ;-)

    MAEROR: Byl bych zapomněl: při tom pátrání jsem našel nějaké zmínkym, že jinde to dražili od 5000 EUR; jestli eventuální kopie, které doputovaly až do Ameriky, začínají laciněji, těžko říct.
    A taky jsem prve zapomněl zkusit Vídeň - na http://sammlungenonline.albertina.at/?id=tms_147647 mají docela velký scan trochu opotřebovaného plakátu, ale je to nějaký flashový prohlížeč a na vydobytí zdrojového souboru v jednom kuse by to chtělo lepšího hackera, než jsem já.

    Sháním Urbánkův překlad Twainových Literárních prohřešků Fenimore Coopera z úplně první Světové literatury 1/1956, nemá někdo po ruce nebo neví někdo, jak k ní přijít nejsnáz? Stavěl jsem se ráno v antikvariátu (pravda, u vetešníka Nováka) a ten prohlásil, že Světovku nevedou, že ji mívali, ale dali na charitu, prý to jen zabíralo místo a nikdo to nekupoval ani po desetikoruně :-((
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Včerejší NOC LITERATURY. Krása!
    Byla jsem v Národním technickém muzeu (Jonasson - Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel), v Oku (Marsé - Kaligrafie snů) a v Divusu (Gavelis - Paměti mladého člověka).
    Všude spousta lidí, ale nikoliv nehorázně přelidněno. Herci výteční a celkově vše velmi sympatické.

    Ostatně včerejší noc byla jedna z těch sladkých a hebkých, kdo nešel na dlooouhooou toulku, například přes Letnou a Hrad a Petřín, prohloupil :)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Už bys mohla vědět, že je to naopak - Petr je stopař :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam